Фан клуб: Пелистер!

Член од
27 февруари 2017
Мислења
555
Поени од реакции
232
posledni tri napadi za vodstvo na pelister.. pelister mu ja dava topkata v race na mzt.. sramota e onaka be mnogu ocigledno e... zemete igrajte soako ste plasirani vekje, igrajte ne dozvolvajte vaka da ve gazat skopjani sve da mu iznaebam
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886
Nasa e greskata posebno poslednite napadi i vodstvo na dva tri cisti sutoj i potoa pak promasuvanje za trojka taka ja dadoja i na kraj bez nervoza nekako plus Mac ne go vidov na klupata ili sum greska morase posledna cetvtrina poveke da igraat na centar oti nivniot od treta imase 4 licni malku se pobrkaja nasite na krajot padnaa na pritisokot bez vrska napad i odbrana ne deka mzt bea nesto podobri ama poveketo vreme vodeja inaku slab procent ovie tri cetriri kola se radi reda se igraat nema radost ke vidime na krajot so ke bidi imame istoriska prva sansa se nadevam ke ne posluzi sreka i sutot pa da zemime titula

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
Ептен лабаво почнаја да играт, се надевам погодени се од смената на форматот, ама тоа најмалце треба да ги занима, туку да излезат на терен и да одат на победа ! Испадна како шо кажав џабе играњето на Пелистер овие 22 кола, каде потполно ги разбирам зошто беа против....
Имаа и две недели пауза, а МЗТ на два дена утакмици има, мораа да се спремат многу подобро Пелистер. Штета шо го немавме Мац на клупата (поради здравствени причини) па мораше Деки да диригира, не знам шо гледаше Деки, ама Крстевски, Олуџоби и Карачиќ кај нив последната цела четвртина играа сите со по 4 лични грешки, а од третата минута во последниот период МЗТ беше во бонус, шо повеќе ? шо повеќе ?
Пушти го Малешевиќ еден на еден нека игра против овие, сигурно е или фаул или кош, неискусен Деки и со мали познавања препоставувам, не се ни обиде на такво нешто, таму негде последните минути Карачиќ сам напрај фал, а Крстевски и Олуџоби си ја завршија утакмицата на паркет. Да дозволевме игра на нив, ќе ги принудевме на лична грешка, после ќе ги отепавме на центарските позиции....

Друга работа, мора да се подобри шутот од линијата за слободни фрлања кај сите кошаркари, нека ги затвори Мац всала и нека шутираат 2 дена слободни цел тим, многу промашуваме вака, ова не кошта победи особено во плеј оф. Денес дури 11 промашени слободни фрлања, шо е многу, многу е !

П.С. Четрврток или Петок играме дома со ТФТ, знаете како поминавме таму, прво од публиката, па и од нивниот тим, зато :cujte::cujte::cujte: :sekcza::sekcza:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886
Bravo za igrata bez trojca prvotimci gi zgazivme seljacite so pola sila Kesar ne znam so droga zema po 35 - 40 minuti igra sekoja utakmica zverot(si go zasluzuva site pari) bez razlika na se 99% ostanuvame i za prv pat vo istorijata ke zavrsime na 1vo mesto na tabelata vo regularniot del posle za toa prvi so osmi i balon ako bidi se naddavanje i se igra nesto Bitola imame sansi ama ako se igra vo Skopje ke ne jadat sudiite, kopilinjata doma ni sudat se i sesto na resen natprevar provociraat pa i prekin napraja se da mu ebam skopsko so zabi treba jadenje ovie sudii so pederska skopska severna federacija zal mi e za so ne ja dogledavme se nadevam nema da ima pak kazna za klubot kako so metalski zavod tito
P. S. Se cudam kako ovie umrenite ne tepaa na Kale taftalidze ili kaj da se igrase togas, osven Haris drugite mu se dupka

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
Ова се чекаше !
Го зедоја без раце и тоа без неколку играчи во тимот ние....
Демолирање, на нај гадната екипа шо постои, цело време играат тие со судиите, се гледа колку знаат....
Сега само можат да го испушат со таа кучката шо му скока на трибини, мамицата скопска да ви ја.......

Пелистер си е топ, само ме загрижува судењето, неможи вакво бедно судење да има и на +40 разлика и на 10 и на 3, многу против нас се суди, истото беше скоро на сите утакмици дали против овие мочковците, МЗТ, Гостивар, Фени и Куманово. Мора да реагира управата со соопштенија, писма и видео снимки, па нека си прегледуваат таму после секој меч, еден беше суспендиран после мечот со Гостивар, ама да не се доведуваме во ситуации да сме задоволни од 1 или 2 меча суспензија на некој од тие педерчињата...
Вака ни судат на домашен терен, а не сакам да замислам шо ќе биди во плеј офот....

П.С. А тебе делегат, 20 црнци да ја којат жена ти, а ти да гледаш како мисир врзан дома, скопско племе гнасно.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886

Кошаркарската федерација ќе биде организатор на завршните турнири во Купот на Македонија во машка и женска конкуренција.

Дамите ќе се натпреваруваат на 7 и 8 мај, а осумте најдобри во екипи во машка конкуренција ќе се борат за трофејот во периодот од 14 до 16 мај. Сите натпревари ќе се играат во салата на СРЦ „Кале“ во Скопје.

Ова е првпат завршницата од Купот во машка конкуренција да се игра во Скопје, по пауза од шест години. Последен пат тоа се случи во 2015 година кога во „Јане Сандански“ триумфираше Работнички. Оваа година првпат купот го носи името „Благоја Георгиевски Буштур“, по славниот кошаркар и тренер кој лани трагично го загуби животот, во сообраќајна несреќа.

Бранители на трофеите се Вардар во женска и Работнички во машка конкуренција. Тие триумфираа во последното издание од Купот што во 2019 година се одржа во Гевгелија. Лани, ова натпреварување беше откажано, поради пандемијата со корона вирусот.

Tolku od kupot sega da vidime prvenstvoto kaj ke bidat balonite samo ne znam oti ne napraja licitacija, na krajot ke izlezi deka eden kup pati dadoja za nisto uste od sega gledam tehnicki namerni licni greski kazni za igracite i strucniot stab

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886
Гледам го сменале терминот и наместо сжСреда последното коло со Работнички ќе се игра во Четвртокот
заостанати натпоревари:

МЗТ Скопје Аеродром - Куманово (среда 18.00)
Гостивар - ТФТ Скопје (четврток 17:00)
Пелистер - Работнички (четврток 18:00

Ако тепаме сме први само да не загубиме со 25 разлика шо мислам е научна фанстастика без разлика кој ќе суди ова е историски успех и за прв пат ќе завршиме на 1 место во регуларниот дел

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
Мора да тепаме, во случај на било каков пораз, а МЗТ да ги тепа двете останати со Куманово дома и Црн Дрим во гости, шо е голема веројатност, тогаш ќе имаме ист скор со нив и ќе одлучува меѓусебната, а со нив имаме 1-1, дома тепавме 2 коша, таму пораз 3 разлика, така што тие се пред нас.
Значи за заверка на 1 место мора победа, а Работнички би бил пред нас само со победа во Битола со 25 разлика, шо е неостварливо, во таква не дај боже опција би биле и 3ти, но тој е потежок пат...
Одиме за историја и 1 место !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886
Мора да тепаме, во случај на било каков пораз, а МЗТ да ги тепа двете останати со Куманово дома и Црн Дрим во гости, шо е голема веројатност, тогаш ќе имаме ист скор со нив и ќе одлучува меѓусебната, а со нив имаме 1-1, дома тепавме 2 коша, таму пораз 3 разлика, така што тие се пред нас.
Значи за заверка на 1 место мора победа, а Работнички би бил пред нас само со победа во Битола со 25 разлика, шо е неостварливо, во таква не дај боже опција би биле и 3ти, но тој е потежок пат...
Одиме за историја и 1 место !
Kumanovo ni ja zavrsi rabotata denes pobedi vo Skopje protiv MZT

So znaci za da go zagubime prvoti mesto treba poraz od 25 razlika so ne veruvam utre ke go tepame rabotnicki i neka se plasat i dumaat drugite

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886
Ај поминаа и овие на редот жалам шо стотка не јадоја ама то е на крајот се беше решено и не се замараа сите изиграа на ниво шутот многу ни одеше и утакмицата беше решена уште на полувреме иако судиите пробаа да намалат на резултатот и да има незивесна завршница се виде дека работнички нема ни салам петорка за раџлика од нас и освен тоа аска и торнрон другите му се слаби да не речам просек за тоа битката ќе биди со мзт во првенството и купот еден пехар ќе земиме а кој ќе биди ќе видиме кај нас стандат добри кесар, малешевич и стаич а чез многу паднат во фромата не знам дали е пивреден но небитно најмногу ме плаши бојан мора да се смири брзо му пали фитиљот и сите го сетија местат па многу лесно добива лични намерни и технички а со то прави штета на другите па го убија кесар по 38 минути на секој натпревар од 40 можни нека прат шо ќе прат мац ко ќе се врати од Понеделник да го седни да го смири да не го губиме толку брзо оти ќе биди пресуден за во нашата лига и купот само да не јади забрана некој натпревар за приговор другите горе долу се супер и се знај нема шо да се буниме на судиите вака ќе биди до крај наше е да играме да ги тепаме не да се расправаме со судиите оти џабе е тоа само уште повеќе не сечат ако пуштат публика 20-30% тогаш ќе биди сруга приказна до тогаш мора сите играчи и стручен штаб да се мирни само со игра да ги победуваме друг начин нема и за крај честитки за првиот историски резултат КК Пелистер заврши на првото место во регуларниот дел и во цело првенство чибам од прво коло до последно за прв пат бевме на прво место браво уште еднаш

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
Рутинска, очекувана победа, во ниту еден момент не беше под знак прашалник победата, подобри сме од Работнички, официјално 1 место во регуларниот дел, прв пат во историјата...
Одиме во плај офот, по веќе познатиот систем, прв противник 8мо пласираната екипа Академија ФМП, до две добиени, првите четири екипи од табелата имаат предност првите утакмици да ги играат на домашен терен, следен противник за во полуфинале победникот од Еуроникел - Куманово. Со скопските екипи значи се среќаваме само во финале, ако се оди без изненадувања другото полуфинале треба да е Работнички - МЗТ. Но тоа отом потом, Гостивар е опасна екипа од сенка....

Истото е и за купот, кој се игра другата недела, по истиот формат, прво играме значи со ФМП, па одиме на тој шо ќе помини од Еуроникел - Куманово, па така натамау....
Купот се игра во Кале, како шо кажа Стајиќ, се сложвам и јас, одиме на финале во двете натпреварувања, а зошто не и на две титули ! :oleee:
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
655
Поени од реакции
1.094
Ај поминаа и овие на редот жалам шо стотка не јадоја ама то е на крајот се беше решено и не се замараа сите изиграа на ниво шутот многу ни одеше и утакмицата беше решена уште на полувреме иако судиите пробаа да намалат на резултатот и да има незивесна завршница се виде дека работнички нема ни салам петорка за раџлика од нас и освен тоа аска и торнрон другите му се слаби да не речам просек за тоа битката ќе биди со мзт во првенството и купот еден пехар ќе земиме а кој ќе биди ќе видиме кај нас стандат добри кесар, малешевич и стаич а чез многу паднат во фромата не знам дали е пивреден но небитно најмногу ме плаши бојан мора да се смири брзо му пали фитиљот и сите го сетија местат па многу лесно добива лични намерни и технички а со то прави штета на другите па го убија кесар по 38 минути на секој натпревар од 40 можни нека прат шо ќе прат мац ко ќе се врати од Понеделник да го седни да го смири да не го губиме толку брзо оти ќе биди пресуден за во нашата лига и купот само да не јади забрана некој натпревар за приговор другите горе долу се супер и се знај нема шо да се буниме на судиите вака ќе биди до крај наше е да играме да ги тепаме не да се расправаме со судиите оти џабе е тоа само уште повеќе не сечат ако пуштат публика 20-30% тогаш ќе биди сруга приказна до тогаш мора сите играчи и стручен штаб да се мирни само со игра да ги победуваме друг начин нема и за крај честитки за првиот историски резултат КК Пелистер заврши на првото место во регуларниот дел и во цело првенство чибам од прво коло до последно за прв пат бевме на прво место браво уште еднаш

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Za @ZelenoBel i za mene nemase karta ili trebase vo uprava da zvonime?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom