Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Форматирав таблет и сега ми бара да се најавам со email што бил претходно користен на таблетот. Проблемот е што јас не го знам тој емаил. Дали има некој начин да се доврши форматирањето со нов емаил? Порано знам имаше опција да си направиш и нов меил.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.721
Форматирав таблет и сега ми бара да се најавам со email што бил претходно користен на таблетот. Проблемот е што јас не го знам тој емаил. Дали има некој начин да се доврши форматирањето со нов емаил? Порано знам имаше опција да си направиш и нов меил.
Мој колега имаше ваков проблем со ``кинески самсунг`` и одвај се најде мајстор што има ``боксови`` за да се стави нов андроид. Не помага ресет на телефонот, мислам дека мора нов андроид
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Форматирав таблет и сега ми бара да се најавам со email што бил претходно користен на таблетот. Проблемот е што јас не го знам тој емаил. Дали има некој начин да се доврши форматирањето со нов емаил? Порано знам имаше опција да си направиш и нов меил.
Се средува, кој модел е поточно? контакт на ПП
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво, ми падна мобилниот ( s7 edge ) и пукна екранот многу малку на ивицата кај што стои копчето за заклучување/отклучување.. Работеше најнормално и тач и се друго одредено време, и еве сеа гледам на сликата се појави линија кај што е пукнатината и почна многу да трепери... Тачот и понатака си работи најнормално ама екранот трепка многу... Ме интересира дали може да се среди екранот да не трепка, без да мењам екран? Затоа што пукнатината е многу мала и воопшто не ми смета, а слушнав дека можело да се направи екранот да не трепка, дека е изместено нешто внатре, но ме интересира мислење од вас, или од некој што имал сличен проблем како мојот, каде да го однесам да го средат..
Фала многу
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
5
LEAGOO T1 Plus....dali moze da se napravi root i da se instalira nov sofwer?...ako moze cena?
 
Член од
14 мај 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Е вака - Alcatel OneTouch Pop C7, заглавен на екранот за вклучување, не стига ни до лого, никако да мрдне напред. Пробани се сите редовни потези - извадена батерија, форматирана мемориска, reboot, fabric reset, ништо. :(:(:( Има ли чаре, и ако има некој информација колку би чинело?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Е вака - Alcatel OneTouch Pop C7, заглавен на екранот за вклучување, не стига ни до лого, никако да мрдне напред. Пробани се сите редовни потези - извадена батерија, форматирана мемориска, reboot, fabric reset, ништо. :(:(:( Има ли чаре, и ако има некој информација колку би чинело?
Да се проба со софтвер, може и да не помине
ако сакаш пиши на ПП
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Да понуди некој најевтино менување на дисплеј за Ј5 2016 ? по можност Куманово Скопје
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
6
unlock bootloader lenovo k5 a41
nemat eve kolku vreme pomina nikoj ne znae po internetov
pa nekoj expert da znae ?
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
127
Поени од реакции
16
Доби некој нов update на Galaxy S8 950F(SEE), од март сигурносен пач ?
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Здеаво имам nexus 5x. Ми се блолирс мобилнио неможеше да се укл се бчокираше среде уклучување , па му инсталирав TWRP. И сменав 500 ромој никако не сака да се укл а се инталира се во ред. Што е проблемо ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom