Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ке ни го земат Сенси од пред нос.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па така е кога навреме не го договараат и чекаат друг тим да се вмеша со поголема понуда. Истиот можеа да го договорат пред месец дена кога излегоа шпекулациите. Им одговараше 15 мил + Локатели 12 мил.

Сега гледам има договор до 2020 година, Сасуоло ја претера со цената, а нашите повеќе од 15 мил кеш не сакаат да понудат. Плус некој бонус и младинец до кај 25 максимум.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
A od kaj znaes ti dali mozele togas da go dogovorat ili dali sakaat tolku pari da frlat na nego?

Mene Sensi za blizu 30m mi e nonsense, Pelegrini od Roma ima 30m otkupna, 3 pati bolji opcija.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
За 30 милиона Сенси играчиштето нека иде у Интер слободно.
Бев за трансферов ама како што збореа 13-15 мил плус парите од Локатели.

За 25 мил ќе го земат Верету кој мене појќе ми прае мерак од Сенси, ако и овој не им го лапне Рома
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.444
Поени од реакции
5.404
Ни тој ни тој нек се ебат, нека инвестираат у Тонали дур не го собрал Лео у ПСЖ и Иско и не тражимо појќе


Инаку за партнер на Пјонтек ја би Депај или некој сличен профил, од Силва Кутроне нема ништо, сите тројца влечуге...

И со Сусо преку кур, втор начаѓач, па позади напаѓачи туриим кур на експериментите, ако не се лжем еднаш исто се пробуеше со него таке ама не бидна ништо.. поубоо позади напаѓачи со Чалканоглу или Пакета него со Сусо... нека лапнат 40 мил.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.033
Поени од реакции
638
Нај интересно во форумот е навивач на Интер да трола навивач на Милан или па обратно , пичку матер е работата ...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Sensi nikako ne vredi 30m..poarno tie pari za Cebaljos ili Veretout sigurno poarna opcija.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
Sensi nikako ne vredi 30m..poarno tie pari za Cebaljos ili Veretout sigurno poarna opcija.
ne vredi druze, zatoa e pozajmen, ali da sekako e glupo za sensi da se nategame, bar ne u situacija koga e nikoj i nistu u fudbalot sea, ama inter u nikoj slucaj ne keshira letovo 30 za nego, ne znam od kade toa.
A ovoj veretout pregovara so roma od toa sto moze da se procita u mediumite.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
ne vredi druze, zatoa e pozajmen, ali da sekako e glupo za sensi da se nategame, bar ne u situacija koga e nikoj i nistu u fudbalot sea, ama inter u nikoj slucaj ne keshira letovo 30 za nego, ne znam od kade toa.
A ovoj veretout pregovara so roma od toa sto moze da se procita u mediumite.
Pozajmen i mora da se odkupi
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
Pozajmen i mora da se odkupi
They appear to have been fruitful as Gianluca Di Marzio claims Inter will pay €5m to sign the midfielder on loan with an option to buy
Затоа и позајмицата е 5м евра, зашто за откупот ќе се одлучува наредно лето дали ќе се деси или не.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Лани ако не се лажам земал награда за Rookie of the year. Чим се и Баерн заинтересирани има некој потенцијал. Најверојатно не се сигурно каков ќе се врати Калдара после повредата па да имаат уште една опција за долгорочен партнер за Ромањоли. Што значи ако не годинава догодина Мусачо ќе се продава. А и посекако ни требаат штопери годинава пошто останав само со 3ца од кој 1 е повреден. Имаше муабет дека од младинците ќе се промовира Габиа и он е штопер, Така да добро ќе бидеме покриени бар на таа позиција ако се оствари трансферот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Koga vekje ja utnaa so Sensi neka idat neka napravat muabet so Celzi za Bakajoko. Doktor po fudbalski nauki e i za Toreira i za toj Veretut. Moze da ispregovaraat za 35 ako i on zapne.
Posle da se ide na Deulofeu, normalno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom