Фан клуб - РК Вардар

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Кришто цело второ играше со повреда на лева дланка, ради тоа и немаше голови. Со повреда на шутерска рака во ракомет си полуинвалид.
do povredata neka e , ama i u prvo pol nisto ne bide od nego na taa visocina digni se nad site i sutiraj , makar i nad gol 20 metra kao dibirov ama sutni
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
do povredata neka e , ama i u prvo pol nisto ne bide od nego na taa visocina digni se nad site i sutiraj , makar i nad gol 20 metra kao dibirov ama sutni
Имаше 2 гола у прво.. Не може 10 да даде, изгор гостување беше ова се знаеше дека е заебана.
Вуко и Циндрич по 8 гола, јбг еден бек мораше да потфрли. Имам надеж во џинов, ќе видиме.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.058
Поени од реакции
5.560
Кога ќе размислам, ме фрустрира ситуацијава со лево крилната позиција у Вардар искрено. Веќе втора сезона како Вардар игра само со Тимур на таа позиција. Недановски освен за да влезе на некои 2-3 минути пред крај на веќе добиен меч не сме го виделе, во 90% од натпреварите не е ни во состав. Па така, кога има мечеви каде што Тимур не е на ниво не постои замена. Не го сметам Тимур за некаков си трагичар или виновник за вчерашниот меч напротив, сметам дека е еден од малкуте стварно класа играчи во Вардар. Но, што ако еве не дај боже се повреди? Недановски и Ончев? Не е арна работата.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не постои таков играч што би дошол у Вардар и би бил тешка резерва на Дибиров а под тешка резерва се подразбира да влага на решени утакмици или кога овој би бил повреден-ако се повреди некогаш. Затоа идат на ризик, Дибиров ќе игра доека не се повреди ако некогаш не дај боже се повреди лево крило ќе игра Абутовиќ или Карачиќ.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Не постои таков играч што би дошол у Вардар и би бил тешка резерва на Дибиров а под тешка резерва се подразбира да влага на решени утакмици или кога овој би бил повреден-ако се повреди некогаш. Затоа идат на ризик, Дибиров ќе игра доека не се повреди ако некогаш не дај боже се повреди лево крило ќе игра Абутовиќ или Карачиќ.
Не ми изгледа Дибиров на таков тип, егоист да мора секогаш да игра. Ако земат некое квалитетно крило, комотно ќе можат да делат по едно полувреме. Мислам дека тоа не би му било проблем на Дибиров.
У сите големи тимови делат минутажа крилата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не ми изгледа Дибиров на таков тип, егоист да мора секогаш да игра. Ако земат некое квалитетно крило, комотно ќе можат да делат по едно полувреме. Мислам дека тоа не би му било проблем на Дибиров.
У сите големи тимови делат минутажа крилата.
За жал е. Дибиров ван терен нема никаква сличност со Дибиров на терен. Судни маки видоа пеналите додека му ги зедоа. П. С. Меѓу омилените ракометари ми е, да не рече некој хејтам.
 
Последно уредено:
C

Castiel

Гостин
Не знам што очекувате од Џинот. Сосема солидно си игрА не е Алекс ама сепак не е ни ептен полош. Овој Вардар не зависи само од еден стрелец па така да не може да се очекува од било кој по 6 7 гола на секоја утакмица. Башка овој Вардар има уште поквалитетна одбрана благодарејќи и на Џинот. Така да нема потреба се плука по него.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Последно уредено од модератор:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.817
Поени од реакции
15.743
Кога ќе размислам, ме фрустрира ситуацијава со лево крилната позиција у Вардар искрено. Веќе втора сезона како Вардар игра само со Тимур на таа позиција. Недановски освен за да влезе на некои 2-3 минути пред крај на веќе добиен меч не сме го виделе, во 90% од натпреварите не е ни во состав. Па така, кога има мечеви каде што Тимур не е на ниво не постои замена. Не го сметам Тимур за некаков си трагичар или виновник за вчерашниот меч напротив, сметам дека е еден од малкуте стварно класа играчи во Вардар. Но, што ако еве не дај боже се повреди? Недановски и Ончев? Не е арна работата.
Го пишав веќе а и пак ќе го повторам... општо во ракометот често се случува крилото да стои во самиот корнер, депласирано, никој не го покрива а не му ни даваат топка...промашена работа, но тука има вина и кај тренерот, ако не се игра преку крилото треба да му даде наредби да кружи кон центарот, НЕ ДА СТОИ СТАТИЧНО КАКО ДРВО во корнерот... ова ме нервираше и во репката на Франција која на крај и поради тоа изгуби од Германија...
По мене формулата е 1 Високо крило кое ќе ќе игра како крило и едно ниско крило за контри...
Туку мене ми е сомнително како Дибиров го утна голот 20секунди пред крајот, дали нејќеше да ризикува голманот да ја фати и контра тие да направат не знам, но тогаш подобро да не шутираше воопшт,о па да изиграа класичен напад до крај
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
каков маестрален заклучок:cuc::cuc:, се гледа и Дибиров научил нешто од дуелот Македонија-Данска, бод си е бод:pos::pos:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.192
Поени од реакции
3.172
Има некое инфо околу картите за со Барса кога ќе ги пуштат и колку се цените?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има некое инфо околу картите за со Барса кога ќе ги пуштат и колку се цените?
Пуштени се веќе ехе, може има 10 дена. Цените се стандард, 350 седење, 150 стоење. Можеш да земеш од билетара и онлајн да си купиш со картичка.

https://rkvardar.mk/news/pushteni-vo-prodazhba-biletite-za-duelot-so-barselona-vo-lsh

еве онлајн
https://sales.ticketplus.mk/OnlineSale/?id=338
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Во Тренд Сити мол картите за Вардар-Барселона ги продаваат како ваучери или како карти ?
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.535
Поени од реакции
3.736
Не се продаваат никакви карти за Вардар во Тренд, бар не во тој во Сити мол, барај си на друго место. Не знам кога ќе им текне да го променат тоа со продажните места, многу тешка работа е.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Какви пациенти се овие... Иначе што бидна со Мораеш, носот ли му го скршија, ми се покри погледот тогаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom