Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.792

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.792
Кога бев дете на МТВ го вртеа „Професионалецот“, не оној со Жан Рено и Натали Портман, туку оној со Жан Пол Белмондо. Од денешна перспектива сосема обичен француски ТВ филм, но на времето му се восхитував. Во филмот Белмондо, и покрај тоа што не мора, професионално си ја извршува задачата до крај, иако знае дека тоа ќе го плати со живот.

Нека почива во мир.

 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Штета, млад човек.

Omar is coming од Wire, легендарна серија кој не ја гледал, нека се фаќа за работа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
Штета, млад човек.

Omar is coming од Wire, легендарна серија кој не ја гледал, нека се фаќа за работа.
Ме мрзи. Скоро све живо имам изгледано од култниве серии (без хумористичните и sci-fi) а оваа никако да ја почнам. Ваљда дека ми умре лаптопот од смрт па не ми се глеа на телефон или умрениот компјутер од 1992 година што отвара само Солитер и калкулатор. А иначе ја имав почнато, една или две епизоди и тогаш ми рикна лаптопот и баталив.

Иначе и мене ми е од Boardwalk empire познат Мајкл Вилијамс, многу вриеше во ликот и делото на Чалки. И во the knight of има интересна улога, језда е мини серија ама добро глуми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom