Фан клуб: Пелистер!

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
882
Поени од реакции
1.254
Се испостравме :D:гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце:
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
555
Поени од реакции
232
abe aman kako. mozi be vakva rabota da naprajme picku mater srekja ic da se nemalo, igraj cela sezona najubo i posle vo kupo isposerise ebave
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886
Вистина лошо изигравме во одбрана овие умрените ни дадона 100 и не отепаа нема каде шут тројка и ќе влезеше а нашите се штедеја ротираја за полуфинале и на крај судиите не решија пред последен напад на Кесар под кош има фаул свири аут пред тоа даваме кош Калахан му дава техничка на Малешевич а последниот напад забораја дека немаат време многу лошо изменаџирано од Мац се изгубија на 59 гледачи само жал ми е за Кесар го отепаја чоекот и за кој кир не зедоја наши играчи за шо е тој нацевски дух онај од работнички пет лични секогаш пред време другите домашни се за украс
За плајофот нека си бараат судии од странство со скопски судии нема шо да бараме во лигата, не се сетија ќе ни судат како сакаат нашите се бунат и техничка или намерна и крај на приказната страшно е пак ќе потенцирам од овие умрените да примниме 100 коша поразот оди на душа на тренерот и одбраната
P. S. Бојан нема ништо со коленото ќе биди во ред за следните натпревари
P. P. S. Најважни се последните две и пол минути се друго е потценување на индијанците

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
7 март 2017
Мислења
22
Поени од реакции
8
Да се разбериме секој паметен тренер кој има барем малце акал на 96-96 би праел фаул а не да дозволи шут за 3...мизерна игра се посраја.....
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.916
Поени од реакции
1.175
Небитно тоа ионака шутот на Крстајиќ ќе влезеше еднаш на 7 обиди убава одбрана изиграа на него ама ете....

Незнам што е со Чаз ама ако е тоа што мислам дека е скаран со Мац тогаш треба Мац дебело да го јади, го игра Калахан ликот ништо нема според мене посебно да биди толку време во ротација на сметка на Чаз кој на неколку наврати покажа дека е 2 класи над Калахан. Од старт на сезоната го потпишуваат на желба на Мац другарму Павле Михајловски резили е за кошарката и за ваков тим играчи како Николиќ, Павле и Арсоски да се во тимот за тие пари што ги земаат тие да го јадат џабе лебот се потпишува играч домашен што вреди ете пробаа со Караџовски ама не им прифати да игра тука и го донесоа Силаџи, ликот тромав до немај каде неможи да се движи неизигра денес ни приближно добро како што играше во Кожув. Стајиќ криминален е цела втора полусезона ликот незнај кај тера, капа доле само за Кесар кој игра машки по 40 минути секоја утакмица, а овие другите треба да се преиспитаат што им се дешава во тимот. Трајковски го потпишаа на 2 години еве јас тука гарантирам дека немаше тим во лигата што би му дал плата од 3к+ евра на 2 години загарантирани и сега ќе се шлае цела сезона дека неможи да игра истото што го правеше и лани во Кожув повеќе беше по кафиња него на утакмици.

Чист промашај сезоната резили невидени од ФМП губат со Теодор Атанасов на чело под кош денес мајмуни ги направи. Се силеа без потреба на сите во сезоната и сега ќе ги стигни кармата и со судии во Скопје. МЗТ колку и да се лоши цела сезона се мачат со повреди и беа со паметот во АБА 2 сега ќе видат колку ќе се подобри и нека му ја мислат за во плејофот дали ќе се усрамат пак!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.912
Поени од реакции
11.414
Искрено без врска се нервирате купот и онака е утакмица да се биде или не. Друга работа гледам сите го потценувате Петровиќ и неговите тренерски способности, значи човекот е неверојатен мотиватор плус има солидна екипа, јбг секако дека беа блиску да не влезат воопшто во плеј оф, ама дека играат фанатично неговите играат.

Вас ви останува да се спремите за Суперлигата и како што кажа некој горе, ако изборите финале, обавезно, ама под обавезно да барате странски судии и да го наведете примерот на металски завод тито и карпош соколи од пред неколку години кога Турци им судеа.

Трета работа, колку години по ред бе според пласман на табелата изборуваат екипите учество во купот. Другите што се сираци? Ај па тоа, него и ждрепката им е според пласман на табелата, наместо да имаат регуларна...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
Јасно е како ден, дека нема да не оставеја да играме завршница и во купот и во лигата, кај ти даваат битолчани во борба за трофеј, па особено во Скопје, ниту било, ниту ќе биди.
Кога видов купот дека е во Кале, тури му курот уште одма знаев, плеј офот е друго, па и да ги поминевме ФМП, утре со МЗТ ќе беше крај. Така да една утакмица ако изиграја плус, ташак во песок....
Подобро шо испаднаја од старт, ден-два плус за одмор, нека се фокусираат на лигата, друго е домашен терен, тука имаме преност со сите до финале, во случај на мајсторка играме дома. Не треба само да ни направат брејк дома...
Судиите загрижуваат реално, и домашни утакмици, судат во корист на противникот, трн во око сме, наше е да играме паметно, сигурно и цврста одбрана и да не дозволиме судиите да се главни на мечот, не да дозволиме еден ФМП да ни дава 100 коша, непрепознатлив меч денес, одбрана и нула да се речи е малку....
За странски судии заборајте, немаме таков абер ние, не сме Панатинаикос во лигата наша, тие се судиите, ама мора малку да се игра под притисок дома...
Позитивно е шо момците не се плашат, не се пичици, гинат на терен, Стајиќ после утакмица матер им еба, шутира столици, Малеш гини за дресот, Бојан секој меч инциденти, барем има шо да му кажи на судиите како капитен, кој не сака да го слуша техничка му дава :D , Кесар се тепа со Карачиќ ко игравме со МЗТ, екипата сака успех....

Во лигата мислам одиме до финале !
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
655
Поени од реакции
1.094

Не бе неможи вака поќе,денес Мандалиниќ пријави повреда воочи финалето,ете сега и Трајковски.
Кој има број од бајачот во Кравари нека закажи термин,не се трпи поќе ова.
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.916
Поени од реакции
1.175

Не бе неможи вака поќе,денес Мандалиниќ пријави повреда воочи финалето,ете сега и Трајковски.
Кој има број од бајачот во Кравари нека закажи термин,не се трпи поќе ова.
Никој не им е крив за ова. Двата се повредуваат во последно пред да дојдат во Пелистер ко луди....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886

Ќе ги тепаме девете и дома и во гости ама ме плаши со мзт како ќе поминиме оти се виде и во купот решава подолгата клупа и пред се домашните играчи а кај нас ако е повреден како сега Трајковски немаме наш играч освен Стаиќ шо можи да биди во петорката а мзт ги имаат дамјан мекичот магдевски па и николов нас ни ја еба сезоната шо замина зекири и овие шо ги донесоја овај од работнички николиќ е арен одбрана ама другите се слаби па ќе треба да се крстиме да имаат добри минути нацевски и другите деца а мислам дека голема грешка е силаџи и калахан шо го форираат наместо другиот црнец ај денес оправдано оти трајковски е побреден ама пак нешто чрипи не клупа не го гледам Мац

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom