Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.870
Rui e isti Laxalt neznam zosto bi go zimale voopsto..ovoj bar vo ofanziva e podobar i pomlad..
Лаксалт никогаш не беше искористен правилно. Солиден фудбалер е и како за изнуден трансфер беше скроз ок.
Ја Родригез со што заслужи толку минутажа не можам да сфатам.
Марио Руи е ист профил само во подобра форма пошто за разлика од Лаксалт играл фудбал годинава.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Еден лев бек ќе си оди, а кој ќе биде ќе видиме. Џампаоло сака поофанзивни бекови, а Лаксалт е најнеискористен играч и не му беше по мерак на Гатузо, а пред него беше спремен и Калабрија да го игра.
Сега на овој нека му носат играчи кој тој ќе си ги избере, а не управата.




Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Barbikata e prava atrakcija..letovo kje leta sigurno nekade.

I agentot na Diawara bese vo Casa Milan kje vidime sto ke bide on i Sensi da dojdat ne bi bilo loso..izleda Biglia ke si ide.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
За Конти имало понуди од премиер лига, не кажаа кои клубови али на некој твит прочитав дека се работи за Евертон и Вест Хем.

Немаше какви бројки се во прашање пошто нашиве одма одбиле, Џампаоло сметал сериозно на него
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Овој Диавара секоја сезона го бараме, не се изнаигра многу во Наполи и ова лето му е шанса да оди во клуб каде повеќе ќе игра. Не само за него истиот агент бил и на некој си Муколенко, лев бек од Динамо Киев.

Продолжуваат шпекулации и за нов АМ, од ПСВ некој Гастон Переиро и Дани Олмо од Динамо Загреб, а ги имаат Пакета, Хакан и Бонавентура сите можат да играат таму, па еве и Сусо ако остане ќе го мачат на таа позиција.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Бонавентура бе, го забраев. Мислев го продале у Асколи
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тука е само за да направи гужва.

Де Лигт за сиромашни. :icon_mrgr:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Појма неам за младичов, ептен брзо се пробил и продал, можда @Igorcemk или @Uli Hoeneß ќе ни кажат поише.

Иначе и за Крамарич сме преговарале сериозно, не знам искрено шо да мислам за трансфериве, не ми има некаков впечаток Крамарич остаено.


Диавара мислам дека ќе биде топ играч само Наполи ќе бидат тешки за преговарање, 40м евра бараат.

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не знам како може Наполи да бара 40 мил за играч кој три сезони има многу малку изиграно. Тие пари само од некоја екипа од ПЛ можат да ги добијат или некоја трампа со Рома пр Манолас - Диавара.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Турчево личи на Де Шиљо, тури му курот. Од старт ќе ме нервира заради тоа.

Крамарич? Да, израсна во солиден играч, дупла цифра голови неколку сезони по ред, асистира, добар као за втор напаѓач. Ама 40 милиони е многу за него у пичку матер, мислам дека за тие пари може и бољи да се најде.

Диавара? Вечен талент барем сега засега, сумљив карактер, би прифатил само за цифра околу 20 милиони и испод. Ако Анчелоти лесно се ослободува од него, јасно е отприлика.

Гастон Периро од ПСВ? Увек ми се крајно сумљиви играчите земени од холандска лига, не сум сигурен.

Ловрен? За сума до 20 милиони, океј трансфер и ништо појше од тоа. Среќа што централните дефанзивци ни се горе-доле најмал проблем, па не е страшно.

Сенси? Дефинитивно да.

Тореира? Дa, ама зависи и од условите.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Озан Кабак ќе биде во топ 10 стопери во светот во иднина. Само што Sky Germany не се релевантни баш. TRT Spor пишаа пред два дена дека Кабак сака во Баерн, а Баерн ќе земат стопер ако и Хумелс и Боатенг си заминат. Пред неколку минути објавија Кикер дека Хумелс во Дортмунд е договорен трансферот за 38 мил.евра + бонуси. Боатенг исто ќе на напушти па очекувам сега и Баерн да запнат посериозно за Турчинот кој има клаузула од 15 мил.евра.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Ова агентите во Casa Milan стана ко red light district у амстердам.

Диавара ти е сеоски Бакајоко. Добро е што е млад.
Искрено све ова ми изгледа на нова каша попара во Милан.
Според имињата кои се зборат, само повеќе и повеќе НЕМАМ никакви очекувања од тимов.
Сите се океј играчи, ама ние имаме проблем со терминот "oкеј". Пошто нашиве стандарди за океј се драстично намалени.

Затоа и реков дека Ловрен за 18/20 милиони е океј. Пошто какви CB просечњаци поминаа низ милан годиниве, стварно е океј. Дали е играч кој може да ни гарантира пласман во ЛШ догодина? Незнам, неможе да се каже. Дали е подобар од Мусачо и Запата? - Сигурно да.
Секоја година имаме големи очекувања, а секоја година се почнува од нула па и помалце од нула, така и оваа.

Највеќе од се имам проблем со новиот тренер. Стварно не мислам дека е добра опција. Но и неможат нашиве да бираат, пошо нема кој класа тренер да дојде "за да го врати клубот кај што му е местото" или од "пуста љубов".
Ама од тие што се спомнуваа, Симоне беше нај нај идеално решение.

Се плашам дека за една година пак истиот муабет ќе го праиме, и веќе милан ќе биде онака стварно губење време, за следење и за дебатирање околу клубот.

Тука се радуваме на Малдини и Бобан, а и самите они не знаат колку е тешка состојбата во клубот од милион аспекти. Ниту едниот, ниту вториот немаат искуство во работава за да им се дава толку врел костен во рацете, колку год да се легенди.
До лани бевме една класа зад интер, сеа ми е страв дека сме 2 класи зад нив, пошто пази, они се во состојба да го доведат можеби најбараниот моментално, кој каде и да бил гарантира титули. Ние, за жал не сме ни блиску до тоа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom