Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
баш ке се вратам
и знам шо е плукање по клубот и по управата и плакање по звезди тоа за мене не се фанови на милан кога тепат браво кога дојде боатенг и кога реши мн утакмици звер принцот сега пат на формата и одма продај го тоа е тоа
--- надополнето: 14 мај 2013 во 22:06 ---
Баш ми се свиѓа политиката на милан да се донасат млади играчи и играчи кој не се докажани него ли звезди шо ке играт само за пари
--- надополнето: 14 мај 2013 во 22:57 ---
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=334904069970014&set=a.239826296144459.56637.100003512729147&type=1&relevant_count=1
имаме десен бек за во иднина синот на абате
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Ако сакаш нешто интересно имаш Чек дис аут и Хумор тука озбилни муабети се прават !
за нешто интересно мислеше за некоја шпекулација или некоја дебата за тимот за наредната сезона извини ако сам те навредил
--- надополнето: 14 мај 2013 во 23:31 ---
Ако сакаш нешто интересно имаш Чек дис аут и Хумор тука озбилни муабети се прават !
за нешто интересно мислеше за некоја шпекулација или некоја дебата за тимот за наредната сезона извини ако сам те навредил
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.440
Поени од реакции
7.907
абе овој столе не хумор комедии пишува... Куцка бил добар играч абе ајјјјде!
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
абе овој столе не хумор комедии пишува... Куцка бил добар играч абе ајјјјде!
не е кој знае што али има квалитет и е недоказан и вреде да се земе ако ств толку 1.500.000 за разлика од фламини и амброзини има техника и брз е шо за деструктивец е одличен
 
P

PewDiePie

Гостин
Вака се хранат троловите.

Tomorrow's edition of Corriere dello Sport claims that Milan will try to sign Modric, Di Maria, Pepe and Diego Lopez.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
милан испратил понуда за лоди ова не ми се свига никако новиот амбросини

Еклузивно: Галијани вечерва во Амстердам во натпреварот од финалето на Европската лига ќе се сретне со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез! Галијани ќе се распрашува за дури пет играчи од неговиот клуб. Се работи за Анѓел Ди Марија, Лука Модриќ, Хозе Марија Калехон, Пепе и Диего Лопез. Во позадина секако е Кака....

Милан се ценка околу откупот на Запата

 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Biggest Weaknesse to AC Milan

Coach Massimilano Allegri seems to have a fetish with changing a players position at the start of the season. Here are the most notable changes:

1. Urby Emanuelson—from left-back/left-wing to trequartista.

2. Kevin Constant—from left-winger to left back.

3. Kevin Prince Boateng—from midfielder to trequartista, to right-wing.

The botched Emanuelson experiment lasted only shortly, as the player is now on loan at Fulham. The other two still play a part in the regular starting XI, but both have had their problems this season.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Biggest Weaknesse to AC Milan

Coach Massimilano Allegri seems to have a fetish with changing a players position at the start of the season. Here are the most notable changes:

1. Urby Emanuelson—from left-back/left-wing to trequartista.

2. Kevin Constant—from left-winger to left back.

3. Kevin Prince Boateng—from midfielder to trequartista, to right-wing.

The botched Emanuelson experiment lasted only shortly, as the player is now on loan at Fulham. The other two still play a part in the regular starting XI, but both have had their problems this season.
констант е добар за лев бек средина ке се изгубе емануелсон може да го искористеме за некој трансфер од ајакс да земеме некој млад играч оти не го бива а боатенг е само за плеј мејкер или средина за да го користеме повеке овака десно крило не придонаса многу во играта иначе алегри е звер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom