Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Штета за Касано. Фантастичен фудбалер со на моменти тежок карактер, али голем фудбалер и човек ! Моите мисли се кон неговото заздравување !

Forzza Cassano !
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
LOL? Оваа некоја неоткриена болест ли е?

Сепак има сеуште шанса да заиграат и двајцата, не бидете песимисти, не се ни помислува дека е крај на нивните кариери.
Хахахаххахаха, е добро де, така некако е :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.368
Поени од реакции
25.099
Какви неверојатни работи можат да му се случат некому од нигде никаде... Животот е еден педер. Многу ми е мака за човеков, многу го сакам и сум го почитувал отсекогаш и му посакувам враќање на терените... Макар кога и да се случи тоа. :(

 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Жалосно е ова што му се случува на Касано, од кога дојде во Милан се смири, се врати во форма, лани многу помогна во освојувањето на титулата. Почетокот на оваа сезона статистички е најдобар играч на Милан, Алегри исто така имаше изјава дека ќе има сезона на кариерата. Во репрезентацијата е лидер, ја доби десетката од Прандели, се очекуваше од него да ја предводи Италија на Европското идната година... Дај боже да се опорави што побрзо и да нема последици од ударот, па повторно да го видиме стариот Касано.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Фала дечки, ништо посебно сепак, ако на некој му треба PSD да додаде/измени нешто нека пише ПП :).
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Уште нема никој официјално искочено да коментира за ситуацијата... додека не видам официјално јас не верувам во ништо јас и така неверувам... Антонио бе како да верувам како може на тој човек да му се деси тоа?

Најмалку што треба во моментов е медиумиве да му ја кројат кариерата и нејзиниот крај!

Allegri: "A stroke? The media is giving false information."
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Агентот на Касано: "Мозочен удар? Докторите не ми кажаа ништо за ова"
Дали ова е измилица од медиумите или е навистина точно ќе видеме.
Галијани: Сe слушнавме на телефон, ми се изгледаше смирен и во добра состојба
Mексес е успешно опериран се очекува враќање за 20 денови освен ако нема некои компликации.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.283
Поени од реакции
21.597
Верувам дека цел фудбалски свет, сите навивачи, без разлика кој клуб го подржуваат, моментално се зад Касано и му даваат целосна подршка да се врати на терените. Forza Cassano!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Дијагнозата е поставена од медиумите, но симптомите како што знам се официјални. А еве википедија што вели за симптоми од мозочен удар

  • Слабост или парализа на лицето, раката или ногата
  • Лоша координација или рамнотежа
  • Тешкотии со зборување или разбирање
  • Тешкотии со голтање
  • Проблеми со видот (заматен вид, дупло гледање или губиток на видот)
  • Здрвеност или губење на чувството по една стана на телото
Ги болдирав тие што се спомнуваа за Касано дека ги има...

Него да, баталете ова доволно беше. Најдобро да се почека и да се види што му е всушност. Инаку што се однесува до натпреварот со БАТЕ Борисов некој спомна дека се игра во 18:00, па има потврда дали ќе го даваат на канал 5?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom