Фан клуб: Пелистер!

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Дали си свесен што кажа со болдираново?
Se gresi de tie bea od gostivar pa bese muabeti deka menuvaat iminja
Name: Tikveš (until 1995), Alumni Dekom Tikveš (1995-1997), Orka Sport (1997-1999), Tikveš (1999-2002), Feni Industries (2005-2019), EuroNickel 2005 (2019-present)
Lapsus se gresi i ne sum jas kriv sto menuvaat tolku iminja koj da gi zapamti site i nie bevme Pelister swisslion prasanjeto bese zosto ne ostana tikves plus sponzorot ama se razbravme
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Инаку ви рече убаво Неар, џабе е се кога нема добри македонски играчи. Бокица е склон на повреди, Стајиќ е тешка будала, Врање не е тој калибар, Михајлоски е млад, Нацевски недокажан. Штета што не го прибравте Караџа, мада рака на срце не знам во каква форма е оваа година. Инаку би било супер Бакоч да го соберете од мзт ако му истекува договорот, бидејќи ја преседе цела сезона на клупа, овие се полни на надворешните позиции, па го жртвуваа него на сметка на странците.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.958
@Near
Не ме нервирај, уште ме болат поразите...
Кратко и јасно...Поквалитетен е МЗТ и со подолга и подобра клупа од нас, кај нас само два играчи влегват со минимална минутажа, другите публика....
И не се гради тимот за една сезона, вгодина ќе сме уште подобри!
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.958
Марјан Младеновиќ нов играч !
Уште 3-4 играчи стигат, од нив 2 или 3 се македонски наши играчи, само еден ќе треба да е странец....
Се надевам еден од македонските играчи ќе биди Симоновски или Димчевски, мора да пробат со Марко да го земат од Кожув, би се вклопил во Пелистер.
Кесар и Малеш изразиле желба да останат, а клубот сигурен сум дека ќе му излези во пресрет, особено кога двата ни беа најдобрите два играчи во тимот, а Кесар беше дополнително МВП на сезоната !
Калахан исто голема е веројатноста дека ќе остани, бегат Вилијамс и тие скоро шо не влегваја ич, за ротација треба да го задржат само да остани Нацевски, другото е за откази...
Пак ќе речам мора да најдат еден играч за позиција 4/5 да не го трошиме Кесар пак по 40 минути, сега тука е и Силаџи ќе биди поодморен Кесар.
Сигурни за следната сезона се Стајиќ и Бојан кои се под договори....
Така да ќе бидиме уште подобри...
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Foka e ispukana pushka voopshto ne e pozitivno negovoto doagjanje.. Marko ostanuva vo Kozuv tamu zema 3k mesechno
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.958
Љубомир Младеновски од Работнички треба да е нов играч, денојве официјална потврда....
Тоа значи Арсовски аут, ако веќе Бубе иди како замена за Кесар, нема ништо официјално со Кесар, се надеваме дека ќе остани, сам изразил желба, но му отвора пат тоа што беше избран МВП на првенството...
Бубе игра центар, нема некоја кариера освен за двата скопски клуба, и то е то за него, искрено не ми се бендисва мене ич како играч....
Се фрлија ептен на центри, тука е и Силаџи одличен на 5ка, после цела сезона каде изигравме со еден играч на центар, сеа пред време се крои тимот на секоја позиција.
И Казарновски го гледам е Битола, се вратил, сега дали има некои преговори со него или не не знам, ако има нешто и за со Русот, тогаш овај тим е за ол стар :D
 
П

Пљампач

Гостин
Kazarnovski veke nekolku nedeli e vo Bitola, najverovatno veke e dogovoren.
Treba nekoe gjupce od USA da dovleckat vo naredniot period.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Штом го пуштија Силаџи си викам ќе донесат уште појак некој

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.958
Нема до сега абер од никој, освен Младеновиќ, другите полека полека ги составуват тимовите и имаат по околу 3 играчи нови, се надевам ќе дојди уште некој, штета за Силаџи, ама си бара повеќе минутажа дечкото, овде повеќе од клупа добиваше шанса....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Daniel Nacevski od Pelister vo Kozug a Bojan Trajkovski go prodolzi dogvorot so nas

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Фирма од Англија заинтересирана да го превземе Пелистер како амбасадор во фирмата гледам Бруно Пресилски ..
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Фирма од Англија заинтересирана да го превземе Пелистер како амбасадор во фирмата гледам Бруно Пресилски ..
Си ја згрешил темата овде е за кошарка а тоа со фирмата е за фудбалот

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263



Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Ke ima i drugi zasiluvanja do krajot. Na Malesevic mu gi udrija klocite i Pelister i MZT. Se ponudil kaj dvata kluba so nenormalna suma na pari (okolu 6000 evra meseco) i od dvata jade korpa i sega e sloboden. Ako se premislel da namali na plata ke ostani uste edna sezona vo Bitola ako ne se najdobro ponatamu. Kesar potpisha usbte na 2 sezoni. Ne mrda ushte 2 godini zverot a i radva to deka gi potpishvat site kvalitetni igraci na 2 sezoni a ne da zaminat po 1 kako sekogas i da ostanime so prstot v usta. Problemot e so falat kvalitetni MK igraci. Gi imame samo Stajic, Trajkovski, Nikolic i Mladenovic KVALITETNI makedonski igraci vo klubot se drugo e ebiveter. Za stranci lesno e da najdat amerikanci ili srbi kvalitetni duri da pochni sezonata nema da se problem strancite. Da ostajme da vidime kako ke ja skockat ekipata duri pochni sezonata sepak ima dosta vreme do startot.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Ljumomir Mladenovski novo zasiluvanje!!! Centar, reprezentativec i spored mene dosta od soliden igrac da se odmora Kesar da ne mora pak po 40 minuti da igra sekoja utakmica.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom