Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.198
Ако стварно имаат 80 милиони плус 40 од Сусо тоа се 120. Со тие пари се купуваат 3-4 добри играчи што можат да играат прва постава во овој Милан. Така да имаат ресурси да направат тим. Да се надеваме дека знаат што прават.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

Кaквa функцијa пoѓaвoлите ке имa Бoбaн.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Еден ке мoрa дa прoдaдaт сигурнo и сo oглед нa тoa декa немa местo зa негo вo фoрмaцијaтa нa нoвиoт тренер мислaм декa Сусo мoже дa гo прoдaдaт.
П.С. Бoбaн беше дoстa гoлем критичaр зa тoa кaкo гo вoдaт Милaн вo пoследниве гoдини,aјде дa видиме дaли тoј ке нaпрaви нештo пoрaзличнo.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Ако стварно го дадат Кеси плус пари за оној кепецон, мамицата да им ја изнаебем у пичка и на Бобан и на Малдини и на господинот 4-3-1-2
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.198
Кеси не е ништо полош од кепецот од Арсенал, е сеа различни играчи се кепецот може поише ќе му одговара на Џани за у формација. Али Арсенал не го пуштаат освен ако сам не побара трансфер така да нека гледаат и други играчи.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Кеси не е ништо полош од кепецот од Арсенал, е сеа различни играчи се кепецот може поише ќе му одговара на Џани за у формација. Али Арсенал не го пуштаат освен ако сам не побара трансфер така да нека гледаат и други играчи.
Да бе разбирам дека му одговара појќе, ама не вреди за Кеси плус пари у никој ебен случај
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Да бе разбирам дека му одговара појќе, ама не вреди за Кеси плус пари у никој ебен случај
Мислам дека по медиумиве се вртеше понуда прво од 30м а Арсенал барале 40, па после тоа дека понудиле трампа на играчите без доплати и слично.

Мене ми се допаѓа овој за таа позиција ама мислам дека прерано се откажуваме од Кеси и плус парите не ми одговараат на овој маркет, па по 40м евра се вадат за тотални анонимци од Франција.

Исто така овие муабети за Сусо у средина или позади напаѓачи ме вадат од такт, не е дечкото за таа позиција, сме виделе многу пати, сам има изјавено, појма неам зашо би се форсирало такво нештоо кое може само штета да ни донесе.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Под 50 мил не треба да се дава Кесие ако се види какви цигани се продаваат за исти пари. 30 мил е малку, 0 профит од него па уште и да доплатат.

Нека се официјлизира Џампаоло, а вака уште не е дојден и медиумите знаат кој што и каде ќе игра, кој ќе добие шанса, на кој не планира итн.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Kako igrase kepecov sezonava neznam kako bi imale profit od nego..nepotreben transfer ako trgnat nasive po nego
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Ова муабетиве со 4-3-1-2 формација, Сусо полушпиц, офанзивен фудбал, све појше ме упатуваат на тоа дека Силвио стои зад Елиот :pos: Тој го бладаше и го блада истото цел живот, поготово откако го продаде Милан.

Шала на страна. Мислам дека Сусо ако не се продае ова лето ќе се напраи фатална грешка и догодина ќе биде играч кој ќе вреди 22 милиони. Нема шанси, значи нема ебани шанси тој да игра ко полушпиц, втор напаѓач или лажна 9ка. Сме го виделе, шанси нема. Ако го планираат за тоа, ќе му ја паднат вредноста гарант и ќе изгубиме и време и пари. И живци.

Што се тиче двајцата напаѓачи во таа 4-3-1-2 формација. Тоа никако не смеат да бидат Пјонтек и Кутроне заедно. Ќе бидеме ко со играч мање на терен. Ист тип на напаѓачи се и нема што да бараат заедно на терен. За таа формација ни требаат бар 4ца напаѓачи во ростер, ама помеѓу Силва и Кутроне еден е вишок. Превише се слични тројцава кои ги имаме. За втор напаѓач треба некој подобар со топка, поспретен, побрз, технички добар. Некој Џовани Симеоне тип, ај и Муриел ќе го спомнам иако не го сакам во тим, само као тип на играч ми падна на памет.
Чак и би размислил сериозно за продажба на Кутроне затоа што мислам дека и нему ќе му паѓа цената ако остане во сенка на Пјонтек.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.803
Од Кеси ако може да се раатисаме за оној Тореира ја би бил пресреќен, Кутроне за Сенси исто би било феноменално. Нормално ние ќе доплаќаме во двете ситуации ама добро е да се искористат двајцата.
Од сите 12 фудбалери на Мирабели и Фасоне, апсолутно ниеден не се погоди. Тук там имаа по некој момент , ама опште земено, се што направија двајцата беше промашај. Најголем им беш Гатузо ама тој промашај го делат и со Леонардо и Малдини.
Гледам вака во Рома што се дешава и можам да замислам во Милан која катанга била кога зимоска дојде Газидис и почна да обесува
Сакам да ја заборавам сезонава, ама не можам никако и сигурен сум дека со Ибрахимовиќ(што беше договорен и Газидис му акна вето) ќе си се прошетавме до Лига Шампиони, и со Гатузо и без тренер воопшто.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Rui e isti Laxalt neznam zosto bi go zimale voopsto..ovoj bar vo ofanziva e podobar i pomlad..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom