Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Дечки некој го памти Signs со Мел Гипсон? Јас се сеќавам у видеотека кога идев на времето стоеше одма до врата и никако не го земав да го гледам. ДОбар ли е или ?
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.433
Дечки некој го памти Signs со Мел Гипсон? Јас се сеќавам у видеотека кога идев на времето стоеше одма до врата и никако не го земав да го гледам. ДОбар ли е или ?
ОДМА ДА ГО ГЛЕДАШ !!!
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Џон Стујард за џабе земаше неколку месеци пауза да го снима Rosewater, тапа филм.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Дечки некој го памти Signs со Мел Гипсон? Јас се сеќавам у видеотека кога идев на времето стоеше одма до врата и никако не го земав да го гледам. ДОбар ли е или ?
Многу добар филм. Гледај го обавезно.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ne mi bese oscar worthy. Ne znam sto se ispopalifte, rabotel 4 casa so doktor.. golem tasak, ja poise vreme iam vezbi na faks pa pa vrska neam. Samo faci pravese, mlado e detevo.. ne znae da pokaze emocija sto ne ja cuvstvuva na faca. Pred da gi izgledam i drugite tri nominirani, duri Keaton > Redmayne. Ne deka e los, ali ako nema golema konkurencija, ne se bunam ako zema.

Izgledaj go kako paralela My Left Foot dur ti e svez ovoj, pa ke vidis so zboram. :)

Nego, osim Prometheus u 2016, this still might be happening

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
a walk among the tombstones, многу јак, не е како такен туку има мрачни елементи, прв пат у филм гледам некој да следи некого и у исто време него да го следат. сфашта
 
G

grande-juve

Гостин
a walk among the tombstones, многу јак, не е како такен туку има мрачни елементи, прв пат у филм гледам некој да следи некого и у исто време него да го следат. сфашта
значи слабо стоиш со ноари :), филмов тоа беше, омаж за ноари, Сем Спејд, Филип Марлоу... Double Indemnity и Chinatown ти ги предлагам, после сам ќе бараш уште :D
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Да не знае некој од каде е ова

и двајцата се од оффице едниов е Ed Helms за другиот незнам као му беше името
моментот од каде е сценава филм-серија? и дали во тој момент се спомнува амбиент музик или чисто авторот ја искористил сцената за да го напише тоа?

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Да не знае некој од каде е ова

и двајцата се од оффице едниов е Ed Helms за другиот незнам као му беше името
моментот од каде е сценава филм-серија? и дали во тој момент се спомнува амбиент музик или чисто авторот ја искористил сцената за да го напише тоа?

od office e scenata, ovoj ed idese so erin ama posle ovaa pocna da ide so toj so sviri.. scenata se odviva u negova kuka koja bese puna japanski stvari a ed se naprai kofte od eden takov pijalk, ima i muzika da.. od 8.a sezona e mislam.. ne mozam od mob da vidam

http://www.imdb.com/title/tt1752582/?ref_=ttep_ep8
 

Kajgana Shop

На врв Bottom