Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.740
Поени од реакции
11.590
Не ми се верува каков лешпер ни се влече по тимов од 2006, алоо од 2006 бе.
2 години му продолжиле, си истера 10 сезони во Милан кур го боли.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
не ми е јасно овој бонера ума 120 утакмици за милан одиграно за парма 114 у за бреша 60 има само 1 гол за милан постигнато тој му е единствен гол у кариерата него има 30 утакмици у кариера одиграно и кога и да добие шанса одигра катастрофа несватливо големо дрво
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Што ви пречи Фламчо бре, втората полусезона ја одигра супе 2-3 гола постигна, јас сум за да остане но доколку остане да биде на клупата и да добива шанса малце од малце, мислам дека уште една сезона е потребна за човеков.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ајдее се изначитав глупости, ко отворив 10 страни си реков еве го Капело а со него во пакет Пасторе и Видич, а то сме добиле нови пекари и курнази во фан клубов.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435

Уште 2 години цицање крв...
 
C

Castiel

Гостин
Maда нема ништо добро со останувањето на Бонера..али да се надеваме дека ќе има најминимална улога што може...сезонава не играше скоро ич да се надеваме догодина уште помалце и повеќе повреди да влече.... :) Иначе ако продужи во ваков стил летово на милан сме наебале....
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Maда нема ништо добро со останувањето на Бонера..али да се надеваме дека ќе има најминимална улога што може...сезонава не играше скоро ич да се надеваме догодина уште помалце и повеќе повреди да влече.... :) Иначе ако продужи во ваков стил летово на милан сме наебале....
Како бе неиграл ич, таке ти се чини дека не играше вториот дел од сезоната инаку на почеток стандарден беше, има изиграно 17 натпревари сезонава, од кој 4 у ЛШ... можеш да замислиш колку не ебал!
 
C

Castiel

Гостин
Како бе неиграл ич, таке ти се чини дека не играше вториот дел од сезоната инаку на почеток стандарден беше, има изиграно 17 натпревари сезонава, од кој 4 у ЛШ... можеш да замислиш колку не ебал!
Па добро..у споредба со претходната сезона доста помалце играше...ваљда сезонава наредна уште помалце ќе игра.... да се најде некој паметен да го повреди озбилно.... :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.934
Поени од реакции
13.948
Не е проблем (во моментов) Галијани, туку Берлускони и недостаток на чувство за реалност кај него. Берлускони мисли дека Галијани и било кој тренер се алхемичари и од железо сака да му направат злато, од ништо тим, од слепци да направат шампиони кои ќе освјат ЛШ и ќе доминираат во Европа. Дури и спремен е да прекине и нешто добро што се случува, а не сум сигурен дека има некоја јасна визија за тоа што понатаму. Сега Галијани добро си ја туркаше работата, сигурен сум во тоа, затоа и дојде до судир со Берлускони.

Што ќе направи Малдини? Тој сака да работи со пари, кога нема пари, кога се во прашање финансии и работа во вакви услови Галијани сигурно повеќе ги разбира работите. Да не збориме за преговори, тука Галијани е цар. Ги имам читано скоро сите интервјуа на Малдини што ги даваше во меѓувреме. Ништо посебно, обични фрази. Ќе биде штета губење на Галијани... Малдини сака многу значајни функции, а тешко дека е спремен за нив.

За ова што сака да го направи Берлускони потребни се пари од негов џеб. Тој изгледа не е свесен, поточно не сака да прифати дека се други околности од пред 10, 15 20 години. Ниту Милан има финансиска моќ, ниту тој сака да го помага клубот. Ако треба клубот сам да се издржува, со вакво размислување на Берлускони не сум сигурен дека тоа сценарио ќе успее. Многу подобро ќе беше да го остави Галијани со одврзани раце, а тој да си гледаше политика. Сега без добри инвестиции од негова страна не сум многу сигурен дека ќе биде ншто добро. Се поставија основи и кга се во прашање финансиите и кога е во прашање тимот. Наредниве две години требаше да се оди по таа линија и само да се надоградува.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
подобро да остане робињо мислам дека за десно крило ке игра добро играч со искуство а и добро изигра неколку утакмици има техника се врака и назад ако дојде сидорф мислам дека ке го среде тимот како шо треба а малдини може да дојде на часови кај галијани за во иднина да имаме уште еден како галијани оти е ств звер човек без пари донаса играчи колку може
--- надополнето: 22 мај 2013 во 16:05 ---
http://www.milanlive.it/2013/05/22/calciomercato-milan-nasce-la-squadra-di-seedorf-4-nuovi-colpi-tanti-giovani-e-un-modulo-offensivo-foto

еве кој состав го сака сидорф
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
подобро да остане робињо мислам дека за десно крило ке игра добро играч со искуство а и добро изигра неколку утакмици има техника се врака и назад ако дојде сидорф мислам дека ке го среде тимот како шо треба а малдини може да дојде на часови кај галијани за во иднина да имаме уште еден како галијани оти е ств звер човек без пари донаса играчи колку може
Колку години имаш ?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.934
Поени од реакции
13.948
Курва Суд со подршка на Алегри, а уште посилно против Сидорф, доколку се смени тренер, во овие околнсти мислат дека е потребен некој што навистина е тренер. Зошто да се менува нешто што почна да дава резултати и ’прокетот’, а со тоа и надеж за добра иднина на Милан да се доведат во прашање. Тоа е и мојата поента, не менуваш нешто што е во зародиш и дава резултати. Барем уште една година требаше да се продолжи овој проект, па потоа да се преоценува, па да има и промени доколку е потребно.

И Капело против промена. Сите глупи, само Берлускони паметен.


Соопштение на Курва Суд
 

Kajgana Shop

На врв Bottom