Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Добро филмче е овој Вкот од Волстрит, добро. Е проблем му е што предолго трае, има некои исфорсирани, предолги и непотребни сцени но во глобала интересен филм.

Мене ми е сепак поинтересен фактот дека овој типот Џордан за кого е правен филмот, и покрај се, си живее лагоден и убав живот, па дури и од овој филм си земал некоја пара. Само во Америка се може тоа.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
WOW Stoker добар филм бил бе ,до сега го имав пуштено и изгаснато 3-4пати и се решив да го изгледам. Миа:love::love::love: ,одлична приказна ,добро направен ,не е одличен ,али вреди да се гледа.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Да се објасни wot за 6ката на Кери...
Незнам, ептен ме потсети на старите лоши хорори што беа толку лоши што дури беа забавни, да не беше лошата глума од Кери ќе претерав и со повисока..

WOW Stoker добар филм бил бе ,до сега го имав пуштено и изгаснато 3-4пати и се решив да го изгледам. Миа:love::love::love: ,одлична приказна ,добро направен ,не е одличен ,али вреди да се гледа.

Добредојде во клубот, наредната недела ќе принтаме мајци. :D

Tреба да зачленам некој од моите изгледа тука, се враќам сега татко ми ме исхејта, му го пуштив Rush. 4-ка му даде. :pos:

Кога ќе размислам, он е крив за мојата пасија за филмови, се убивме заедно гледајќи филмови јас како копиљ.
Омилен филм ни беше Smokey and the Bandit (1977), треба да го симнам да го прегледаме дур сме у фини односи. :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Го гледав Festen (The Celebration) и му дадов 10/10.
Мислам дека во претходниот живот гарант сум бил роден во Скандинавија штом толку ми се свиѓат филмовите, нема некој што не се погодил. Ако има некој предлог сличен филм на овој, нека дава препорака, ненаситен сум на дански меланхолични, брутални филмови :вонзем:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Го гледав Festen (The Celebration) и му дадов 10/10.
Мислам дека во претходниот живот гарант сум бил роден во Скандинавија штом толку ми се свиѓат филмовите, нема некој што не се погодил. Ако има некој предлог сличен филм на овој, нека дава препорака, ненаситен сум на дански меланхолични, брутални филмови :вонзем:

Eve dzimi sto mi preporaca nekni, na 3ti pocnuva kursot, jas se prijaviv.
Mislam mnogu ke te interesira.

https://www.coursera.org/course/scanfilmtv

:)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Eve dzimi sto mi preporaca nekni, na 3ti pocnuva kursot, jas se prijaviv.
Mislam mnogu ke te interesira.

https://www.coursera.org/course/scanfilmtv

:)
Одлично, и јас се пријавив. Имам еден познаник што заврши филмска режија на ЕСРА, па баш сакам да го питам дали има некоја книга за скандинавската кинематографија, сакам да се запознаам уште подобро со неа, me likey курсов, а гледам нешто и ќе се добива ако се заврше успешно :cool:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.002
Don Jon, филмов ни на најголем душман не би му посакал да го гледа. Филмот е едноставно одвратен, лоши ликови, лоша глума, лоша режија, лоши сцени, лош саундтрак, лоша приказна, т.е. никаква приказна. Нема ништо убаво во филмов. Не знам што сме му згрешиле олку на Џозеф Гордон-Левит, го молам да не режира никакви филмови во иднина.
0/10
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Don Jon, филмов ни на најголем душман не би му посакал да го гледа. Филмот е едноставно одвратен, лоши ликови, лоша глума, лоша режија, лоши сцени, лош саундтрак, лоша приказна, т.е. никаква приказна. Нема ништо убаво во филмов. Не знам што сме му згрешиле олку на Џозеф Гордон-Левит, го молам да не режира никакви филмови во иднина.
0/10

И кога ќе видиш дека му дале 6.9 на имдб:facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
blagodarna sum mu na filmov samo zaso nauciv deka Julienne Moore se pisuva Julienne Moore, a ne Dzuli En Mur kako sto imav procitano na nekoj od nasive sajtovi i mislev se vika Dzuli En :facepalm:
 
B

Blade Torch

Гостин
Како бе лош Дон Џон ? И тоа од машки муабетиве. Филмов те учи дека не е се до роботиката . :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
OMFG August: Osage County
Колку fucked up фамилија чоече , каква приказна,браво ,одлично
Мерил Стрип :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc: oscar for her,маестрална
10/10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom