Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.509
Поени од реакции
33.674
Ne znam, extras ovo ono najverojatno..

Citav nekni intervju so reziserot i akterot i zaso drugiot kraj ne bil bolje od ovoj... inaku ke go predvidevme site drugiot, od policiskata kola iskaca policaecot od pocetok so gi zastana, a toj cel vo lrv i cela kuka ubieni... ne izgleda dobro :D

Snosti go gledav francuskiot Raw koj go cekav mnogu vreme... overrated :(
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.828
Поени од реакции
33.741
Шведскиот Square на Ruben Östlund (нам познат по одличниот Force Majeure од 2014) годинава со најпрестижната европска (па и светска) филмска награда, Златната палма во Кан. Сепак, некако најголемо внимание привлече второнаградениот, гран-при-то на фестивалот, францускиот 120 Beats per Minute на Robin Campillo кој освен гран-при, освои уште неколку награди. Најдобар режисер - Софија Копола, сценарио - Јоргос Лантимос и Лин Ремзи, актерка Дајан Кругер а актер Жоакин Феникс. Наградата од жирито за рускиот Loveless на Andrey Zvyagintsev (Leviathan).
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.509
Поени од реакции
33.674
A cure for wellness... meh

Premnogu slab genericki third act

Inaku megudrugoto odlicno izgleda, preubavo snimen film
 
P

Patience

Гостин
Voice from the Stone е апла 94 минути тапкање во место, кружи као киша око Крагујевца е посоодветно.
Што знам, очекував некоја језива мрачна приказна, мистерија, ама испадна да не е нешто нај нај.
Емилија Кларк од друга страна пак е ептен симпатична во филмов...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.803
Кој шлајм беше треинспотинг 2 ,безвезе обиди да оддадат почит кон првиот филм коа имаше досадно сценарио - досаден расплет,просек глума,саундтракот не е ни приближно на нивото од првиот филм.

Ќе заборавам дека постоело ова продужение.
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
18
Поени од реакции
9
a mene pa mi imaat kazano deka trainspotting 2 odlicno se nadovrzuva na prviot film i bas planirav da gi izgleam dvata denes po red
aj moze razlicen vkus imas od mojot pa ke mi se svigjaat i dvata koj znae
 

Kajgana Shop

На врв Bottom