Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.397
Баш овој е еден од малкуте докажани вистински one shot. Така да, трипаш.
Океј, не биле баш малку
ама по должина си гази
Прегледај го приврзокот 313876
Епа изгледа нешто некако сум се помешал со 1917.

Не знам зошто воопшто го пишувам ова. :D
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Не знам дали се пишуваше за Red Notice, читам руши рекорди на гледаност. Мене ми беше забавен за гледање, ама и наивен на моменти (бегање од затворот, местење на хеликоптерот проектилот да помине меѓу вратите, и сл.). Ми остана нејасно и зошто двајца Американци фатени во Рим за кражба беа однесени во затвор во Русија.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Рајан Рејнолдс и Двејн Џонсон, добитна комбинација за просечен филм.
Го немам сеуште гледано ама немам големи очекувања за истиот.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Рајан Рејнолдс и Двејн Џонсон, добитна комбинација за просечен филм.
Го немам сеуште гледано ама немам големи очекувања за истиот.
Мислиш потпросечен :icon_lol:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Го гледав Red Notice, не е дно ама не е ни филм за да руши рекорди. Онака да тепаш време ако немаш нешто попаметно. Буквално ништо посебно нема во него.
Автоматски споено мислење:

Тој беше на 3 места „крпен“ мислам.
..4. 34 крпеници имаше :icon_lol:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Го гледав Red Notice, не е дно ама не е ни филм за да руши рекорди. Онака да тепаш време ако немаш нешто попаметно. Буквално ништо посебно нема во него.
Мене таквите ми се омилени :love:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Red notice = препич категорија на филмови. Камо да беше асална акција за уживање, да знаев ќе си го пуштев Сталоне во некоја рандом 80ти акција и ќе искулирав нараат.

Рок си е Рок. Гал иако си ја поштувам, лепотица и се тоа, не знае да глуми, и не ми е јасно како ќе ги глуми Клеопатра, Хеди Ламар и лошата кралица од Снежана, кои и се на ред за снимање. И што му е на Рајан само Дедпул секаде си го глуми со тие глупите смешни реплики? Кринџџџ.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Бев да го гледам The French Dispatch. Не сум меродавен да коментирам за сите филмови на Вес Андерсон, ама од тие што ги имам погледнато (5-6), ова му е најдобриот според мене. Скоро 2 часа уживање, во негов препознатлив стил. Актерската екипа одлична и стандардна од сите филмови + Бенисио Дел Торо и овој Тимоти Чаламет или како и да се вика. Ако ви се допаѓа стилот на Вес, тогаш must watch филм е.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Ќе прашам тука.Има ли таков Player како BS Playerot што бара сам преводи автоматски или само тој е таков.?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Ќе прашам тука.Има ли таков Player како BS Playerot што бара сам преводи автоматски или само тој е таков.?
Само тој е таков. И пожелно е да користиш некоја прастара верзија, една од тие што доаѓаше со malware кога тоа словенската компанија го изгуби целиот кредибилитет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom