Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.112
Поени од реакции
5.010
Тоа е коа собираш секакви љангари од билокаде само затоа што се искусни... јебало те искуство ако уште леташ ваке, боље нека брани Антонио резерва и таке лапа паре а трет нека биде некој младинец...

Реина си беше супер, па изводеа глупости и трампи со Бегович и сеа овој вампиров.. ама битно спасија некој милион.


Леао нека фати да игра, прав циган, прав Балотели прав Нианг... исти кур све се

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.564
Поени од реакции
39.409
И Ромањоли можеше подобро за корнерот.

Леао две асистенции.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.495
Поени од реакции
1.814
Тоа е коа собираш секакви љангари од билокаде само затоа што се искусни... јебало те искуство ако уште леташ ваке, боље нека брани Антонио резерва и таке лапа паре а трет нека биде некој младинец...

Реина си беше супер, па изводеа глупости и трампи со Бегович и сеа овој вампиров.. ама битно спасија некој милион.


Леао нека фати да игра, прав циган, прав Балотели прав Нианг... исти кур све се

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
2 Aсистенции има греота е да се кења бар вечерва по него.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.956
Поени од реакции
3.757
Татарушан ненадејно и не спремен мораше да брани на неговата прва утакмица за Милан па може и да му се прогледа низ прсти со надеж дека ќе биде спремен и подобар на следните.
А за Леао (y)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.986
Поени од реакции
7.745
Wtf penalov? Pocnaa kako i sekoja sezona?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.564
Поени од реакции
39.409
Не искористија 5 на 3 шанса претходно, од толку играчи гледаат Ибра каде е.
Никаков притисок, а Рома не е којзнае што во одбрана.

Сега подарок пенал. :tapp:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.986
Поени од реакции
7.745
Kriminalna liga, koga i da pocneme malce podobro se naogja nekoj vakov imbecil da ne udri od zemja. Nikad da ne prkne ligava ebate toa kriminalcite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.986
Поени од реакции
7.745
Vrska nema ova neka go utnat penalot. Ova na nisto ne lici ovoj saka da go davaat na televizija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.929
Поени од реакции
6.566
Македонски џандар да ставеа боље ќе судеше...
Катастрофа. На ништо не личи ова.
зборам и за рома и компензацијата за милан. Скроз аматерски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom