Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
P

PewDiePie

Гостин
Лоди не можеш да го споредуваш со Ночерино, Траоре и Фламини.

Всушност, не постои човек кој може на Пеле да му објасни работи околу фудбал... сум пробал, не оди... :D
Леле дај објасни ооо ти голем познавачу на фудбалската игра.

Ајде милојче баш ме интересира што имаш за објаснување.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.945
Поени од реакции
13.967
Леле дај објасни ооо ти голем познавачу на фудбалската игра.

Ајде милојче баш ме интересира што имаш за објаснување.

А што, демек ти немам објаснувано?! :D




П.С. Пеле, не се пали, намерно те провоцирам, затоа што си доста духовит дечко... (y) Барем така ми делуваш...
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Тутоспорт, весникот кој е јувенташко ѓубре и кој пишува точни работи само кога е Јувентус во прашање, вели дека вчера Бонера бил во Торино да потпише договор со Јувентус. :)
Ретко греши овој медиум за работи блиски до Јувентус. Ќе биде интересно во врска со ова... :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.421
Поени од реакции
47.097
Ретко греши овој медиум за работи блиски до Јувентус. Ќе биде интересно во врска со ова.. . :)
Ако ова испадне вистина, јас ги рачунам Милан за шампиони во сериа а сезонава, јуве може тоа пехарот и алгоритмите што ги користат за пресметување на титулите у гз да си акнат директ.

Во исто време Даниеле Бонера го прогласувам за најпаметен човек во историјата на човештвото, како само мајсторски си се исшлепа низ кариерата секој може да му подзавиди.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Реакцијата на Марли:

:icon_lol:

Реакцијата на сите..

спам 1000 страни еј новиве јузери или па ако не се дупли се спама се пишува овој оној ќе зимаме како да поверував дека ќе се земат сите играчи што на последниве 10 страни се удрени за рок од 1 ден..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
Леле дај објасни ооо ти голем познавачу на фудбалската игра.





Majкин Лоди е ептен различен играч од овја тројца шупелке што ги наброја, некој убаво пиша он ќе биде играчот кој ќе го одмора Монтоливо...

Од тоа ја што сум го гледал од чуеков, одличен е, ако не го рачунаат за првотимец, за првотимец не е никако, али кој ќе ми текне на моментите кога Монтоливо не игра а Ночерино ќе се уфилма и ќе помисли дека е Пирло, одма ми иде со две раце да го пречекам Лоди...

Од Реал не очекујте ништо, ебати добрите односи на Галијани и Перез, од тие нивни добри односи 4 сезоне по ред го земамо Кака, па Снајдер го зедовмо, го зедовмо Ласана, Сахин исто кај нас дојде баш ради тие добри односи на Перез и Галијани...

Мене ме плаши Ел Шарави да не го бараат циганите, а дека ќе дојде некој кај нас од тамо не очекувам, евентуално Диего Лопез, мада старичок ми е, не верувам нашиве да го зема, кога го имаат Жулио Цезар на слободен трансфер...

Ако по некоја случајност земат некој од тамо би сакал да биде Ди Марија само, како ќе легне на крило, со Ел Шарави и Балотели у средина, милина...

Модриќ ич не ми прае ќејф, а Пепе не го гледам како подобра солуција од нашиве двајца моментално...

Пасторе ни е мајката само нас, еден таков играч како ќе ни легне то чудо едно, ама тешко да го земемо...

Исто ми се свиѓаат и шпекулациите за Љаич добар играч, многу подобар од Черчи у сваки случај...

За назад мора да се прати ситуацијата у Манчестер сега, и по свака можност да пробаат да го земат Видиќ, и уште некој копиљ нека земат покрај него да учи, па макар бил и овој Вергара....

Лев бек би можел да се земе, надградба на циганот, да не мора Пеле :icon_lol: дневник да води
 
C

Castiel

Гостин




Majкин Лоди е ептен различен играч од овја тројца шупелке што ги наброја, некој убаво пиша он ќе биде играчот кој ќе го одмора Монтоливо...

Од тоа ја што сум го гледал од чуеков, одличен е, ако не го рачунаат за првотимец, за првотимец не е никако, али кој ќе ми текне на моментите кога Монтоливо не игра а Ночерино ќе се уфилма и ќе помисли дека е Пирло, одма ми иде со две раце да го пречекам Лоди...

Од Реал не очекујте ништо, ебати добрите односи на Галијани и Перез, од тие нивни добри односи 4 сезоне по ред го земамо Кака, па Снајдер го зедовмо, го зедовмо Ласана, Сахин исто кај нас дојде баш ради тие добри односи на Перез и Галијани...

Мене ме плаши Ел Шарави да не го бараат циганите, а дека ќе дојде некој кај нас од тамо не очекувам, евентуално Диего Лопез, мада старичок ми е, не верувам нашиве да го зема, кога го имаат Жулио Цезар на слободен трансфер...

Ако по некоја случајност земат некој од тамо би сакал да биде Ди Марија само, како ќе легне на крило, со Ел Шарави и Балотели у средина, милина...

Модриќ ич не ми прае ќејф, а Пепе не го гледам како подобра солуција од нашиве двајца моментално...

Пасторе ни е мајката само нас, еден таков играч како ќе ни легне то чудо едно, ама тешко да го земемо...

Исто ми се свиѓаат и шпекулациите за Љаич добар играч, многу подобар од Черчи у сваки случај...

За назад мора да се прати ситуацијата у Манчестер сега, и по свака можност да пробаат да го земат Видиќ, и уште некој копиљ нека земат покрај него да учи, па макар бил и овој Вергара....

Лев бек би можел да се земе, надградба на циганот, да не мора Пеле :icon_lol: дневник да води
Видич+обогна и трансфер пазарот го оценувам 7/10...па уште ако земат некој од средина што знае да игра со топка и да креира игра за да се уклопи покрај монтоливо и Дејонг...10/10....или па да му се даде шанса на сапанора... Тој може ли средина да игра?
 
P

PewDiePie

Гостин
Лев бек би можел да се земе, надградба на циганот, да не мора Пеле :icon_lol: дневник да води
Сите дневници ќе ги однесе реката солзи што ти ќе ја исплачеш ако дојде Кака бе брат не се секирај. :D
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Тутоспорт, весникот кој е јувенташко ѓубре и кој пишува точни работи само кога е Јувентус во прашање, вели дека вчера Бонера бил во Торино да потпише договор со Јувентус. :)
Ретко греши овој медиум за работи блиски до Јувентус. Ќе биде интересно во врска со ова... :)
И те како греши...


Кога се работи за трансфери,ретко кој фан на Јуве,се потпира на овој медиум.За поголема продажба,ставаат све и свашта на насловна.Не можам да тврдам дека не е точна информацијава за Бонера,али како што гледаш не се баш некој извор за верување,често грешат(дај боже и овојпат :D )
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.586
Поени од реакции
3.600
Како може да се палите на фудбалери како Лоди, Љаич, Иличич. На Милан му се потребни класа играчи - играчи со муда , а не овакви ботови. Пример за екипа со вакви промашени трансфери ви е Интер ( Гуарин, Паласио, Скиелото, Рики). Зарем со ваквите трансфери сакате да паднеме на нивно дереџе , и да играме Лига Европа?
+ Ке ни се смее цела Европа
--- надополнето: 15 мај 2013 во 20:28 ---
Читам сеа и по фан клубовиве на ФБ , Милан го обновил интересот за Поли. Господ нека ни е напомош ...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Видич+обогна и трансфер пазарот го оценувам 7/10...па уште ако земат некој од средина што знае да игра со топка и да креира игра за да се уклопи покрај монтоливо и Дејонг...10/10....или па да му се даде шанса на сапанора... Тој може ли средина да игра?
11/10
+ за во средина Поли и тоа би било тоа.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Лев бек би можел да се земе, надградба на циганот, да не мора Пеле :icon_lol: дневник да води[/quote]
лев бек го имаме дидак гледав неколку тренинзи овие денови на јутуб одличен е треба да го задрзат стопер мора да се донесе 1 немоземе да се потпираме на младите вергара и саломон а закардо изигра само 1 натпревар оваа сезона не се знае како се прилагоде средина е катастрофа фламини амброзини ночерино и траоре тркачи шо не се вклопуват у тактиката на алегри да има посет на топка со доведување на 2 играчи на пример лоди и поли ке завршеме голема работа за нападот бојан и робињо аут место нив само 1 да се донесе овоа е мое мислење за тимот
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Како може да се палите на фудбалери како Лоди, Љаич, Иличич. На Милан му се потребни класа играчи - играчи со муда , а не овакви ботови. Пример за екипа со вакви промашени трансфери ви е Интер ( Гуарин, Паласио, Скиелото, Рики). Зарем со ваквите трансфери сакате да паднеме на нивно дереџе , и да играме Лига Европа?
+ Ке ни се смее цела Европа
--- надополнето: 15 мај 2013 во 20:28 ---
Читам сеа и по фан клубовиве на ФБ , Милан го обновил интересот за Поли. Господ нека ни е напомош ...
Извини вака, ама Гуарин е играчиште.
 
C

Castiel

Гостин
Како може да се палите на фудбалери како Лоди, Љаич, Иличич. На Милан му се потребни класа играчи - играчи со муда , а не овакви ботови. Пример за екипа со вакви промашени трансфери ви е Интер ( Гуарин, Паласио, Скиелото, Рики). Зарем со ваквите трансфери сакате да паднеме на нивно дереџе , и да играме Лига Европа?
+ Ке ни се смее цела Европа
--- надополнето: 15 мај 2013 во 20:28 ---
Читам сеа и по фан клубовиве на ФБ , Милан го обновил интересот за Поли. Господ нека ни е напомош ...
Љаич и Поли се млади играчи...зашто да не се земат... Милан може од нив да направи играчишта ко што направи со многу други ? Зарем некој знаеше што играчи беа Пирло И гатузо кога дојдоа? Кака исто...еве и сеа добро иде со млади играчи ... Како Шарави и Шиљо...дајте му време и на Нианг и тој ќе блесне...баш Љаич и Поли перфектно ќе се вколат во овој Милан....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom