Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.925
Поени од реакции
84.348
Disney now owns:

- an ownership stake in 300 television channels in the world and 2/3 of most popular cable networks in the americas.

- a leading d-t-c communications operator with Hulu's Live TV with 2 million paying subscribers, Hulu is now majority owned by the company and caters to general and adult audience. Their branded service, ESPN+ will cater to family and sports audiences respectively.

- a leading international television producer Endemol Shine with everything from Mr Beans to Black Mirror.

- the largest film and TV library in entertainment history.

- on the film side- two of six iconic film studio, three iconic animation studio, two leading specialty studio; on the TV side- leading TV studios, television animation studio, news and sports programming and rights.

- 800 million users in India (800m subscribers to Star. Star operates tons of channels in India - everything from entertainment, movie to sports channels.

- leading publishing company.

- leading theme parks operator.

- leading licensing and merchandise operator.

- largest independent media and entertainment company by revenue circa $80+ billion in 2019-2020.

Хоули факинг мадр оф капитализам :eek::eek::eek:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Да не го заборавиме Joker. Имам претчувство дека Хоакин Финикс (како и секогаш) ќе растури и, се надевам, конечно ќе мавне Оскар. Човекот особено брилијира кога игра девијантни ликови. И рибутот на Dune вреди да се чека, макар до 2020.
Сите надежи,погледи,претпоставки,очекувања ми се дека ќе тепа со 100 коша разлика....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Сите надежи,погледи,претпоставки,очекувања ми се дека ќе тепа со 100 коша разлика....
Шо знам... јас вакво високо очекување имав за Веном. Ене веќе 4 недели ми стои на пауза на 15та минута, не знам дали да го форматирам компјутерот или да го носам на сервис.:icon_lol:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Прашања:

1.Дали некогаш Луи и Кевин Спејси ќе успеат да се вратат на голема врата,да газат како тоа што го правеа претходно или им ставија црн печат за навека?

2.Каква е поврзаноста помеѓу Чарлс Менсон и најновиот филм на Тарантино бидејќи првично за неговиот филм дознав како јас претпоставувам и вие е кога се спомна за озогласениот убиец?
Од трејлерот неможе да се констатира поврзаност или нека си дише филмот ќе дое време коа треба?

3.Како се доближува времето за Авенџерс Ендгаме има нешо шо ме скокотка,а тоа е само да не го потрошија сиот материјал за инфинти па сеа да останат со куси гаќи,ми иди на мрачна атмосфера,некоја дистопија налик Sin City,Blade Runner,Dark city ама што знам па јас и онака сум голтар....[DOUBLEPOST=1553559991][/DOUBLEPOST]
Шо знам... јас вакво високо очекување имав за Веном. Ене веќе 4 недели ми стои на пауза на 15та минута, не знам дали да го форматирам компјутерот или да го носам на сервис.:icon_lol:
Со сета почит,

Но да имаш било какви очекувања за Веном......
Не дека сеа сум го изгледал па сеа се правам smarty pants,туку нема што да се бара во тој филм ни очекување,нит хумор,нит акција,нит нешто вредно за спомнување,очајот го добиваш во голема форма....
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.925
Поени од реакции
84.348
Прашања:

1.Дали некогаш Луи и Кевин Спејси ќе успеат да се вратат на голема врата,да газат како тоа што го правеа претходно или им ставија црн печат за навека?

2.Каква е поврзаноста помеѓу Чарлс Менсон и најновиот филм на Тарантино бидејќи првично за неговиот филм дознав како јас претпоставувам и вие е кога се спомна за озогласениот убиец?
Од трејлерот неможе да се констатира поврзаност или нека си дише филмот ќе дое време коа треба?

3.Како се доближува времето за Авенџерс Ендгаме има нешо шо ме скокотка,а тоа е само да не го потрошија сиот материјал за инфинти па сеа да останат со куси гаќи,ми иди на мрачна атмосфера,некоја дистопија налик Sin City,Blade Runner,Dark city ама што знам па јас и онака сум голтар....
1. За Спејси чисто сумњам. Луи ваљда во комичните кругови ќе се врати, тешко нешто повеќе од тоа што беше да биде.

2. Е ајде де? :D Тарантино е ова, најверојатно ќе биде алтернативна историја и ова како Inglorious Basterds, ама нели, не знаеме дур не го изгледаме филмот. Според трејлерот не верувам тоа да биде главниот плот, само ќе биде дел од причата


3. Ех, не верувам Енд Гејм да биде мрачен, ипак Марвел/Дизни филм е. Имаат планови они не сумњам, особено што ете помалце ликови логично е да имаат подобра приказна.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Прашања:

1.Дали некогаш Луи и Кевин Спејси ќе успеат да се вратат на голема врата,да газат како тоа што го правеа претходно или им ставија црн печат за навека?

2.Каква е поврзаноста помеѓу Чарлс Менсон и најновиот филм на Тарантино бидејќи првично за неговиот филм дознав како јас претпоставувам и вие е кога се спомна за озогласениот убиец?
Од трејлерот неможе да се констатира поврзаност или нека си дише филмот ќе дое време коа треба?

3.Како се доближува времето за Авенџерс Ендгаме има нешо шо ме скокотка,а тоа е само да не го потрошија сиот материјал за инфинти па сеа да останат со куси гаќи,ми иди на мрачна атмосфера,некоја дистопија налик Sin City,Blade Runner,Dark city ама што знам па јас и онака сум голтар....
1. Тешка работа. Веројатно и на двајцата кариерите им се веќе уништени, посебно на Спејси...

2. Марго Роби ја глуми најпознатата жртва на Менсон. Така да ќе има сигурно поврзаност. Менсон го има за секунда во трејлерот, веројатно си го забележал. А дали Тарантино ќе се води од фактите или ќе ја измени пак историјата ќе видиме.

3. Па ова не е лошо. Нека биде во помрачен тон. Само искрено не верувам Марвел да оди во тој правец. Може ќе има таква атмосфера на почетокот на филмот ама после сигурен сум дека пак ќе гледаме шаренило.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Шо знам... јас вакво високо очекување имав за Веном.
Такуѓере. Харди му се по*ра на целокупниот свој дотогашен опус со тој шајт. Па уште и секвел у најава... :tapp:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Прашања:

1.Дали некогаш Луи и Кевин Спејси ќе успеат да се вратат на голема врата,да газат како тоа што го правеа претходно или им ставија црн печат за навека?

2.Каква е поврзаноста помеѓу Чарлс Менсон и најновиот филм на Тарантино бидејќи првично за неговиот филм дознав како јас претпоставувам и вие е кога се спомна за озогласениот убиец?
Од трејлерот неможе да се констатира поврзаност или нека си дише филмот ќе дое време коа треба?

3.Како се доближува времето за Авенџерс Ендгаме има нешо шо ме скокотка,а тоа е само да не го потрошија сиот материјал за инфинти па сеа да останат со куси гаќи,ми иди на мрачна атмосфера,некоја дистопија налик Sin City,Blade Runner,Dark city ама што знам па јас и онака сум голтар....[DOUBLEPOST=1553559991][/DOUBLEPOST]

Со сета почит,

Но да имаш било какви очекувања за Веном......
Не дека сеа сум го изгледал па сеа се правам smarty pants,туку нема што да се бара во тој филм ни очекување,нит хумор,нит акција,нит нешто вредно за спомнување,очајот го добиваш во голема форма....
Зашо да не? Ете и после оние тешки испадоци од Бетмен под диригентска палка на Џоел Шумахер излегоа можеби најдобрите comebacks. Башка тамошната улога на Харди како Бејн се покажа дека добро би пливал како некој vigilante. Секогаш има простор за креативност и квалитет за развивање на прикаската.
Во последно време со секој рибут, некако имам дојам дека позадината освен за играње на голема кешарица, нема ни 5% креативност. Се` као излитени фори видени во ХД.[DOUBLEPOST=1553608253][/DOUBLEPOST]За ендгејм мислам дека и треба малку повеќе сенка да му се фрли на Марвел универзумот, као еден вид преокретница - умираат рецимо два ептен јаки ликови што сме ги прателе уште од почетокот, за да се истакнат нови - можда и подобри.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
1. За Спејси чисто сумњам. Луи ваљда во комичните кругови ќе се врати, тешко нешто повеќе од тоа што беше да биде.

2. Е ајде де? :D Тарантино е ова, најверојатно ќе биде алтернативна историја и ова како Inglorious Basterds, ама нели, не знаеме дур не го изгледаме филмот. Според трејлерот не верувам тоа да биде главниот плот, само ќе биде дел од причата


3. Ех, не верувам Енд Гејм да биде мрачен, ипак Марвел/Дизни филм е. Имаат планови они не сумњам, особено што ете помалце ликови логично е да имаат подобра приказна.
1. Тешка работа. Веројатно и на двајцата кариерите им се веќе уништени, посебно на Спејси...

2. Марго Роби ја глуми најпознатата жртва на Менсон. Така да ќе има сигурно поврзаност. Менсон го има за секунда во трејлерот, веројатно си го забележал. А дали Тарантино ќе се води од фактите или ќе ја измени пак историјата ќе видиме.

3. Па ова не е лошо. Нека биде во помрачен тон. Само искрено не верувам Марвел да оди во тој правец. Може ќе има таква атмосфера на почетокот на филмот ама после сигурен сум дека пак ќе гледаме шаренило.
Интересна работа вчера го спомнав Луи денес го гледам видеово на Роган каде што зборат за него,и сите се у стил као дајте му втора шанса на човечево.Имал и солиден материјал,што не е лесно со се она да се избориш со сите обвиненија,притисоци,неможе ни да замислиме било кој од нас од обичните смртници како е во тој момент кога целиот интернет е преплавен со тебе,буквално го отера на дното.Сега повторно почна да прета со ноџињата што е добро за него.



Да да еве го мај бед


 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Со мало задоцнување во изгледав The Curious Case of Benjamin Button и ми делуваше како модерна и подобра верзија на Forrest Gump
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ant Man vs Thanos anus

Ќе му влегол внатре и ќе пораснел

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1553693210][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom