Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.975
Поени од реакции
7.711
Катастрофа игра потфрлија оваа утакмица
Ne bese losa utakmicava, bas dobro igravme i mnogu lesno doagjavme do nivni 16 metri. Sudijata so penalot ja zaeba utakmicata, posle toa odma napravivme dve izbrzani izmeni so cel da brkame pobeda namesto da se desat so cel da osvezime tim za da go provrsime natprevarot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.392
Поени од реакции
1.639
Дај бе не се трескајте од земја. Ко богзнае на кое ниво сме па бод е лош со Рома. Уште сме први сеа битно е удинезе да се добие.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.260
Поени од реакции
16.816
Добро играја бе, само кј некои играчи се осеќа замор. Тео ако пак го стави у четврток ќе умре на терен.

Криво ми е малце, Рома ништо буквално не изигра 3 гола дадоа, вакво нешто не сум видел никад у живот.
Ама јебига тоа е. Уште са први на табела, у четрвток ако не извади комплетен втор содтав све ќе му ебем по список на ќељавиот
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.392
Поени од реакции
1.639
Малце и Пиоли утна работа сега. Требаше да го стави Диаз од клупа.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.913
Поени од реакции
4.657
Ау, криво ми е, три пати да водиш, уште и шансата на крај... Три гола примија од прекин. Ме изнервираа што три пати не можеа водство да сочуваат.

Добро, што е тука е, не може вечно да се победува...
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.984
Поени од реакции
23.208
Добро играја бе, само кј некои играчи се осеќа замор. Тео ако пак го стави у четврток ќе умре на терен.
Таа маторицата што ја клецка начисто го исцеди, нема шанси ова да е од што игра двапати неделно фудбал. Али не го кривам...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.472
Поени од реакции
39.210
Не може да имаат 38 победи, ама на вакви натпревари не смеат да дозволат да изгубат два бода. Да немаш шанси, ама 3 пати имаа предност.

Донарума нема замена и потребен е физички посиен дефанзивец.

Ромањоли мораше тоа да го погоди на крај.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
530
Поени од реакции
1.168
Една да влезеше од тие три корнери на Кјаер, Кеси и Ромањоли.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.260
Поени од реакции
16.816
Овој Миранте крвот шугав да му го ебем увек против Милан знаел некоја ваква одбрана да извади, му ебем тоа 1940ти италијанско еврејска фризура
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.984
Поени од реакции
23.208
Овој Миранте крвот шугав да му го ебем увек против Милан знаел некоја ваква одбрана да извади, му ебем тоа 1940ти италијанско еврејска фризура
Истото им го пишав на другариве, јас не памтам Миранте да избранил лошо против нас. Јас ептен поштовам вакви ликови кои ни криви ни должни ги правиме Касиљаси.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.826
Поени од реакции
3.561
Таа маторицата што ја клецка начисто го исцеди, нема шанси ова да е од што игра двапати неделно фудбал. Али не го кривам...
Па и Тео е за нигде,нека го викне Кессие на помош,па зошто се соиграчи.
Не ги следат примерите на колегите од Англија.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.392
Поени од реакции
1.639
Донарума
Калулу Ромањоли Дуарте Далот

Тонали Крунич
Саличе Диаз Малдини
коломбо

Овој тим мора го извади заво ЛЕ да го одмори првиот тим за Серија А. Иначе ќепрегори сите играчи ќе иаме проблеми понатака.​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom