Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.944
Го гледав Festen (The Celebration) и му дадов 10/10.
Мислам дека во претходниот живот гарант сум бил роден во Скандинавија штом толку ми се свиѓат филмовите, нема некој што не се погодил. Ако има некој предлог сличен филм на овој, нека дава препорака, ненаситен сум на дански меланхолични, брутални филмови :вонзем:
Eve dzimi sto mi preporaca nekni, na 3ti pocnuva kursot, jas se prijaviv.
Mislam mnogu ke te interesira.

https://www.coursera.org/course/scanfilmtv

:)
Треба тема да се отвори „Скандинавски филм“ и таму да идат предлози и муабети. Фестен конкретно е прогласен за најдобар дански филм евр (според публиката), а не беше ни спомнат на форумов...од време на време ќе улета некој како Jagten во жарот на дискусијата и ќе се забораи. Скандинавско би опфатил и земји како Германија, Австрија затоа што имаат некоја слична уметничка поставеност, форма....
Мислам дека не има доволно пациенти на форумов да се почастиме со таков простор....посебно што и добар дел наслови ни торент, ни бог не ги наоѓа, па би било полесно за некакво споделувања ако треба (преку пп, нормално).
--- надополнето: 19 јануари 2014 во 10:58 ---
Дај линкче некое корисно!
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
As I Lay Dying (2013) (720p/1080p ima)

split screen (но не како во conversations w/ other bitches, тука поделените екрани не се во истото време)
не го догледав јас, не ми беше убав...ама ако му се гледа на некој artsy fartsy shaky cam split screen rednecks shit...
--- надополнето: 19 јануари 2014 во 14:18 ---
The Hunger Games Catching Fire 2013 1080p BluRay AVC DD5 1 PublicHD
The Hunger Games Catching Fire 2013 IMAX EDITION 720p BluRay x264 PublicHD
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.168
Поени од реакции
2.628
Изгледани Last VEGAS и Dallas Buyers Club , вториот ми остаи подобар впечаток од првиот . фала за форумџиите што ги предложија . Следен на листa e The Croods или The Hunger Games .
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.654
Само два ми се изглеани од оскаровциве, Gravity & Captain Phillips, дајте убава снимка за другите оскаровци ако ви се наоѓа....
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.378
Поени од реакции
1.174
Jeune&Jolie
Филмов расправа за тоа како една девојка станува проститутка. Освен еротиката за друго незнам што е филмов. Еден од поглупите што сум ги гледал.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.529
Поприлично чуден acceptance speech за Бланшет вчера, не сум ја знаел дека знае да биде вака малку поопуштена :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.372
Поени од реакции
11.746
Поприлично чуден acceptance speech за Бланшет вчера, не сум ја знаел дека знае да биде вака малку поопуштена :D
И на глобусите беше опуштена бе ,да не си ја смешал со Тилда С. ти?Таа некако ми е мене во друг свет присутна
 
На врв Bottom