Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.696
Поени од реакции
1.453
Акo игрaчoт е слoбoден aгент зa дa пoтпише мoрa дa гo убедaт сo висoкa плaтa,се сеќaвaм Гaлијaни гo имa кaжaнo oвa кoгa се кренa гaлaмa зa дoгoвoрoт нa Флaмини.

Ми текнa нa Кaстилехo негде втoриoт дел oд сезoнaтa Гaтузo 2-3 утaкмици гo игрaше деснo крилo oсoбенo сo Емпoли изигрa мнoгу дoбрo,не дoби шaнсa сезoнaвa нo имa пoтенцијaл лепoтaнoт се нaдевaм ке пoкaже пoвеќе сo нoвиoт тренер.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.795
Поени од реакции
3.979
Ma neka probaat sto pobrzo za Bakayoko oti dobar play nema sansa da najdat..

Barbikata kje napravi nekoj dobar poteg ali nisto ne pokaza posebno..
 
Член од
13 март 2019
Мислења
28
Поени од реакции
125
#MilanNews: Cilj Gazidisa je da dovodi mlade ali kvalitetne igrace (ne preko nekih €35m) i da ih zadrzi u klubu. Milan ih nikako nece dovoditi da ih preproda, kao sto neki veruju.
Zapoceti su vec pregovori Gazidisa i UEFE. Gazidis pokusava da izdejstvuje da Milan ne igra Ligu Evrope, ali da zato nema ogranicenja na trzistu. #VitoAngele
TUŽNA VIJEST DOLAZI NAM IZ SEVILLE!
José Antonio Reyes izgubio je život u prometnoj nesreći!
Počivaj u miru, legendo. Pozdrav
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.149
Поени од реакции
32.922
Ни фалеше ваков член кој ќе ни објавува вести преведени на српски.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.334
Поени од реакции
1.829
Ако го шитнат Донарума паѓа муабетот на гркот за непродавање. Неможе дете од академија што почнало ти да го продаваш за пари, нека го шитнат турчинот или селскиот Робен а не наше дете.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.230
Поени од реакции
13.663
Ако го шитнат Донарума паѓа муабетот на гркот за непродавање. Неможе дете од академија што почнало ти да го продаваш за пари, нека го шитнат турчинот или селскиот Робен а не наше дете.

Па ако мора да се продаде некој од Сусо, Донарума и Ромањоли ја немам проблем ама баш никаков тоа да биде Донарума, пошто голманот е најлесно и најевтино заменлива позиција.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.696
Поени од реакции
1.453
Па ако мора да се продаде некој од Сусо, Донарума и Ромањоли ја немам проблем ама баш никаков тоа да биде Донарума, пошто голманот е најлесно и најевтино заменлива позиција.
И пo Дoнaрумa,Дoнaрумa :pos:

Незнaм штo се деси сo дететo Плизaри?
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.257
Поени од реакции
446
И пo Дoнaрумa,Дoнaрумa :pos:

Незнaм штo се деси сo дететo Плизaри?
Plizarri imase odlicna utakmica zavcera za Italia u20 na Svetsko fati penal i dva ziceri... Lani bese na pozajmica vo Ternana odigra nekoja utakmica,godinava mi se cini ne go pratija nigde na pozajmica i ne odigra nisto osven za reprezentacijata... Inaku se slozuvam ako mora da se zrtvuva nekoj najdobro toa da bide Donaruma.. procitav Man Utd bile zainteresirani.. Reina moze da izgura uste edna dve dobri sezoni pa potoa neka prezeme Plizarri.[DOUBLEPOST=1559415350][/DOUBLEPOST]P.S Deneska potvrdeno Inzaghi ostanuva vo Lacio.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.230
Поени од реакции
13.663
Џампаоло СИ!!:icon_lol:

Хрк пу, крФта да ви ја ебем на свите од Сингери до Газидис до Малдини :гомце::гомце:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.455
Поени од реакции
14.252
Погоден е Џампаоло. Таман е за целите, амбициите и моментот во кој се наоѓа клубот. Можеби е подобро таков тренер(од средина на табела) и фудбалери какви што ќе иаме, него Конте и Алегри на пример со фудбалерите што ќе ги имаме.
Гатузо лани потфрли и ради тоа што по квалитет имаше подбра екипа него он што е тренер и што знаеше да извади од нив. Имаше екипа доволна за 4то место, он беше тренер за 8-11 место. Милан заврши 5ти како склоп од среќа и фаќање во расчекор на Рома и Лацио што беа во транзициони сезони. .
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.149
Поени од реакции
32.922
Од Сусо, Донарума и Ромањоли прв за продажба е Сусо и најнепотребен.
Со продажба на Донарума може да ги снајде она истото како Рома со голманската позиција оваа сезона.
Од Ромањоли немаат никаква корист, ќе земат 50-60 мил ама за сума од над 25 мил 30% одат кај Рома.

Ако дојде овој и му се остави сам да си бира играчи, тогаш Прает неговиот Модрич и Руи ќе си ги избере, ама еве се пишува и Андресен.

И така секоја сезона по 10 нови играчи и што побрзо тоа го средат подобро. АКо не прифати Малдини се ќе се стопира, ако прифати и синовите ќе си ги прибере. :icon_mrgr:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.795
Поени од реакции
3.979
Со овој нема ништо да направиме на исто ниво ќе си останеме и со такви играчи како Руи и Прает ќе завршиме 8ми..Донарума никако не смеат да го продадат, тешко е добар голман да се најде..Јувентус со Шчешни кој е катастрофа а и Наполи нема голман се гледа колку е важен голман..Интер ако го немаше Ханданович сезонава ќе изгубеше доста бодови.

И Малдини го сакал овој за тренер читав и највероватно ќе си го соберат..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.149
Поени од реакции
32.922
Прает не е лош играч, за оној Руи ми е гајле, па и со Муру да завршат на крај ако од истите тренерот знае да извади повеќе од што треба.

Некој со такви играчи направи тим и е топ 3, за споредба види ги Аталанта какви играчи имаат исто и Наполи какви трансфери прави со години, а сега го земаа Ди Лоренцо, а најверојатно и Веретут.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.559
Поени од реакции
20.383
А од каде ова за Џампаоло или се дупиш @Марли ? Нели дур не каже Малдини дали ќе остане или не, нема да се носи ни тренер ни чистач во Миланело.
 
На врв Bottom