Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јули 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
Мене се ми доаѓа на памет дека на крај ќе го земеме фабрегас, чувствувам дека галијани нејке пред време ништо да открива зошто ако евентуално не испадне нешто според неговите планови нејке да ги разочарува фановите, не знам дали ви текнува лани како направи со ибра ...
Кога викаше дека нема шанси да дојде во Милан и кога викаше дека и без него има одличен напад ;)
http://www.tocka.mk/index2.php?ID=13233
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Балотели не е среќен во Манчестер !!!

Го гледав на пријателската со Интер, им го расплака мамичето !!

Сеа у составов моментално не глеам место за него, но за сезона две кој ќе почне да попушта Ибра, он 23 Пато 25 има да ебаваат све живо и диво
 
P

PewDiePie

Гостин
Зашто не бе,нека си оди Касано и ете место за Балотели.

Само Аквилани,или Лучо Гонзалес такви пацари да не дојдат,друг кој било нема да ми смета за среден ред.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Ја давам еден бубрег сеа одма за да дојдат Балотели и Швајнштајгер !!! :)
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Ако ви дојде Балотели ке имате убедливо најретардиран и најкриминален тим во Италија: Ибра,Балотели,Ван Бомел,Гатузо,Боатенг,Касано.. :pos::pos:На натпревар по 2 црвени регуларно :icon_mrgr::icon_mrgr:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.356
Поени од реакции
25.042
Мене се ми доаѓа на памет дека на крај ќе го земеме фабрегас, чувствувам дека галијани нејке пред време ништо да открива зошто ако евентуално не испадне нешто според неговите планови нејке да ги разочарува фановите, не знам дали ви текнува лани како направи со ибра ...
Кога викаше дека нема шанси да дојде во Милан и кога викаше дека и без него има одличен напад ;)
http://www.tocka.mk/index2.php?ID=13233
Јас кладен сум со еден другар дека Фабрегас е во прашање.
И мене се ми оди накај него умов. Не верувам да е недокажан играч тој што ќе го земаат, за џабе не се прави олку голема фама.

Инаку, утакмицата во сабота против интер колку што видов се игра во 14:00 по наше време.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Јас кладен сум со еден другар дека Фабрегас е во прашање.
И мене се ми оди накај него умов. Не верувам да е недокажан играч тој што ќе го земаат, за џабе не се прави олку голема фама.

Инаку, утакмицата во сабота против интер колку што видов се игра во 14:00 по наше време.
По Италијанско, по наше во 15:00
мислам дека италијанците се сат поназад од нас
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Поради честите шпекулации за тоа дали и каде Касано би заминал, на твитер почнаа да го реметат па ќе споделам тука тоа што се збори :icon_mrgr:

BREAKING NEWS: Cassano is close to signing for Novara. He has always dreamed of playing with Takayuki Morimoto.

MORE BREAKING NEWS: Catania have entered the Cassano race! Cassano has always wanted to play with 24 Argentinian players.

BREAKING NEWS: Cassano has asked Milan to sell him to Chievo. He has been promised a lifetime supply of panettone and a real flying donkey.

BREAKING NEWS: Cassano states he would love to play for Siena because their colours are like Juve's

BREAKING NEWS: Cassano has actually signed for Hamburg. (no punchline necessary)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.331
Поени од реакции
57.874
Балотели не е среќен во Манчестер !!!

Го гледав на пријателската со Интер, им го расплака мамичето !!

Сеа у составов моментално не глеам место за него, но за сезона две кој ќе почне да попушта Ибра, он 23 Пато 25 има да ебаваат све живо и диво
А кај бил среќен тој? :)
И не дезинформирај јавност, кажи против кој играше во одбрана, и Гатузо би бил опасен со нив :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Касано и анте имале судар на тренинг,анте го напуштил тренингот со крвава уста и барада.
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=58242

Конечно добар потег на Касано Летово. :)
--- надополнето: Aug 2, 2011 12:24 PM ---
Инаку, утакмицата во сабота против интер колку што видов се игра во 14:00 по наше време.
Во 2 саат по наше време се игра не во 3.

Сега прочитав во билтен од Спорт Лајф
 

Kajgana Shop

На врв Bottom