Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
добар трансфер е таиво, и 10 милиона да дадеш е добар, бар така мислам од тоа што го имам гледано, башка и по клипови.
солиден е и во офанзива, има добра стамина, физички е силен, брз..
е сеа може има и подобри опции, али ќе го чинат милан многу повеќе од 0 :)
и мексес е добар трансфер за беспари, исто како и јепес...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Таиво за Антонини и Фавали заедно е кока-кола.
Колку толку се закрпи таа лева бековска позиција останува да видиме од сезоната што предстои колку е добар Таиво.И не очекувајте којзнае колку офанзивна игра од Таиво зошто од спротивната страна е Абате еден доста офанзивен бек па ако иде и овој нонстоп напред ќе ни ебат матер на контри...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.496
Поени од реакции
8.148
Чекај чекај , премалку работи имаш а со преголемо значење нафрлени без никаков концепт, нели можеш некако да ги појасниш работите. Како тоа мислиш Таиво е измислен за Коентрао ? Или Реал се магариња што не го земаа Таиво него фрлија неколку милиони за овој неспособниов Коентрао, али ајде ќе кажеме овој Галијани ептен паметно напрај со Таиво, ај глеам дека не можеш да ме разбереш а веќе неколку постови пробувам да ти појаснам некој работи ќе се обидам повторно .. Те прашав неколку пати НАЈПРОСТ ОДГОВОР да ми дадеш како тоа Таиво спаѓа во најдобрите трансфери направани од страна на Милан , што се врткаш и трткаш како средношколец околу џоинт ? И јас не викам дека Таиво е лошо засилување само кажувам дека он е донесен само да го закрпи колку толку скинатиот ракав. Не глеам што се толку навредливи некој мој аргументи, а прочитај си ги твоите постови и кажи ми еден факт што ми го имаш кажано и прочитај ги моите.

И овде ќе ставам точка на оваа дискусија која нигде не води. И ако сум ти ја навредил твојата суета со некој од моиве неконтролирани аргументи извини незнаев дека тие зборови имаат навредлива тенденција.
Лошо ме сфаќаш, а можда и ја се изразувам лошо..
Значи, муабетот ми беше 3 години патиме по таа лева бековска позиција, кој стигне не полни заради таа дупка у одбраната, пред све антонини . И тоа што наместо ние да бараме некој WC бек за 20-30-40 милиони, ние добивме еден солиден (и повеќе од тоа) за без пари. ;Муабетот ми е, што тие пари ги пренасочивме кон играчи од средниот ред, разбираш?
Нема веќе срце да ми чука кога некој тим ќе нападне по нашата лева страна.Ако се сеќаш САЛИХАМИЏИЧ што ни праеше по таа страна пред 2 години. Замисли еј, салихамиџич. Сега тешко Робен, Нани и таквите да поминуваат, камо ли па некој си nobody од серие а.
Веруј, сезоната што претстои ќе докаже дека Таиво е стабилен и константен лев бек, токму она што ни треба откако Јанкуловски почна да пропаѓа....
п.с Не дека се навредливи, него ме праиш како да си немам појма од ништо... Потценуваш...
Спортски поздрав....
FORZA MILAN!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: kpb

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Да се надоврзам со муабетот за Таиво... Дечкото е профи за ич пари, за офанзивни карактеристики рано е да праиме муабети и да вадиме статистики зш беше заедно со Еманулесон стаен лепенка за Робен зборам за со Баерн.Анте со Интернационал еднаш истрча и ни напраија контра по негова страна така да нејкам ни да споредам каков цреп трчаше лани по таа лева страна.
За другиот муабет од типот што ''големите'' клубови фрлаат убави пари по бековските позиции и не им се исплати мало морген. Видете го трансевор на Дани Алвез од Севиља у Барса и се ќе ви стане јасно. Не жалеа 41 милијонче и сеа на таа позиција имаат беко-плејести-напаѓач, а нашиве чекаат се да средат за без пари. Лани се деси тоа со Ибра и Робињо и сеа мислат може сите играчи без пари да ни дојдат у Милан чисто од љубов, а да се вратиме 2години наназат колку трансфери упропастија од што се ценкаа за по 1-2милиони. Не треба да се дивите на муабетите од типот 31август и тој мисис X ќе дое кај нас зашто Пасторе 99% ојде у Челзи, Хамшик си остана, Швајни сеа го измислија од што немаа више што да пишуваат и да штампаат весници, а за Фабрегас секоја година го носат на Берлускони куп. Молете се да иаме некоја среќа Монтоливо и +некој за без (малку) пари да дое зашто управава и со овие играчи што ги иаме се задоволува, само среќа Алегри што го иаме и чоекот си бара, али знак прашалник е колку ќе добие зашто не се расположени нашиве за фрлање мнооогу пари
Кај се задоволила управата со овие играчи кај го прочита тоа? И Галијани и Берлускони изјавија дека ќе бидат донесени играчи и самиот Алегри кажа дека му треба играч/и во средниот ред, поточно бараше mezz'ala (моментално таму игра Сидорф). Со отпуштањето на Пирло беше кажано дека ќе се донесе адекватна замена. Монтоливо е најмал проблем вреди само 8 милиони кои можат да бидат намалени, нормално е ценкањето во овој случај што повеќе се приближува крајот на трансфер периодот неговата вредност опаѓа затоа што мора да биде продаден во спротивно догодина си заминува без пари. Значи играч во средината ќе биде донесен сигурно.

Потребен ни е креативен играч (фантазиста, визионер) кој го немаме од времето на Руи Коста или Кака. Со заминувањето и на Пирло не ни имаме кој да ни изведува прекини, слободни удари и корнери изведува кој ќе стигне, затоа и гол неаме даено од прекин, а што е најстрашно ни пенали не знаеме да шутираме :pos:

Ме фати носталгија, еве едно видео да се потсетат на Руи Коста тие што го знаат../ другите да видат каков фудбал се играше тогаш.

Еве и една статистика колку пари имаат потрошено досега во овој трансфер период, големите тимови од Италија.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
2011/2012 spending (expenditures only) by Team (the biggest in Italy)

Juventus - 59.8m euro
Roma - 38.7m euro
Napoli - 57.9m euro (14m of Cavani was owed this season)
Inter - 29.2m eurо

Milan - 37.2m euro
**** This number is assuming that 16m euro was paid for Ibra (as has been reported) and also 7.5 remaining on Boateng

Milan has only spent 13.5m euro on new singings. As well, the revenue from sales of players is around 16m
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Имаме потрошено само 13.5 милиони за нови засилувања, а од друга страна имаме приход од 16 милиони од продажба на играчи. Што значи во ќар сме 2 милиони досега, а викате дека немаме пари за скапи играчи :D
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
руи коста сега е најпотребен во овој милан!
тоа ти е класичен плејмејкер, тоа ни што кака не беше

и да, милан има многу добри трансфер потези до сега...
само мислам дека најголема грешка е видал, а трчаат по монтоливо... за 10 милиона ќе имавме ѕвер во средината 6-7 години
 
P

PewDiePie

Гостин
Ај бе и овој Галијани е испукан,ако веќе го обезбедиле што не го донесат уште сега ? Не е жив ако не купи последен и не стави точка на трансфер пазарот,гарант ко копиљаци кога шлакале со другарите он последен свршувал фетиш му било. :cautious:

Ние се заебаваме на крај ќе испадне некој Аквилани таков :icon_lol:
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Galliani: "Aquilani is Mr. X? Yes you can say -he said jokingly and then ask to- you can say? Aquilani had blue eyes?" :pos:
--- надополнето: Jul 29, 2011 3:34 PM ---
Allegri: “Cassano is 4th choice, Pato will surprise, аnd in six or seven months from now, someone else will too.”

Кој е тој новиот што ќе изненади за 6-7 месеци? Ел Шарави, Валоти ? или можеби некој кој ќе дојде во зимскиот преоден рок, Гансо :rolleyes:
--- надополнето: Jul 29, 2011 3:43 PM ---
Galliani: "In the market you need to beat/trick your opponents."

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=57959
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Galliani: "Aquilani is Mr. X? Yes you can say -he said jokingly and then ask to- you can say? Aquilani had blue eyes?" :pos:
--- надополнето: Jul 29, 2011 3:34 PM ---
Allegri: “Cassano is 4th choice, Pato will surprise, аnd in six or seven months from now, someone else will too.”

Кој е тој новиот што ќе изненади за 6-7 месеци? Ел Шарави, Валоти ? или можеби некој кој ќе дојде во зимскиот преоден рок, Гансо :rolleyes:
--- надополнето: Jul 29, 2011 3:43 PM ---
Galliani: "In the market you need to beat/trick your opponents."

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=57959
Значи ѕвер е овај Галијани еј. Нема подобар од него во областа Трансфери !
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Галијани звер ќе собере во август 1-2 квалитетни играчи..кој го планираат мистер Х ни Барбарчето не знае ;)
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
кога играме со интер кај ова кучкојадачиве?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
На МТВ ќе го има спуеркупот ќе нема потреба од мачење со стримови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom