Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сите менуваат фризури и се фарбаат, амо Лаксалт е со таа умерената фризура која ја уште од прво одделение. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Сите менуваат фризури и се фарбаат, амо Лаксалт е со таа умерената фризура која ја уште од прво одделение. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Коа си кј Лаксалт, и најјако количе си тера


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Прает, Сенси , Тонали и Андерсен се едни од пореалните трансфери што може си ги дозволиме. И добро ќе му легнат на тимот. Веќе нема да ни е средината цела копачи само. Ќе има и креативност. Во зависност кои играчи ќе бидат продадени и тие да се заменат адекватно 4 место ќе е реална цел.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
П.С. Апапапа Дали и вие мислите дека @курајбер има контакти со Елиот после излегувањето на името на Руи Коста за нов спортски директор? :icon_lol: Или мене ми се измешал хашишот па сум измешал и за тоа дека го спомнуваше еднаш одамна како желба за после Галијани? :нинџ:
Па ако се паметни ќе го ангажираат, него или Браида, за друг не сакам да чујам. Мора да се држи континуитетот и да се врати атмосферата на победничкиот Милан на Силвио, а тоа не е Игли Таре во ниеден случај.
Андре Силва бил земеен во предвид за тандем со Пјонтек во 4-3-1-2. Колку е паметно ова со оглед на тоа дека двјцата се поприлично технички ограничени, а едниот во тој тандем мора да е поспретен со топка, не знам. Поизвидливо ми е профил на Муриел да се бара за партнер на Пјонтек.
Интервенции треба да има во средината и евентуално бековските позиции, штоперите се на место, Запата може да се замени со некој друг старец и тоа е тоа. Андерсен сигурно не го гледаме ние, поготово не за 25 милиони колку што се збори. Ќе си го чуваат сезонава и ќе си го дадатнаредна година за повеќе.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Па ако се паметни ќе го ангажираат, него или Браида, за друг не сакам да чујам. Мора да се држи континуитетот и да се врати атмосферата на победничкиот Милан на Силвио, а тоа не е Игли Таре во ниеден случај.
Андре Силва бил земеен во предвид за тандем со Пјонтек во 4-3-1-2. Колку е паметно ова со оглед на тоа дека двјцата се поприлично технички ограничени, а едниот во тој тандем мора да е поспретен со топка, не знам. Поизвидливо ми е профил на Муриел да се бара за партнер на Пјонтек.
Интервенции треба да има во средината и евентуално бековските позиции, штоперите се на место, Запата може да се замени со некој друг старец и тоа е тоа. Андерсен сигурно не го гледаме ние, поготово не за 25 милиони колку што се збори. Ќе си го чуваат сезонава и ќе си го дадатнаредна година за повеќе.
Незнaм дaли ке имaaт кеш дa земaт друг "спретен" нaпaѓaч зa 4-3-1-2,единo Пјoнтек и Сусo нaпaѓaчи a Пaкетa пoлушпиц мoже дa нaпрaвaт.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Леонардо најверојатно нов директор на ПСЖ ќе биде.

Кој ќе дојде сеа со куферите и ги испокупи Донарума, Ромањоли и Пакета :icon_lol:
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Копиле гнасно е овој Леонардо. Абе треба да му се забрани пристап на Сан Сиро а не играчи да купува. Курва интерашка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom