Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.230
Поени од реакции
13.661
Нешто многу ми смрди овде, ај Гатузо заслужено си иде, Леонардо најверојатно изгубил моќ, поише ингеренции добил Газидис, а беше донесен демек за финансискиот дел на менаџирањето.

Од она што сум прочитал на нетов за овие Елиот они ти се класичен мршојадски фонд, даваат заеми на со кратки рокови и големи камати на некои јадници ко кинезот, или ако фрлат око на нешто додека не е у нивна сопственост, прават све што можат да му ја намалат вредноста дур не го добијат и го продаваат за огромен профит.

Причината на Леонардо за заминувањето за која уште нема ништо официјално е дека Газидис наредниве неколку сезоне ќе се фокусирал на млади непознати играчи кои ќе се градат у звезди и ќе се продаваат за профит, без амбиции за влез у ЛШ, знаејќи кој ни се газди ми е помалце апсурдна.

Со самото неамбициозно работање ќе се намали вредноста на клубот, нема да се зголеми. Кој повише вреди моментално, ПСЖ или Монако?
Тотално спротивно од све што купиле или присилно зеле Елиот и после го продале за профит.
 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.472
Поени од реакции
1.549
Нешто многу ми смрди овде, ај Гатузо заслужено си иде, Леонардо најверојатно изгубил моќ, поише ингеренции добил Газидис, а беше донесен демек за финансискиот дел на менаџирањето.

Од она што сум прочитал на нетов за овие Елиот они ти се класичен мршојадски фонд, даваат заеми на со кратки рокови и големи камати на некои јадници ко кинезот, или ако фрлат око на нешто додека не е у нивна сопственост, прават све што можат да му ја намалат вредноста дур не го добијат и го продаваат за огромен профит.

Причината на Леонардо за заминувањето за која уште нема ништо официјално е дека Газидис наредниве неколку сезоне ќе се фокусирал на млади непознати играчи кои ќе се градат у звезди и ќе се продаваат за профит, без амбиции за влез у ЛШ, знаејќи кој ни се газди ми е помалце апсурдна.

Со самото неамбициозно работање ќе се намали вредноста на клубот, нема да се зголеми. Кој повише вреди моментално, ПСЖ или Монако?
Тотално спротивно од све што купиле или присилно зеле Елиот и после го продале за профит.
Истото и мене не ми е логично. Нема логика да работат само така затоа што така никад нема да ја кренат вредноста на клубот за да го продаат и да напраат профит. Уствари тоа и ми е најголема гаранција. Ама знаеш што смрди? Знаеш каде е проблемот околу тоа? Во медиумите во Италија и приказните кои ги пласираат. Масакриран е Милан во последно време, масакриран е Елиот, масакрирани се сите газди коишто не се таљани. Увек некои драми се ствараат, често неоправдано. Вчера дури го читав тој Франко Ордине, иначе кучен пријател на Силвио Берлускони, Милан ќе станел Удинезе, ќе стварал играчи и ќе продавал. Глупости. Тоа не му одговара на Елиот и не го посипаа Газидис со злато за да створи Удинезе или Монако од Милан. Го донесоа да стабилизира и дигне вредност за да препродаваат за некоја година. Некаде читав дека целта им била да го донесат Милан на вредност од скоро 1 милијарда, пред да го препродадат и донесоа човек кој знае како се праи тоа.

Одлично интервју има денеска Газидис за Газета. Прочитајте го, побива многу информации кои беа пласирани деновиве од медиумите во Италија. Кажува и за позицијата понудена на Малдини. Секако останува да видиме дела, не само зборови, ама мене она што го збори ми е сасвим океј и ми се чини дека човекот знае што прави и знае како.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.793
Поени од реакции
3.979
Na Maldini mu ponudil pozcija na tehnicki direktor i kje cekal dali kje prifati..vo intervjuto izjavuva deka nema nedorazbiranja so Leonardo i deka sam se odlucil da si zamine.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
378
Поени од реакции
107
Сепак денеска Газидис во интервју за Газеда , ги расчисти сите дилеми , барем спорет зборовите , колку се реални тоа тешко да се процени .
Но најбидно кажа дека немат намера да земат играч и да продават , не му одговара на Елиот тоа , а ова што го гледа Малдини како единсвен човек за место ЛЕО кажува дека сепак има сериозност во работата .
Ако Малдини капитен на Милан 20 год , да се повлече од Милан за една год , тогаш навистина се остава Милан на цедило
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
15.625
Поени од реакции
11.483
Нешто многу ми смрди овде, ај Гатузо заслужено си иде, Леонардо најверојатно изгубил моќ, поише ингеренции добил Газидис, а беше донесен демек за финансискиот дел на менаџирањето.

Од она што сум прочитал на нетов за овие Елиот они ти се класичен мршојадски фонд, даваат заеми на со кратки рокови и големи камати на некои јадници ко кинезот, или ако фрлат око на нешто додека не е у нивна сопственост, прават све што можат да му ја намалат вредноста дур не го добијат и го продаваат за огромен профит.

Причината на Леонардо за заминувањето за која уште нема ништо официјално е дека Газидис наредниве неколку сезоне ќе се фокусирал на млади непознати играчи кои ќе се градат у звезди и ќе се продаваат за профит, без амбиции за влез у ЛШ, знаејќи кој ни се газди ми е помалце апсурдна.

Со самото неамбициозно работање ќе се намали вредноста на клубот, нема да се зголеми. Кој повише вреди моментално, ПСЖ или Монако?
Тотално спротивно од све што купиле или присилно зеле Елиот и после го продале за профит.
Вредноста на клубот не се одредува само со јаки играчи, не функционира тоа така. Ако речеме вие лупнете 200 милиони што ќе ги позајмите и после играчите вредат пак 200 милиони, вредноста на клубот не е зголемен за 200 милиони туку е иста.

Ќе зголемат вредност ако купат 10 пјонтеци за 30 милиони и ги шитнат или остават во клубот по вредност од 60 милиони. Или пак донесат големи пари преку спонзорства, преку ЛШ учество или освојување ЛШ, намалување плати..

Така да, се што прават е логично.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.230
Поени од реакции
13.661
Вредноста на клубот не се одредува само со јаки играчи, не функционира тоа така. Ако речеме вие лупнете 200 милиони што ќе ги позајмите и после играчите вредат пак 200 милиони, вредноста на клубот не е зголемен за 200 милиони туку е иста.

Ќе зголемат вредност ако купат 10 пјонтеци за 30 милиони и ги шитнат или остават во клубот по вредност од 60 милиони. Или пак донесат големи пари преку спонзорства, преку ЛШ учество или освојување ЛШ, намалување плати..

Така да, се што прават е логично.

Да де, сега и нас ни е јасно, муабетот по италијанскиве портали дека проектот им е неамбициозен на спортски план, и ќе тераат профит од препродажба на играчи.
Тој бил планот и ради тоа Леонардо си заминал.

Така не се дига цена на тим
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.333
Поени од реакции
1.826
Деца ќе израснеме док видиме уште една титула :icon_lol:. Јебем ти и УЕФА и 19 годишни црнци од Франција што треба да го вратат Милан на старите патеки.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.793
Поени од реакции
3.979
ептен глуп потег ќе биде ако го донесат Џампаоло..незнам што би направиле со тоа..исто ќе беше ако останеше Гатузо.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.139
Поени од реакции
32.904
Да имавме тренер кој знае како во напад веќе пишав дека ќе беа +10 поени. Џампаоло се покажа каком тренер кој вади максимум од напаѓачите.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
378
Поени од реакции
107
Интер го претсави Конте , Јуве сигурно зема топ тренер , ние уште си се мислиме дали Џампаопло Де Зебри или Инзаги .
И нај битно чекаме одговор од Паоло кој 20 год бил капитен , па не сакал да прифати понуда .
Тешко му се пишива на Милан ,чабе калкулаци праиме .
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.257
Поени од реакции
444
Realno treba da se pomirime so faktot deka od golemiot Milan koj harashe niz Evropa samo imeto i armijata navijaci pozadi nego... Giampaolo i Inzaghi se kapacitet treneri tokmu za nivoto na ovoj Milan... Neznam so koj pamet ocekuvate da dojde Poketino ili Sarri,pa ne se budali oni vo zdrava noga da mestat trn..Plasmanot vo Champions samo ke gi skriese pod tepih problemite na klubot.. Katastrofalno finansisko rabotenje godini unazad.. Gubejne sponzori sekoja godina.. Losi transferi i uste polosi dogovori.. Aloo Ivan Strinic zema 2.5 mil plata znaevte deka igra za nas? Mora da se fati rabotata zdravo i od temel...Realno Gazidis nema golem prostor za manevar,ne deka ima uslovi da go donese Poketino i posle da mu gi donese Dybala,Icardi i De Ligt.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.139
Поени од реакции
32.904
Па толку зема некој што доаѓа без пари види и Реина втор голман.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.793
Поени од реакции
3.979
Секогаш е така али овој не виде ни терен како и доста други а имаат такви плати..ќе направат чистка летово сигурно затоа и на Абате не му продолжија. Стринич го договорија уште лани така да нема ништо Леонардо со тоа.
 
На врв Bottom