Фан клуб - РК Вардар

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Класа играч, има огромна улога во тимот, ама со зицериве појебува све... :jajce:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.201
Дибиров цепаница нестабилна. Значи од почеток на сезона е дрво невидено. Нишо не добиваме од него. Еден гол и шест утнати зицери. Па поголема продуктивност ќе имавме од Недановски. Што се случува со кељавицава како ме изнервирал лееееееее!!!
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Деки вода да му носи на ќелајоф, дрво невидено е
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Премногу ќе беше оваа ако ја добиевме. :) Несериозност колку сакаш, грешки еден куп, напад просечно, одбрана лесно пробивна. Среќа го имаме Штербик па фаќа по 10+ топки без некоја посебна помош од соиграчите инаку оваа ја губевме со гаранција. На крај на прво не искористивме 3 шута во еден напад за водство по што примаме гол за -1, на 15:15 промашува Чупич пенал и на крај на утакмица Тимур во чиста 1 на 1 ситуација го промаши цел гол ... бод како планина е ова за нас.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Каде-каде повеќе работа ќе има Раул сезонава, шкрипи тимот ради тоа шо сме тотално отсечени на десен бек, иам доверба и сфе у Раул ама може на полусезона треба да се реагира навремено со некој достапен играч па да се има и алтернатива доколку ова со Џинот не успее.

Опасно гостување е ова, и бод е океј со оглед на тоа како играа и со оглед на тоа дека беа во негатива цела утакмица.

Златен Штербик и тоа е тоа, ова со Дибиров и пцуење негово па бркање од тим е класика, не ни обраќам пажња, пола од тие шо го пцујат се фанови на Металург.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.058
Поени од реакции
5.560
Уште од суперглоуб е нестабилен Тимур. Со исклучок на утакмицата со Висла во континуитет е слаб. Што е тука е, нерешено за ваков мизерен меч е одлично. Добро е што вакви мечеви доаѓаат на почеток на сезона. Одбраната беше слаба, нападот беше мизерија, Циндриќ и Вуко го износеа на плеќи. Не ми беше јасна одлуката Чупиќ да шутира уште два пенали од кога веќе Сиера му фати еден. Фереира и Столе невидливи, не ми е јасно зошто Мики воошто не доби прилика? Крилата тотално отсечени во позициони напади.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.207
Поени од реакции
8.009
Mи го сјеба ливчето ќелаицата, затоа го пцујам. Манасков кој го ебе!!!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Mи го сјеба ливчето ќелаицата, затоа го пцујам. Манасков кој го ебе!!!
Општо по интернетот зборев, фан на Металург нема да го има 100 години на аватар зверот Чипурин :Д
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Легендата вели дека Тимур погодил зицер во клучен момент :D
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
ovaj kristopans so samo za dodavanje topki li e kupen , abe sutni makar i promasi , i ja taka ke dodavam :facepalm:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.917
Поени од реакции
9.526
Дека некој ке си замине со бодови од кај ПИК сегед тешко а Вардар со ваква очајна игра кога успеа и презадоволен нека е , се гледа дека Дујшебаев фали премногу од она што гледав до 40мин по мене Македа треба пред Кристопанс да игра дури нне се уигра овој ако воопшто се уигра
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
не ти го сјеба само тебе тикетот bianconero.. up>52.5 ми беше... 26-26.. ме издиша. начинот на кој промаши е многу за дискусија и нервоза...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Кришто цело второ играше со повреда на лева дланка, ради тоа и немаше голови. Со повреда на шутерска рака во ракомет си полуинвалид.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom