Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.266
Поени од реакции
2.943
Далот и Диаз почнаа да се вклопуваат во тимот, ама тешко ми изгледа дека ќе ги имаме следна сезона.

Асистенцијата на Бенасер :drk:

Isto golot na leao pocna so mokna topka od benacer


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.112
Поени од реакции
5.010
Бенасер топке у пм, и за голот на Далот и за асистенцијата на Далот... а и асистенцијата на Далот со надворешна топ.

Сеа наредна коа би го го стаел Пиоли Далот место Тео чисто онаке пошто заслужи може ќе фати пак да гризе Тео

Инаку Кастилехо себичен, што убаа акција изиграа, место да му асистира на Леао овој шутира.


Како и да е конечно имамо квалитетни замени, многу значат и убоо е да ги ротира почесто Пиоли сите да влезат у ритам... ете го и Конти се врати па сеа нека стегнат дупе сите тројца.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.036
Поени од реакции
4.977
Далот и Диаз почнаа да се вклопуваат во тимот, ама тешко ми изгледа дека ќе ги имаме следна сезона.
Има шанси и да останат, затоа што не верувам дека би преферирале да се вратат во своите клубови, а и дека од таму многу ќе инсистираат за нив...

За Далот може да е зезнато посебно ако тргнат некои од Премиер лига по него. Иако ако продолжи вака би било добро да остане во Милан. Со еден фудбалер се покрива на две позиции, а може да биде и првотимец.

Диаз мислам дека нема што да бара во Реал, а и на нив ќе им дојде добро да заработат на фудбалер кој не им е во прв план (или подобро кажано ни во втор)... и така се спремаат да купуваат.

Поголем проблем ќе биде ако се јават други заинтересирани кои ќе понудат и повеќе, како и тоа колку е спремен Милан да потроши на нив.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.569
Поени од реакции
39.418
Има шанси и да останат, затоа што не верувам дека би преферирате да се вратат во своите клубови, а и дека од таму многу ќе инсистираат за нив...

За Далот може да е зезнато акопосебно ако тргнат некои од Премиер лига по него. Иако ако продолжи вака би било добро да остане во Милан. Со еден фудбалер се покрива на две позиции, а може да биде и првотимец.

Диаз мислам дека нема што да бара во Реал, а и на нив ќе им дојде добро да заработат на фудбалер кој не им е во прв план (или подобро кажано ни во втор)... и така се спремаат да купуваат.

Поголем проблем ќе бидат ако се јават други заинтересирани кои ќе понудат и повеќе, како и тоа колку е спремен Милан да потроши на нив.
Тие да не рачунаа на нив ќе имавме право на откуп, а не да се преговара во текот на сезоната.

Реал не дава играч без да може да го врати назад.
Далот не ми изгледа на отпишан, млад е и верува дека може да биде топ бек и да си го приберат.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.036
Поени од реакции
4.977
Тие да не рачунаа на нив ќе имавме право на откуп, а не да се преговара во текот на сезоната.

Реал не дава играч без да може да го врати назад.
Далот не ми изгледа на отпишан, млад е и верува дека може да биде топ бек и да си го приберат.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
За Манчестер и Далот не знам точно.

Но, кај Реал беше повеќе страв да не се зафркнат, отколку што озбилно планираа на него. Нормално, ако изигра ептен добро се е можно, но летово повеќе беше страв да не испаднат изиграни, а и така не губат многу дури и да нема некоја посебно добра сезона во Милан. И си одиграа на за нив најдобра опција.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.300
Поени од реакции
4.299
Sredinata e top ima i rotacija, izgleda ja pogodija i so Dalot se gleda deka moze i na dvete strani da pokriva. Ubavo i iskombinira Pioli iako mozese da pocne Leao mesto Ibrahimovic..

Sparta ne sutnaa na gol, sega e vazna so Udinese koj nemaat nekoj rezultati ali ne se bas losi kolku sto gi gledav.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.374
Поени од реакции
17.373
Sredinata e top ima i rotacija, izgleda ja pogodija i so Dalot se gleda deka moze i na dvete strani da pokriva. Ubavo i iskombinira Pioli iako mozese da pocne Leao mesto Ibrahimovic..

Sparta ne sutnaa na gol, sega e vazna so Udinese koj nemaat nekoj rezultati ali ne se bas losi kolku sto gi gledav.

Незнам што си гледал, ама удинезе се ептен лоши. Први 3 кола гол немаа дадено. Послаби се и од Специја, све освен победа против овој Удинезе ќе биде блам
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.266
Поени од реакции
2.943
True: United is in concrete negotiations with Hakan Çalhanoğlu (26) @acmilan. the contact has been there since summer. therefore he turned down an offer from @juventusfc. @ManUtD has not to pay a Transfer fee (contract ends 2021)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.149
Поени од реакции
33.515

И Габиа објавил дека е негативен, па ако не се лажам уште Мусакио што е аут и фул состав.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.509
Поени од реакции
1.846
Џиџо најбитен од сите е што се врати бар да не се тресеме секоја утакмица. Не знам дали ќе го спремат да игра со удине само.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom