Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Го отепаа филмов на канал 5 пред неколку години.
Во трговски центар се случува дејствиево, и сеа не думам дали ќерката ќе му биде киднапирана,или па татково ќе биде.Не знам ни што сакаа од него лошиве.Има една сцена каде што му ги чисти чевлите еден од оние луѓето што чистат за пари, и незнам дали слеп беше или со друг проблем чевларов,аама ќе му помогне нешто колку што се сеќаваам.
Киднаперите од него ќе бараат да ја убие кандидатката за претседател, чиј маж стои позади тој заговор. Човекот што чисти чевли не е слеп туку почнува да му помага откако овој ќе му отиде и ќе му каже дека ќерка му е киднапирана. Ептен интересен филм, секој пат кога го даваа на тв не го пропуштав.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Киднаперите од него ќе бараат да ја убие кандидатката за претседател, чиј маж стои позади тој заговор. Човекот што чисти чевли не е слеп туку почнува да му помага откако овој ќе му отиде и ќе му каже дека ќерка му е киднапирана. Ептен интересен филм, секој пат кога го даваа на тв не го пропуштав.
Го изгледав еве во меѓувреме.Интересно филмче за тепање време.Заборавен ми беше скрос и затоа пишав слеп, не ми текнуваше точно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Навистина сум изненаден од приказната на филмот Wonder Woman
Супер е приказната.
На почетокот беа мажи.
Мажите се кољеа меѓусебе.
Жената беше создадена за да ги смири.
2 тапа саати исполнети со неколку супер акциони сцени
Жената ќе го победи непријателот со љубов!!!

И Гал Гадот е се освен добра актерка.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Wonder Woman - Добар, дефинитивно overhyped...доколку го споредам со ориџин приказните од Mарвел, би го споредил со Captain America: The First Avenger, Thor, Doctor Strange, сите добри филмови, ама далеку од одлични..
 
Член од
11 јуни 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Супер е приказната.
На почетокот беа мажи.
Мажите се кољеа меѓусебе.
Жената беше создадена за да ги смири.
2 тапа саати исполнети со неколку супер акциони сцени
Жената ќе го победи непријателот со љубов!!!

И Гал Гадот е се освен добра актерка.
Секој на свој начин ја разбира приказната. На некој му се допаѓа на некој не, сепак секое мислење се цени.

Sent from my HUAWEI LYO-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.341
Piratite od karibite 5 mnogu mi se dopadna, gi nemav prethodnite delovi gledano posto mislev deka se glupi, ama veruvam deka i niv ke gi izgledam naskoro.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
Life, Alien за сиромашни.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Разбирам дека е hate it or love it, дури и разбирам зошто е hate it or love it, но сепак ми треба мало појаснување чуму ниската оценка за Smrt u Sarajevu на Данис Тановиќ. А @MyloXyloto , a @Shawn Spencer ? Мене ми беше преубав, од секој аспект, еден од најдобрите балкански од последниве неколку години. За Американчиштава што го хејтаат - сфаќам. Они дека немаат историја, не им е ваљда ни важна ничија историја, па познавањата од светската историја им се еднакви на моите познавања од ботаниката на амазонските прашуми, па веројатно и ништо од филмов не разбрале. Ама Сребрената мечка во Берлин лани - позаслужена, здравје!

Note to myself - не верувај на сечија критика, не биди скептик, седни, изгледај, увери се сам. ;)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Разбирам дека е hate it or love it, дури и разбирам зошто е hate it or love it, но сепак ми треба мало појаснување чуму ниската оценка за Smrt u Sarajevu на Данис Тановиќ. А @MyloXyloto , a @Shawn Spencer ? Мене ми беше преубав, од секој аспект, еден од најдобрите балкански од последниве неколку години. За Американчиштава што го хејтаат - сфаќам. Они дека немаат историја, не им е ваљда ни важна ничија историја, па познавањата од светската историја им се еднакви на моите познавања од ботаниката на амазонските прашуми, па веројатно и ништо од филмов не разбрале. Ама Сребрената мечка во Берлин лани - позаслужена, здравје!

Note to myself - не верувај на сечија критика, не биди скептик, седни, изгледај, увери се сам. ;)
3/5 е сосема добра оцена. Визуелно ми беше убав, добра глума, типката од ЛЗН посебно, добро темпо држеше, али делот со типот што го снимаа на покрив ме утепуваше од досада, не ме нешто посебно трогна и затоа само 3ка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom