Фан клуб: Пелистер!

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.905
Поени од реакции
7.321
Tepavme na sila na sreka, sramota e ova so se slucuva pospednite dva natprevari diva liga nitu odbrana nitu smislen napad so eden igrac ke ne pobedeja fmp samo krstaic mu igrase da imaat dvajca ke ni ja dupineja glata i arno sudiite bea 50-50 da ni svirneja eden faul vo napad ili tehnicka i tolku ke bese od nas kako sekogas prethodno nema so da barame ponatamu bez trajkovski kako so rekov bez makedonski igraci vo rotacija tolku ke bidi za godinava plus se gleda se zaeba hemijata se karaat individulano igraat vo napad sekoj za sebe vo odbrana nisto trcaat po topka ni zona ni coek na coek se paga vo voda totalno se razocarav isto kako vo rakometo ne mozi be da ne mozis da ja iznesis od tvoja polovina na so lici ona ni izigraa edno poluvreme kako od kupot po agresivno i se izgubija nasite kesar 4 licna uste na sredina od treta cetvrtina i na kraj sreka so pobedivme so mu se povredi krstaic inaku ako vlezevme vo prodolzenija ke go jadevme staic 4 kesar 4 bez Mac i cez vilijams nema so da barame i ocekuvame


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
4.987
Без Трајковски, ќе мора да стартуваме со Павле, а мора да е пријавен Силаџи, ни треба висок играч за под кош, иначе така останваме само со Кесар, а до негде и Малеш...
Грешка си Горан и за Силаџи и за Калахан, Силаџи е топ играч, ама моментално неможи да дели голема минутажа покрај Кесар кој игра феноменално и ни е најјакиот играч во историјата кој заиграл во Пелистер, а големи се шансите да биди, а реално и треба да е МВП на првенството, страшни бројки има зад себе сезонава...
За Калахан, има многу подобра рака за шут од Вилијамс, покорисен играч е, покрива две позиции во тимот 2 и 3,а низ ротации некогаш кога одмара Стајиќ оди и на 1. Мене ми е подобар Калахан, затоа и игра пред него. Вилијамс освен брзина, брзо движење со топка, друго не гледам ништо, а со 1,65цм неможи ништо освен да асистира...

Многу башибузук играме, како да нема ред, дали дека Мац го нема скоро месец и пол, играчите почнаа меѓусебно да се расправаат во игра шо не е во ред и штета е на тимот, Малеш со Кесар во купот и сега Малеш со Нацевски, мора да има тимска хемија во екипата шо ќе носи успех....
И јас мислам дека ќе ги тепаме таму сега, мора да ги решиме 2:0, да не дозволиме да играме трета утакмица и да се уморваат плус играчите пред дуелот со МЗТ кои фатија залет. Мора да играат на победа да имаат 3-4 дена плус за одмор....

П.С. Тој Крстајиќ кај нив кај го ископаја, го пратам цела сезона, опасни бројки зад себе, сам ја носи цела екипа, шут од неизградени позиции, тројки лупа, добар му е, нека го контактира одма управата за следната сезона :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.905
Поени од реакции
7.321
Tolku od nas bez Mac i Bojan treba da se povampirat drugite i izigraat nesto vo odbrana so pomin i na dvajcata so maler ke bevme na najvaznoto ostanvame bez makedonec vo petokrata i bez trener se mislam trajkovski ke se vrati ama mora da baraat zamena za mac

Inaku denes od 17 i 30 ke ima prenos na MTV protiv fmp

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
4.987
Дробилица денес, не ги остајвме ниту до 50 коша да стигнат....
Очекувано до две добиени, уште подобро е со тие шо играме во полуфинале играат трет меч мајсторка во недела, значи утакмица плус, и само ден одмор пред да дојдат во Битола во среда. Ние имаме четири дена одмор, се погоди денес во наша корист....
Сите добија шанса, освен повредениот Трајковски, добро е шо Кесар и Малеш не изиграја ниту половина од мечот, а до сега беа цедени до максимум....

П.С. Кај Мац беше многу критична состојбата со корона вирусот, се врати само за купот и после повторно сам побара да биди изолиран поради здравствени причини, шо управата му излезе во корист, пред се, се работи за здравјето.
Помошникот можи да прима совети пред утакмици од него, па кога ќе оздрави целосно ќе се врати во тимот, до тогаш се најдобро за Мац !
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.261
Ништо од Мац до крајот на сезоната, му посакувам шо побрзо да се опорави!

Сепак, управата донесе одлука да донеси нов тренер, па доведен е Небојша Видиќ. Во кариерата бил помошник во Нижни Новгород, а после и во Бугарија, работел заедно со Кесар и Калахан, шо до негде можи да биди и позитивно.

Веќе го одработија првиот тренинг, е сеа колку ќе биди добар потегот за нов тренер во вака критичен момент ќе видиме. Жалосно е за Мац сето ова шо се случи, перфектна сезона имаше и според мене е главен „виновник“ за успехот на Пелистер сезонава.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.905
Поени од реакции
7.321
Vo sekoj slucaj podobro so trener plus od kolku samo so pomosnici ako e podobar Mac se nadevam ke pomogne na noviot trener
Vaka gledano nema nekoe CV no barem osvoil prvenstvo vo Bugarija sto ke donese novo i kolku vreme ima za da go vidi timot ke vidime uste Sreda na prviot natprevar protiv MZTito


Ako go smiri timot nema kavgi i pazat strancite na licnite greski imame sansi da igrame finale
Mnogu podobro ke bese da igravne so kumanovo trebase da pazime eden dvajca a vaka so aerodromci ke bidi po tesko imaat podolga klupa i po vcerasnata povreda na Karacic ne veruvam deka ke se vrati a kaj nas ako se oporavi Bojan ke igrame finale
Najtezok ke bidi prviot natprevar mora da se dobie pred se za psihicki da imame prednost

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
4.987
Оваа одлука на управата, дава плус до знаење дека одат на титула и не спијат на брашното, за 4 до 6 меча носиш привремен тренер, странец, го плаќаш, значи се спремни за нешто плус, иначе можевме да останиме со Дејан помошникот и да си бидат мирни...
Реално гледано ни требаше тренер за овие утакмици, кога веќе побара Мац да биди привремено ослободен, Видиќ освоил во Бугарија и тренер бил во Русија, плус соработвал со двајца наши играчи во тимот, шо е уште подобро шо ги познава...
Со Дејан нема квалитети за прв тренер, од професор по физичко не знам како истуркал до помошник на Мац како и да е скроз не битно во моментот за нас, а Дамјан е кондиционен тренер....

Инаку точно така, утакмицата утре е најбитна, првата мора да ја добиеме, тие изморени плус, а нема да играат Карачиќ и Крстевски заради повреди, а на повреда се жалел и Дамјан и е под знак прашалник, да ги тресниме од земја јако па нека плачат со соопштенија до утре ако сакаат....
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Со Дејан нема квалитети за прв тренер, од професор по физичко не знам како истуркал до помошник на Мац како и да е скроз не битно во моментот за
Со Јовче директорот се заедно цел живот + Јуниор школата ја држат тие двата. Нема врска од кошарка Дејан.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.905
Поени од реакции
7.321
Pocnaja da placat sinkir kaj nas nema reprezetativci, ili pak povredeni za volja na vistinata ja preteraa so sistemot no greskata bese napravena oti site osum vlegoa vo play off sega e docna duri e glupo so se igra na dve dobieni trebase na tri dobieni samo prvite cetiri no za zal nema vreme inaku za smena na sistemot protiv bea samo Pelister i MZT pa arno ne e balon inaku kako kupot ke igraa sekoj den za dzabe se igrase prvenstvoto cela sezona nikakva korist nema prviot na tableta barem publika da pusteja

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.446
Поени од реакции
5.446
Со Јовче директорот се заедно цел живот + Јуниор школата ја држат тие двата. Нема врска од кошарка Дејан.
Имаат и некоја политика со помошници тренери од Битола, Дејан е помошник на последните 4-5 тренери шо беа. Океј е да се има некој локален континуитет во екипата е сега колкав е квалитетот....
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.322
Поени од реакции
5.600
Имат поширока клупа и сами ја изгубивме утакмицата а со тоа и серијата ќе ја изгубиме.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
880
Поени од реакции
2.440
Добро бе Стајиќ кошаркар е или баскеташ???? Толку ме нема некој пренервирано одамна, грешен спорт одбрал. Малешевиќ цело второ полувреме не се мрдна од позиција, чека топка за да ја искрши таблата.
И друго, во цела регуларна сезона ги газиш и Мзт и Работнички и остала багра, за во најбитните утакмици да играш топло ладно и со еден ФМП?????
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.473
Поени од реакции
68.838
Добро бе Стајиќ кошаркар е или баскеташ???? Толку ме нема некој пренервирано одамна, грешен спорт одбрал. Малешевиќ цело второ полувреме не се мрдна од позиција, чека топка за да ја искрши таблата.
И друго, во цела регуларна сезона ги газиш и Мзт и Работнички и остала багра, за во најбитните утакмици да играш топло ладно и со еден ФМП?????
Не играа сериозно Работнички и МЗТ во лигата, се замараа со АБА лигата. Плеј-оф е друга приказна...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.905
Поени од реакции
7.321
Padnaa na pritisokot deka mora da pobedime a za toa skopjani bea po iskusni po mirni si odeja na siguren vlez plus klupata mu e po dolga i kako so reoovme domasnite igraci ja resija samo krivo mi e ona bojic go naprajvme igraciste a prethodnata bese na nula prvoto igravme nesto ama vtoroto nitu individualno ne odevme da resime na najvazniot natprevar izigraa najslabo isto kako vo kupot site pod prosekot izigraa ko dojde pavle da se bori najmnogu nema so da barame a sudiite se znaj svirat aut probivanje nitu eden faul vo terta i posledna cetvrtina sepak nasite si krivi sami si go izgubivme natprevarot pa za toa za revansot mora da igraat kako vo prvenstvoto po smireno ne i po malku da se rotira timot do dusa denes site bea za menuvanje na nikoj ne mu odese ko trebase pa taka ili ke tepame so 20 razlika vo skopje ili ke zagubime so 20 razlika nema sigurno da bidi kako denes imame kvalitet plus vo play off moze 4 dusi vo prvata petorka so znaci imame uste sansi samo treba site da bidat po dobri i pred se po koncetrirani vo napad

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Прво полувреме одлично, второ испод секој просек. Освен Калахан шо мрдаше во второ полувреме, останатите беа само статисти на терен.
Голем пех е и тоа што Трајковски е повреден. Со него ќе имавме подобар учинок под обрачите.
Не е ништо загубено иако ќе биди пеколно тешко да се добие МЗТ во Скопје. Мада со добра тактика домашниот терен без публика и не е некоја предност за екипата.
Се истрошија безвезе пред плејоф и погрешно ја темпираја формата, па за жал заморот не стигна во клучните натпревари и во купот и вп плејоф.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom