Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.359
Поени од реакции
38.333
Филмот Интерстелар е базиран на научни факти, значи сето тоа е возможно што се дешава во него и е чиста реалност.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Филмот Интерстелар е базиран на научни факти, значи сето тоа е возможно што се дешава во него и е чиста реалност.
Се дупчам тро. И мене ми е ок филмот, ама ми се виде интересно сликчево со собата.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
Во зимскиот период и празничниот што претстои, ептен ми прај мерак да гледам ретро Холивуд. Американците како нација (и во живо), се многу слични на нас. Не сакаат елитистичко пување, ројалти и глупости какви што гледам изминативе месеци во една друга земја.
Така да се изразам, ептен се 'народски' народ. Тоа ми дава комфор кога ги гледам, затоа што не сите народи се такви.
River Of No Return (1954) има искреност и спонтаност во дијалозите, не е претенциозен филм кој цели кон масивна гледаност. Една од најубавите улоги на Мерилин во кантри издание. Незнам колку мина овде знаат да свират гитара, ама во сценава се е реално - дури и движењето на жиците од страна на Мерилин, што значи добро се вложила за својот дел.


 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Hulu fx i disney ne bivase, i jas sakav
Hbo, netflix, amazon prime samo, eventualno i vpn poso stranstvo :D
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
37
Поени од реакции
44
Абе го глеал некој Д Ајришмен? Глеам 3 саати е, па дали вреди времето ме занимаше да се остаам 3 саати пред екран.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Абе го глеал некој Д Ајришмен? Глеам 3 саати е, па дали вреди времето ме занимаше да се остаам 3 саати пред екран.
Не си го троши времето.

Иако би било добро да те снема едно 3 саати од форумов, да одмориме. hhhhh
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Абе го глеал некој Д Ајришмен? Глеам 3 саати е, па дали вреди времето ме занимаше да се остаам 3 саати пред екран.
ја мислам дека вреди
али у крајна линија субјективно е тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom