Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Френсис Форд Копола за тоа како се изборил со продуцентите да му дадат на Марлон Брандо да го глуми Вито Корлеоне:


Ај, кога сме веќе тука:

 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Савинг привате рајан 2 хехе

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Колку неинтересен филм е Little Women тоа е страшно нешто еј. Уште кога ќе ми текне дека 2 пати имав желба да купам карта за Синеплекс...
Then again, кои се шансите филм да е интересен кога режисер е жена? Slim to none.
Мислев дека Marriage Story е преценет ама овој му еба мамата.
Глеам сеа оваа Greta known for Frances Ha одамна ми е на вочлист ама сега страв ми е да го гледам филмот.
Ама добро е, глуми во него, не е режисер.
Ама па режисер е овој од Marriage Story.
Ох Боже!
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Ама па режисер е овој од Marriage Story.
Што и е брачен партнер.

Инаку, интересен податок.
2022 излегува Барби, филм чијшто сценарист е Баумбах, а режисер Грета.
Иако не верувам дека ќе направи нешто на Оскарите, ќе биде интересно двајцата да бидат номинирани за истиот филм во различни категории.
Инаку во филмот Барби ќе биде Марго Роби, што е доволна причина да се гледа, ама целиов проект ми е надреален зашто не можам да замислам како би изгледал тејк на Барби со овие двајца како сценаристи и режисери.
Ќе остане да видиме, ама сепак многу интересен проект.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
Поздрав, може препорака за добра мистерија слична на Prisoners, Gone baby gone, The Prestige?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Поздрав, може препорака за добра мистерија слична на Prisoners, Gone baby gone, The Prestige?
Тие шпанските на Ориол.
Contratiempo и El Cuerpo, НАЈВЕРОЈАТНО не се слични на овие што ги напиша, ама квалитетни мистерии се.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Колку неинтересен филм е Little Women тоа е страшно нешто еј. Уште кога ќе ми текне дека 2 пати имав желба да купам карта за Синеплекс...
Then again, кои се шансите филм да е интересен кога режисер е жена? Slim to none.
Мислев дека Marriage Story е преценет ама овој му еба мамата.
Глеам сеа оваа Greta known for Frances Ha одамна ми е на вочлист ама сега страв ми е да го гледам филмот.
Ама добро е, глуми во него, не е режисер.
Ама па режисер е овој од Marriage Story.
Ох Боже!
Имаше една фраза што се вртеше овде. Не е за сите. :D
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Поздрав, може препорака за добра мистерија слична на Prisoners, Gone baby gone, The Prestige?
Primal Fear и ако си љубител на neo-noir филмови гледај го Chinatown, филм со можеби најдоброто сценарио на сите времиња.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Пепел, се зафркнав... се навикнав да симнувам 10-20гб рипови од филмови а некогаш и REMUX (~30gb, ремукс е чиста слика од од блурејот без енкодирање) и сега симнав 1080p од anoxm0us 1.8гб и unwatchable е... излитено, ишмрљано, па уште педерскиот филм Brokeback беше...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.676
Пепел, се зафркнав... се навикнав да симнувам 10-20гб рипови од филмови а некогаш и REMUX (~30gb, ремукс е чиста слика од од блурејот без енкодирање) и сега симнав 1080p од anoxm0us 1.8гб и unwatchable е... излитено, ишмрљано, па уште педерскиот филм Brokeback беше...
Ти од големото добро утро, до вчера симнувавме торенти од aXXo од 700мб... сликата беше рамна на Атари2600, али не се жалевме.
:kafence:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ти од големото добро утро, до вчера симнувавме торенти од aXXo од 700мб... сликата беше рамна на Атари2600, али не се жалевме.
:kafence:
Тоа до вчера не е баш вчера ама кога веќе го искористи и ја би рекол ама до вчера гледавме на полу-океј 17 инчни монитори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom