Фан клуб - РК Вардар

Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
го утепаа а немаше 2 минути а сега нивниот удрен, одма казна 2минути а одма се врати шпанецот..
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Какви пациенти се овие... Иначе што бидна со Мораеш, носот ли му го скршија, ми се покри погледот тогаш?
Да.

Каталонската курва исчукана со 50% од силите, една бековска постава низ цел меч (Канељас малку играше во напад, папучарот и Криштофанс влегоа на крај) и криминално судење од литванските платеници (постојано се обидуваа да ги вратат у игра педерите).

Пошампионски од ова не можеше :cuc:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да.

Каталонската курва исчукана со 50% од силите, една бековска постава низ цел меч (Канељас малку играше во напад, папучарот и Криштофанс влегоа на крај) и криминално судење од литванските платеници (постојано се обидуваа да ги вратат у игра педерите).

Пошампионски од ова не можеше :cuc:
Па и последните две минути сите ги исклучи гнасата, демек да ја намалат гол разликата. Уште во Палау нивната да ги плеснеме и нека паузираат од ракомет некоја сезона.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.183
Доминација! Освен во почетните десетина минути кога Барса имаше водство, во останатиот дел од натпреварот држевме лекција по ракомет. По мене требаше да победиме бар пет разлика минимум, али промашените седмерци и зицери на крајот во комбинација со дебилните искључувања од страна на аматериве од Литванија си го направија своето па на крај се заврши со победа од три разлика. Радува оваа игра дефинитивно, одбраната е фантастична. Леее Циндриќ никад нема да го прежалам:(. Ретки се ваквите ракометари, затоа и злато вредат. Дибириов денес нешто подобар, како ќе изминува сезоната се надевам ќе ја достигне старата форма. Ќе биде ова уште една фантастична сезона.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Бреј дај бе нека земе Циндриќ нека раскине тоа договорот со Киелце, нема реално шо да бара таму, топ тим иаме тука, одлично игра, убедливо најдобар ракометар за изминатата сезона, срамота ако не земе признание некое.

Она што се надевавме дека ќе биде Карачиќ испадна да го добиеме во Циндриќ.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Одбраната што ја игра Вардар во најголем дел од времето и одбраните на Штербик се нешто кое што може да не однесе до одбрана на титулата во ЛШ. Рано е уште за било какви прогнози, но ако продолжиме во ваков ритам тогаш се е можно.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Чудно вака, ја тепаш Барса, без при тоа да има драми, у последни 5 минути добиваш 2 (или 3, не памтам :D) исклучувања, и уопште не се замараш нит па пцуеш по судија, затоа што победата е веќе обезбедена :LOL: Страшна одбрана играме сега за сега, само мора концентрација на секој меч, да се освојуваат бодови, многу е битно тоа прво место во групата, а пак имаме одлични шанси за такво нешто што ќе значи отворен пат кон Ф4.. Иначе, ми фалеше полна сала и некое вакво дерби, пропратено со добра атмосфера и фул коп Комити, ама мора да го искритикувам останатиот дел од салата, до толку да се нема осет за некаква координација и да се прати што пеат Комити, тоа свирежите и кратењето на песните кои се пеат знае многу да иритира..
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Одлични беа денес, газење максимално. Да не беа судиите сигурно ќе беше поголема разликата :D Добри голови им брцнавме, де Варгас не знаеше кај се наоѓа. Штербик е људина, и не можам да го замислам Вардар без него од наредна сезона, што им праеше типот ауууууууууууууууууу
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки да е до Штербик уште 10 сезони ќе игра, ептен се пронајде тука, ама со грбот планирањето му се сведе од година во година...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Дечки да е до Штербик уште 10 сезони ќе игра, ептен се пронајде тука, ама со грбот планирањето му се сведе од година во година...

Ako de. Neka potpise na edna godina. Ideme godina do godina dur moze.[DOUBLEPOST=1508056385][/DOUBLEPOST]
Одлични беа денес, газење максимално. Да не беа судиите сигурно ќе беше поголема разликата :D Добри голови им брцнавме, де Варгас не знаеше кај се наоѓа. Штербик е људина, и не можам да го замислам Вардар без него од наредна сезона, што им праеше типот ауууууууууууууууууу
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:

Ne bea odlicni. Kolku sedmerci utnaa? Na kraj 3 razlika e malku, trebase +7 minimum i da ja resevme grupata uste sega. Vaka ke se tresime u gosti i pak ke bide blisku do kraj. Nie imame odlicen tim koj moze da ja odbrani titulata AMA samo ako Sterbek e spremen i nemame premnogu povredi. 2 utakmici pomalku plus polesen protivnik za f4 i te kako ni se znacajni a realno gi imavme vo race i gi ispistivme. Nalet sudiite, ako vaka sudat vo sk kako ke bide tamu?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom