Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Прает не е лош играч, за оној Руи ми е гајле, па и со Муру да завршат на крај ако од истите тренерот знае да извади повеќе од што треба.

Некој со такви играчи направи тим и е топ 3, за споредба види ги Аталанта какви играчи имаат исто и Наполи какви трансфери прави со години, а сега го земаа Ди Лоренцо, а најверојатно и Веретут.





Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ди Лоренцо не е лош требаше и нашиве да пробаат да го земат..

А од каде ова за Џампаоло или се дупиш @Марли ? Нели дур не каже Малдини дали ќе остане или не, нема да се носи ни тренер ни чистач во Миланело.

Па и фаворит на Малдини бил Џампаоло.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
4-3-1-2 форсира Џампаоло, омилената формација на Берлускони :icon_lol:. Наводно блиски биле он и Галијани со Елиот, кузнае што е правата прича гарант переа пари со тој кинезот.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
4-3-1-2 форсира Џампаоло, омилената формација на Берлускони :icon_lol:. Наводно блиски биле он и Галијани со Елиот, кузнае што е правата прича гарант переа пари со тој кинезот.
Oсвен Прaет и Линети не ни требa никoј oд Сaмдoријa дa сoберaт.
Недaј бoже дa им текне дa ги дoнесaт Деферел,Гaбидиaни или Гaстoн Рaмирез ке им ебaм пиперoт.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Oсвен Прaет и Линети не ни требa никoј oд Сaмдoријa дa сoберaт.
Недaј бoже дa им текне дa ги дoнесaт Деферел,Гaбидиaни или Гaстoн Рaмирез ке им ебaм пиперoт.
Го заборави и Андерсен. Каков тандем во одбрана би биле со Ромањоли. :vozbud:
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.042
Поени од реакции
652
Povise za Andersen sum.otkolku za Praet ,Romagnoli Anderswn Caldara top ke bide.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Најглавен играч му е во Сампдорија и таа позиција повеќе е критична, отколку позади. Ако дојде тој и му ги донесат играчите кои ги побара ќе нема изговор за евентуален неуспех.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.042
Поени од реакции
652
Cudo kako moze vakvi igraci kako Praet pa i kako Andersen da upsevat vo drugi klubovi , a vo Milan stagnirat .
Da idat vo Napoli ili Lazio sega bi daval i 50 mil drugite ekipi
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Odma drugo e koga ne e Gatuzo u Milan, odma se gledaat promenite


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Di Marzio: "Milan won't have a transfer campaign being entitled to young players only. On the contrary, Milan fans can expect an important campaign. Elliott want to do things well."
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Odma drugo e koga ne e Gatuzo u Milan, odma se gledaat promenite


Sent from my MI 5 using Tapatalk
Дај бе нека го продаат овој Саличе не можам да го глеам да му изнаебам све сељачко. Констант беше појше со стил од овој, срамота е ваква фаца да се бави со спорт а камоли за Милан да игра. Голем е за вакви глупости ебати као Шарави со фризурата што ја фура. Не може бе брат на 17 и на 27 години исти глупости да праиш од себе, оди во Академија Пандев играј ебати Саличето ебати, кловн еден. Со таа конституција само во наша лига можеш фори да продаваш.

П.С. Апапапа Дали и вие мислите дека @курајбер има контакти со Елиот после излегувањето на името на Руи Коста за нов спортски директор? :icon_lol: Или мене ми се измешал хашишот па сум измешал и за тоа дека го спомнуваше еднаш одамна како желба за после Галијани? :нинџ:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Бог да чува. Што им е со бланшов бе, која година сме? 2003? Не го укинаа ова бланширањево? Што да очекувам? Пјонтек да исшиша све нуларица освен шишките ко Роналдо своевремено? Или Сусо да напраи фризура ко Илхан Мансис? Ебати кловновите ебати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom