Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Не го пуштиле од Реал. Се плашеле да не се случи Кака побегуља:pos2:

Сигурно бил повикан ама ете изгледа не дошол. Штом Дарио Шимиќ го има глупо е еден Кака да не го викнат.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.377
Поени од реакции
46.759
ја би го цапнал у ќерка му на Алегри, пристојно пиченце е што е чудно ако се има у обзир дека татко и е најгрд човек на Сан Сиро :icon_lol:

Иначе интересно е што и Ибра и Киву наебуваат на истиот играч после два доста слични дуели. Не знам ја човеков што толку можел да им направи, моја претпоставка е дека ги мава по јајца и импулсивно го удираат, пошто и во двете ситуации е пред нив и као чифте да им дава е работава.

Како и да е, на Ибра ударот е далеку по безболен и повеќе од две утакмици не би требало да добие, а читав дека Милан ќе ја обжали било која суспензија чисто онака. :P
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Ибра ќе ги пропушти веројатно следните 3 меча заради суспензија
у превод ќе го нема против палермо, интер и фиорентина
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
еве ја и жалбата

A.C. Milan comunica che verrа presentato ricorso avverso il provvedimento disciplinare inflitto dal Giudice Sportivo al proprio tesserato Zlatan Ibrahimovic.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.658
Пошто не провоцираш и нејќеш да се караш а викаш дека на Робињо голот беше офсајд гитла од тука! За Ибра си у право btw
Па беше минимален ... нема на душа да го земат судијата и да свирнал и да не свирнал офсајд ипак не се роботи па да гледаат минијатурни офсајди
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Па беше минимален ... нема на душа да го земат судијата и да свирнал и да не свирнал офсајд ипак не се роботи па да гледаат минијатурни офсајди
Не халуцинирај сине жити се
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Ако со Палермо, Интер, и Фиорентина не тепаме, отиде титулата...
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.739
Поени од реакции
11.590
Можно е да се врати Пирло за со Интер?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Инзаги дали може да се врати со Интер он ни треба нас, не Пирло...
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Ау, убаво што потсетивте за Пирло, кога се враќа, има ли некој точна информација? Пошто со Пирло сме друг тим..
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Може ќе се врати за со Интер а може и нема да се врати :) Со Пирло и Боатенг во тимот ќе ги згазиме комшикиве :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
полека играва се навикна без Пирло... мислам дека оваа сезона ако не го продадат после пак ќе ја основаат играта на него..да видиме што ќе биде,Бомел е добар ама не е млад..
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
^ Бомел е повеќе играч за деструкција него ли за креирање на играта, ПИРЛО е играчот кој што ни треба, или евентуално Чави, или некој друг сличен на нив, ама ретки се таквите више.. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom