Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Го глеав денес и Toni Erdmann.
Мислам дека ова е најдобрата комедија со години,
еј и тоа германска, немаше да верувам ова некој да ми го кажуваше пред година дена кога дознав за филмот. Сцената со забавата во станот :pos::pos::pos::pos:

а сеа...

Она што напишав синоќа на letter.
Врвови.
Најдобар за 2016.
American Honey, lads and gents.

:love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:


As I lay down in my bed with darkness all over my room and staring at this blank light page with my emotions going up and down, tearing myself up of what I have seen, with a joy that seems will never go down and that fking feeling you have when you've seen something unreal, something that u have not imagined that will be this good!

This is the best movie of 2016.

Even that passed just 10 minutes after I saw this art I am sure that this will be on the top. I have that Blue is the warmest color/Mommy feeling!

I've never seen a movie that wanted to last for another 163 minutes. Hands down to brilliant director Andrea Arnold that put this amazing story into nearly 3 hours. I think that everyone would like to see them again. I would re-watch this film right now again! I would watch this film even for a whole day! It's that good, my friends!

And the chemistry... oh god, and the sex between Shia and Sasha! She's such a revelation. Camera work, those shots, insects sound, amazing soundtrack, I cannot even handle everything right now because there are so much good things in this movie!
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.154
Поени од реакции
10.094
Го глеав денес и Toni Erdmann.
Мислам дека ова е најдобрата комедија со години,
еј и тоа германска, немаше да верувам ова некој да ми го кажуваше пред година дена кога дознав за филмот. Сцената со забавата во станот :pos::pos::pos::pos:

а сеа...

Она што напишав синоќа на letter.
Врвови.
Најдобар за 2016.
American Honey, lads and gents.

:love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:

As I lay down in my bed with darkness all over my room and staring at this blank light page with my emotions going up and down, tearing myself up of what I have seen, with a joy that seems will never go down and that fking feeling you have when you've seen something unreal, something that u have not imagined that will be this good!

This is the best movie of 2016.

Even that passed just 10 minutes after I saw this art I am sure that this will be on the top. I have that Blue is the warmest color/Mommy feeling!

I've never seen a movie that wanted to last for another 163 minutes. Hands down to brilliant director Andrea Arnold that put this amazing story into nearly 3 hours. I think that everyone would like to see them again. I would re-watch this film right now again! I would watch this film even for a whole day! It's that good, my friends!

And the chemistry... oh god, and the sex between Shia and Sasha! She's such a revelation. Camera work, those shots, insects sound, amazing soundtrack, I cannot even handle everything right now because there are so much good things in this movie!
Не знам кој мед или кој брцал у мед, али потполно се согласувам за Ердман. :D
Сцената со забавата во станот такоџе најјака. :D Посебно ко дојде шефот. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.343
Поени од реакции
35.553
Ма не само шефот, туку и „суштеството”. Стомакот ме заболе од смеење. :pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.343
Поени од реакции
35.553
Graduation >>>>> Sieranevada

Кој го избра овој на Пују, кој го запусте!
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328
Arrival или Rogue One за у кино?
Слушај го Анон, Анон знае најдобро, и јас би ти го рекла истото.
АМА, зашто знам како е работата, дојди за Роуг 1.
Arrival јас ќе ти го раскажам :ROFLMAO:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.710
Поени од реакции
27.676
Не, озбилно, на Arrival на почетокот има една сцена од хеликоптер која во кино беше... не можам да опишам, спектакуларно.
Симнав дома CAM од филмот и ја пуштив сцената... и, да... овај речи го.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.100
Поени од реакции
9.030
Само да се јавам пошто не сум ни до средина а веќе урлам од милион емоции кои не можам да ги искажам никаде освен тука.

Ваква вожња уште првите 15 минути ниту еден филм досеа не ми направил.

American Honey..... погледните а само сцената, камерата, ок хемијата меѓу Шиа и Саша, одам да догледам, утре со целосни импресии..

this is such a fucking awesome dope movie

ух... не знам како ќе бидам уште скоро саат време, и тоа трае 2ч42мин...

Одличен предлог е филмов, потсеќа на Victoria од лани во некои елементи.

8.5/10
 
B

Blade Torch

Гостин
Видимо се!
....Again :D
Само што има 3 проекции 2D во вторник :cool: Картата веќе ми е во новчаник! Спремен!

Aрајвалот е грев да не се доживее на кино. Ај сцени што има, има. Ама звуци какви имаааа. Ауууууу :drk:т.е:cuc:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.569
Поени од реакции
33.847
Само да се јавам пошто не сум ни до средина а веќе урлам од милион емоции кои не можам да ги искажам никаде освен тука.

Ваква вожња уште првите 15 минути ниту еден филм досеа не ми направил.

American Honey..... погледните а само сцената, камерата, ок хемијата меѓу Шиа и Саша, одам да догледам, утре со целосни импресии..

this is such a fucking awesome dope movie

ух... не знам како ќе бидам уште скоро саат време, и тоа трае 2ч42мин...

Ne gi hajpaj, ke te hejtaat. :D

Mene ne mi se iskacase od filmov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom