Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
La Cara Oculta
El laberinto del Fauno
Contratiempo
Abre los ojos - ова е филмот според кој е направен Vanilla Sky
[REC]

А ако бараш филмови на шпански јазик, без оглед на земја на потекло:

Аргентина:
El secreto de sus ojos
Relatos Salvajes
Diarios de motocicleta

Чиле:
No

Мексико:
Y tu mama tambien
А ако бара серија https://hbogo.mk/serii/epitafi/1-sezona
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
@џимеј да ти кажам чисто информативно дека шпанскиов филм што си го гледал, по ова што го прочитав на Летер многу потсеќа на Sharp Objects. Можеш да ја ѕирнеш ако имаш време.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Новиов Halloween некој од вас го гледаше? Thoughts? Opinions?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ми вика идемe на Папилон се израдував викам од 1973 или 2017 ми вика некој бар имало таков отерав све у пичку матер.
Друга работа ми е криво што дури и на Том харди му беше незгодно на моменти шо доби таква лоша роља за фурање,ама коа ќе си помислам дека ама ич не му било незгодно коа си лапал парка као попче ондак си викам ако ти е лапај хејт као стока.Реално малку поконтролирано треба да делува,по пребирувачки зошто-за да не се брука,мислам погледнете му ги последните години преку Бронсон,Вариор,Тхе дарк книгхт рисес,Мад макс,Дункирк:icon_lol: и тн значи ова се се филмови во кој они ја вади улогата од кондури,се носи со нејзе,и сеа он види бога ти фаќа таму некоје бедно парче хартија кое може да го научи и третооделенец и се става у улога на Веном она мене ми беше незгодно да го гледам како се мучи,плус ми делуваше млитаво,дебело,поспано,тотален завршеток на карпата,лигаво,НО пак од друга страна и не толку битно што има да каже некој одреден член од ракотинци колку што тоа заработката на филмот умее да го потопи.Со 800+ во кесето филмот се прогласува за успешен,да се ''надеваме'' и на втор дел.Мојата порака до Том Харди(ако ме читаш во моментов се надевам) е да не прифаќаш сваштарија од улоги малку контрола.

Пс:Само што ми стигна порака од Томислав вика:


 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Од што е гифов?

Иначе изгледа новиот Pappilon може да го даваат во Синеплекс :D
Новиов Halloween некој од вас го гледаше? Thoughts? Opinions?
Ок, моево мислење е апсолутно небитно пошто само новиот и го имам гледано...

Онака е. Не е нешто посебно, има ептен глупости и клишиња што се надевав дека воопшто нема да ги има..
За тепање на време не е лош, Мајкл Маерс е кул лик, музиката на Карпентер (и другите што работеле со него на музиката за филмот) е кул, има некои кул сцени, не е лош, ама не е ни добар...е сега на која страна од рејтингот ќе ти дојде зависи од човек до човек, затоа и викам ваљда зависи од тоа дали си фан или не..
Онака....
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Што заедничко имаат Џејмс Дин,Крис Исак и Крис еванс : )



 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.610
Поени од реакции
81.297
Новиов Halloween некој од вас го гледаше? Thoughts? Opinions?
Маерс после 40 години сака да ја убие Џејми Ли Кертис... фактички оргиналниот Хеловин од 1978, ама сместен во денешно време. Nothing new.

:vrtioci:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom