Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Во меѓувреме Милан се огласи со соопштение на официјалната страна, во кое се вели:

"Гласините кои што кружат во медимите и кои содржат хипотетички дијагнози за здравјето на Антонио Касано, не можат да се земат како точни се додека не бидат потврдени од медицинскиот персонал на Милан или докторите од клиниката каде каде што е фудбалерот. Милан останува на ставот дека е забележано подобрување во состојбата на Антонио Касано" - стои во соопштението на Милан.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Подршка до Антонио,звер од играч е,многу сакав да дојде во Интер откако замина од Сампдорија,а што е сеа,нека ми каже некој поконкретно,другар мене ми кажа мозочен удар,али не се знаело уште се чекале официјални резултати?
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Подршка до Антонио,звер од играч е,многу сакав да дојде во Интер откако замина од Сампдорија,а што е сеа,нека ми каже некој поконкретно,другар мене ми кажа мозочен удар,али не се знаело уште се чекале официјални резултати?
Другар, најјако батенце си....За Интер навиваш а имаш слика Интер Мерда !!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.398
Поени од реакции
46.917
Мозочниот удар го извадија АНСА (новинската агенција), докторот на Милан во меѓувреме збеснал кога дознал дека ова било објавено, званична информација сеуште нема, ама се спомнува и проблем со срце кој бил решлив со мини-операција.

Во меѓувреме сите фудбалери по твитери и фејзбуци му искажуваат поддршка, а најглуп е Боатенг шо пишал нешто у стил ““ се надевам дека ќе заиграш пак ’’. :|

Како и да е, треба да е јасно дека ваква будала не паѓа од ваква работа. Мозочен удар мава кај луѓе со мозок.... кај него потврдено е дека таква работа нема ! :D

еве ја и мајка му..... појака фаца е од него !!!

 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Дијагнозата е поставена од медиумите, но симптомите како што знам се официјални. А еве википедија што вели за симптоми од мозочен удар

  • Слабост или парализа на лицето, раката или ногата
  • Лоша координација или рамнотежа
  • Тешкотии со зборување или разбирање
  • Тешкотии со голтање
  • Проблеми со видот (заматен вид, дупло гледање или губиток на видот)
  • Здрвеност или губење на чувството по една стана на телото
Ги болдирав тие што се спомнуваа за Касано дека ги има...

Него да, баталете ова доволно беше. Најдобро да се почека и да се види што му е всушност. Инаку што се однесува до натпреварот со БАТЕ Борисов некој спомна дека се игра во 18:00, па има потврда дали ќе го даваат на канал 5?
до сега мислам дека на канал5 немаат давано пренос од 18:00 сигурно и утре нема да има,минатата година вршеа преноси сега нема
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.380
Поени од реакции
6.449

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Подршка за Antonio Cassano.Нека оздрави Ѕверот што побрзо:(
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
He's in hospital and AC Milan aren't properly confirming/denying he's had stroke. #AntonioCassano



Форца Касано !
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Другар, најјако батенце си....За Интер навиваш а имаш слика Интер Мерда !!
Јебеш га брате,кладба си е кладба,ке ја прифатиш мушки и ке издржиш до крај ;)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.175
Од Милан повторно демантираат дека се работи за мозочен удар, до утре вечер најверојатно ќе се знае што и како е !

Алегри изјавил дека со Бате сите ќе играат за Касано, значи ќе им даемо едно 10 коматада !!

пс. да се разведриме малу

 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401

FORZA CASSANO со тебе сме и денес играме за тебе играме за победа.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Cassano has specifically asked to see the game tonight at 18 AC Milan away in Minsk.
AC Milan striker does not want to miss the Champions against Bate of his companions, and asked and got the chance to watch on TV.
Cassano has sent so many text messages to teammates and has received many.
The player appears serene and is much better than Sunday.
Continue tour of medical checks.
Ова е напишано од миланњус... колку е вистинито незнам покрај се што прочитавме деновиве, но премногу добро звучи!

Не ќе се врати...МОРА ДА СЕ ВРАТИ!

Aldo Biscardi (TV reporter for 7 Gold) affirmed that Berlusconi communicated that there can be an exclusion of an ischemic stroke. Berlusconi said, "The problem is of a cardiac nature that can be resolved with a small operation."
По охрабрувачки од шефот и да сакавме неможевме да добиеме ! Ова е најохрабрувачкото нешто што сум го слушнал последниве 3 дена!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom