Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

S

staycalm

Гостин
Здеаво имам nexus 5x. Ми се блолирс мобилнио неможеше да се укл се бчокираше среде уклучување , па му инсталирав TWRP. И сменав 500 ромој никако не сака да се укл а се инталира се во ред. Што е проблемо ?
Ако било soft brick со рефлаш би требало да се среди, штом си сменил ромови а пак не се уклучува можда е hard brick ама не сум сигурен нека каже некој поискусен, ја сум се соочил само со софт брик до сеа
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Дечки, да не знаете некој да менува екран на Huawei Mate S, конкретно ? Моделот е од 2016та чинам, и никој до сега не менува. Телефонот ми е ептен драг, па сакам да го поправам.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки, да не знаете некој да менува екран на Huawei Mate S, конкретно ? Моделот е од 2016та чинам, и никој до сега не менува. Телефонот ми е ептен драг, па сакам да го поправам.
Бидејќи нема побарувачка за овој модел кој е редок кај нас, снајди се нарачај го преку нет комплет екран со тач за монтажа не е проблем пиши кога ќе стигне само
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Некој да не знае колку би ме коштало менување на комплет екран и тач за алкател идол 3 модел 6039?

Јас најдов на нет да нарачам ама за местење малце ми е проблем, малце компллицирано е.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некој да не знае колку би ме коштало менување на комплет екран и тач за алкател идол 3 модел 6039?

Јас најдов на нет да нарачам ама за местење малце ми е проблем, малце компллицирано е.
Може за промена само монтажа, ќе ти пишам на ПП
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Колку е отприлика промена на комплет дисплеј на Самсунг А5 2016?
 

E*N

Член од
31 мај 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Имам Huawei P10 донесен од странство, а и таму е декодиран за да може да работи и со нашиве картички, но проблемот е што не можам да направам system update ми излегува некој линк и не може да се направи update ниту да се направи фабрички ресет. Дали нешто не е добро направено со декодирањето или не знам што, па сакав да прашам дали тоа некако може да се среди за да си функционира како што треба?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам Huawei P10 донесен од странство, а и таму е декодиран за да може да работи и со нашиве картички, но проблемот е што не можам да направам system update ми излегува некој линк и не може да се направи update ниту да се направи фабрички ресет. Дали нешто не е добро направено со декодирањето или не знам што, па сакав да прашам дали тоа некако може да се среди за да си функционира како што треба?
Најверојатно ако е рутиран нема да може апдејт ... пробај смени му софтвер, како и да е тоа за хуавеи гуглај немам правено
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: E*N

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
Од сношти имам проблем со мојот Самсунг Ј5 (J510F/DS). Сум немал проблем со слушаките, често ги користам, ама од сношѓти секогаш кога ќе ги ставам слушалките, телефонот укочува и се рестартира. Така неколку пати.
Ставив слушалки од хуавеи, си работат, телефонот е ок.

Си дојдов дома, и зедов слушалки од Samsung galaxy Grand Prime (Кои се исти со J510) и телефонот не закочува. Ставив од Samsung (SM-T530) исто, се е во ред.

Ги пробав моите на неколку телефони моиве дефектни, тие си работат нормално.

Што може да е проблемот?
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Ми треба помош на шаоми ми а1 пробав да ја инсталирам гкам без рут ама не успеав некој ако ја има инсталирано да ми објасни подобро ако може не сакам да го рутирам.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Алкател Идол 4, пукнат му е екранот и тачот не функционира. Колку би коштало нов екран?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Имам ЛГ г3 и одвреме навреме се губи вифи мрежата (ја нема 2-3 мин потоа си работи нормално некое време, потоа пак исто).
Некој да знае што може да биде?
 
Член од
21 мај 2010
Мислења
70
Поени од реакции
29
Може ли некој да ми помогне да го средам овој проблем. Се работи за Самсунг галакси ј5 2016, престана да работи се изгаси и стискам дугмето да го уклучам и застанува на тоа Самсунг логото и несака да се уклучи. Пробав со wipe cached partition, wipe factory.. ама пак не сака, му инсталирав нов софтвер 7.1.1, пак вратив на андроид 6.0.1 ама пак истото е не сака да се уклучи. значи се си беше океј, одеднаш се изгаси и така остана. А го уклучувам ми покажвуа колку е полна батеријата и се полни без проблем.
Дали имал некој сличен проблем ?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
207
Поени од реакции
62
Kade mozam da najdam serviser so ke mi go meni ekranot na Oneplus X? Prasav na 3-4 mesta mi rekoja deka nemaat delovi za toj telefon. Znaete nekoj koj mozi toa da go napravi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom