Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
интер се прича о себи нивната трансфер политика ни гопод немозе да ја објасне ке ве молам да не ги мешате продадоа страшен играч како кутињо поли беше кај нив не го искористија
--- надополнето: 15 мај 2013 во 20:39 ---
Кратки Вести!
Рикардо Кака и Анхел Ди Марија На лето Во Пакет во Милан.
Милан повторно се интересира за Андреа Поли.
Милан Загриза за Адем Љајиќ.
Претседателот на Торино Огбона им го Ветив на Милан.
ова е од фан страна на фб
--- надополнето: 15 мај 2013 во 20:44 ---
моментална зелба ми е галијани да стави дупол диоптер вечерва и место да се замара со перез да ги впере тоа очите у играчите на бенфика и да земе некој како гаитан :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
Како може да се палите на фудбалери како Лоди, Љаич, Иличич. На Милан му се потребни класа играчи - играчи со муда , а не овакви ботови. Пример за екипа со вакви промашени трансфери ви е Интер ( Гуарин, Паласио, Скиелото, Рики). Зарем со ваквите трансфери сакате да паднеме на нивно дереџе , и да играме Лига Европа?
+ Ке ни се смее цела Европа
--- надополнето: 15 мај 2013 во 20:28 ---
Читам сеа и по фан клубовиве на ФБ , Милан го обновил интересот за Поли. Господ нека ни е напомош ...

Oтпадоци од Реал, бескорисен ситен играч од средниот ред, и преку 30 годишен централен дефанзивец, 28 годишни просеци од Џенова, и чат пат, некој одбрабен од Германија на слободен трансфер, го направија Интер тим кој штотуку ја продал својата прва звезда, шампион на европа, џст сеин...

Извини вака, ама Гуарин е играчиште.

:pos::icon_lol::cuc:(y):pos::pos:


Сите дневници ќе ги однесе реката солзи што ти ќе ја исплачеш ако дојде Кака бе брат не се секирај. :D
Кој за голема тага на Маца нема да дојде :icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Не е лошо ако го земале за 6 мил.
--- надополнето: 15 мај 2013 во 21:51 ---
интер се прича о себи нивната трансфер политика ни гопод немозе да ја објасне ке ве молам да не ги мешате продадоа страшен играч како кутињо поли беше кај нив не го искористија
--- надополнето: 15 мај 2013 во 20:39 ---
Кратки Вести!
Рикардо Кака и Анхел Ди Марија На лето Во Пакет во Милан.
Милан повторно се интересира за Андреа Поли.
Милан Загриза за Адем Љајиќ.
Претседателот на Торино Огбона им го Ветив на Милан.
ова е од фан страна на фб
--- надополнето: 15 мај 2013 во 20:44 ---
моментална зелба ми е галијани да стави дупол диоптер вечерва и место да се замара со перез да ги впере тоа очите у играчите на бенфика и да земе некој како гаитан :)
Знаеш ли каде се наоѓа буквата Ж на тастатурата? Зелба :pos::icon_lol:
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
сапонара
запата
вергара
поли
иличич
љаич
огбона

уште тројцава, и ќе имаме супер состав и за скудето а и во ЛШ(y)
јебига не се пасторе и верати.. ама да не заборавиме и тие од кај дојдоа
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
И те како греши...


Кога се работи за трансфери,ретко кој фан на Јуве,се потпира на овој медиум.За поголема продажба,ставаат све и свашта на насловна.Не можам да тврдам дека не е точна информацијава за Бонера,али како што гледаш не се баш некој извор за верување,често грешат(дај боже и овојпат :D )
Замисли каков менаџер на продажба или каков уредник треба да си, да одлучиш да лансираш шпекулација за Бонера, со цел - поголема продажба. :pos:

Шала на страна... Јас обично ги избегнувам сите информации на Тутоспорт, ми делува како превише да е поврзан со Јувентус, никогаш не е објективен и слично. Затоа сметам дека тоа што се АС и МАРКА за Реал, Тутоспорт е за Јувентус. Очигледно имале фуцки...
Во секој случај, ќе видиме... :) Само еден тим може да изгуби со (не)точноста на информацијата. :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.440
Поени од реакции
7.907
abe gi gleam u17 na italija u finale se na evropsko prvenstvo,(davaar ma eurosport) .. ima nekoj informacija dali ima nekoe milansko dete? dobro igraat deckive gi gleav onojpat so slovachka polufinale koga igraa.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Nosotti Marco, a journalist close to the events of the Rossoneri, addressed to "Sky Sport 24" and talked about some of the possible moves of the Milan market, "Diego Lopez is not because Milan have confirmed Abbiati. As Amelia will probably find another destination, to play more, the idea is to match Abbiati and Gabriel. The Brazilian has made leaps and bounds and Spring is not enough anymore, now if the play. This half? Nainggolan is the identikit of the midfielder who takes It has always pleased. Poli Then there which is very close, is a player who likes to Allegri. Then there is the issue of the third man of the three-pronged attack. Cerci I think it might be an interesting man. A Boateng a key role from midfield, unless an important offer arrives. "
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
abe gi gleam u17 na italija u finale se na evropsko prvenstvo,(davaar ma eurosport) .. ima nekoj informacija dali ima nekoe milansko dete? dobro igraat deckive gi gleav onojpat so slovachka polufinale koga igraa.
Има тројца од Милан.. Не знам кој беа точно, ме мрзи да барам сеа..
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Не е лошо ако го земале за 6 мил.
--- надополнето: 15 мај 2013 во 21:51 ---

Знаеш ли каде се наоѓа буквата Ж на тастатурата? Зелба :pos::icon_lol:
мрдната ми е тастатурата нема Ж ке треба да го копирам овака зелба
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Замисли каков менаџер на продажба или каков уредник треба да си, да одлучиш да лансираш шпекулација за Бонера, со цел - поголема продажба. :pos:
Шала на страна... Јас обично ги избегнувам сите информации на Тутоспорт, ми делува како превише да е поврзан со Јувентус, никогаш не е објективен и слично. Затоа сметам дека тоа што се АС и МАРКА за Реал, Тутоспорт е за Јувентус. Очигледно имале фуцки...​
Во секој случај, ќе видиме... :) Само еден тим може да изгуби со (не)точноста на информацијата. :)
Јавна тајна е дека Тутоспорт е про-Јуве ориентиран.Торински весник е и секогаш ги фаворизира и најмногу внимание им посветува на Јувентус и Торино.Најголема грешка е што секоја најмала шпекулација ја објавуваат,особено кога ќе се отвори трансфер сезоната,па и затоа не го сметам за релевантни.
Многу пати не биле во право,па дај боже да не се ни сеа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom