Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Пред некој ден го гледав Cube(1997).Доста добар психолошки трилер,интересен,тензичен филм кој држи внимание.Сепак имам една замерка за филмов бидејќи очекував подобра разврска на крајот на филмот.Цело време бев во неизвесност очекувајќи некаков пресврт,па од тука разочарувањето.
Не дека очекував некаква разврска налик Пила,ама крајот можеше и мораше да добие подобра приказна.Би се согласил со оцената на ИМДБ.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Се пресмеав на Капн Филипс, го закачив пак дома со моите.
Мајка ми е тежок расист, од тие злобните, со уникатните навреди, генерализации, пцуења.. :pos:
Пушти им го 12 Years a Slave сега. :D

Иначе заспав на пола саат од Капетан Филипс, вреди да догледувам или да баталам?
...после The Butler, па The Help, и за крај, како шлаг на тортата: Fruitvale Station. Само пази, обезбеди некои јаки седативи, да не и се слоши на жената. :D
--- надополнето: 17 јануари 2014 во 12:17 ---
Пред некој ден го гледав Cube(1997).Доста добар психолошки трилер,интересен,тензичен филм кој држи внимание.Сепак имам една замерка за филмов бидејќи очекував подобра разврска на крајот на филмот.Цело време бев во неизвесност очекувајќи некаков пресврт,па од тука разочарувањето.
Не дека очекував некаква разврска налик Пила,ама крајот можеше и мораше да добие подобра приказна.Би се согласил со оцената на ИМДБ.
Сега гледај ги Hypercube и Cube Zero. Ќе ти биде многу појасно.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Е сега веќе не знам што да мислам, имам повторно нови фаворити за женски актери на Оскар. Мерил Стрип и Џулија Робертс го предводат импресивниот ансамбл на глумци во August Osage. Многу добра глума покажаа во филмот, посебно Мерил во лудача мајка зависничка на лекови, сцената кога ручаа беше фантастична, мислам дека филмот го вади маестралната глуми, и затоа му давам 8. Мислам дека ова би изгледало одлично во театар, нели и според тоа е адаптирано. Си ја замислувам Весна Петрушевска во улога на Џулија Робертс во наш театар, улогата и е измислена за неа. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Пички, што ви реков за Prisoners? Глеам нешто една номинација има :giggle:

Сеа шала на страна. 12 years a Slave е филмиште. Дефинитивно мој фаворит за оваа година.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да се објасни wot за 6ката на Кери...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.987
Saving Mr. Banks-Добар. Ногу и тоа. Срамота е што Ема не доби номинација :( Колин Фарел беше многу добар исто така после Ема најдобар перформанс имаше. Не знам зошто повеќе луѓе не зборат за неговото глумење во филмот.

Grudge match- What you expect is what you get. Поприлично забавно филмче со интересен хумор и референци. Кевин Харт прави добра транзија на филмското платно, ни фалеше таков црнец по филмовите. Не треба да се каже дека за филмов не треба да се гледа трејлер.

Io go pratil sigurno.. :LOL:

Diana go gleda li nekoj? Vredi li?
"Русокосата жена што се заљуби во црномањест хирург (2013)"

Како и што кажува самиот наслов во овој филм се работи за една моќна русокоса жена што има фетиш за црномањести мажи, т.е. за два саата женава влегува во врска со два црни господа. Имам гледано и многу подобри филмови со белкињи и два црни господа така да филмов добива слаба оценка. Појма немам зошто Наоми Вотс ја прифатила улогава можеби не и ја ни покажале ни скриптата, бидејќи според мене тоа е единствено логично објаснување зошто би ја прифатила улогава. А можеби и желба и било да личи на Скарлет Јохансон, бидејќи во филмов на неколку наврати опасно потсеќаше на Скарлет.

Се на се филмот е послаб од After Earth.

Инаку за нешто што нема допирна точка со филмов од погоре: ако на некој му се гледа филм со принцеза од Англија може да го погледне Данскиот A Royal Affair (y)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom