Фан клуб: МЗТ Скопје

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не не, зборувате работи шо не треба, за тоа вака изреагирав, не мешај сеа се и сешто, кажи ако имаш нешто салам за кажување ако не ќе почнат пак старите прикаски, селаци, провинцијалци, козари, чушкари, селодромци, нежни момчиња и се и сешто, тоа никаде не води, ако нема со што да одговориш не треси глупости и не мешај работи шо не треба

Кој тресе глупости сеа ????

Ние се објаснуваме со струмичанецот а ти се избацуваш и ни викаш дека сме вечни лузери кои се навикнати да губат .......

После ФА провоцирале...Иди лечи се...
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
А кој рече таму нешто козари, ако нешто сакате да користите такви термини ок, и ние си имаме наши термини, не сте се родиле само вие толку паметни
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
А кој рече таму нешто козари, ако нешто сакате да користите такви термини ок, и ние си имаме наши термини, не сте се родиле само вие толку паметни

ухухух, тоа Козари колку пати е споменувано па никој не се навредил па ти сеа најде за тоа да се фатиш...

Јас го реков тоа и не го повлекувам пошо држи вода а ова твоето за селодромци можеш до утре да го тупиш ама пак нема да држи вода...
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
А шо вие демек се вреѓате на селодром, абе ај не заебавај
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Eеееејјј, од каде се избаци па ти сеа ????????

Атмосфера кај нас во сала не прави публиката туку прават навијачите а ти очигледно тоа не можеш да го разграничиш...Отидовме како што викаш ти 200-300 верни навивачи у Кавадарци па пак бевме погласни од цела сала иако губевме 20 разлика константно цела утакмица...

А кажи ми кој е заслужен за тој блесок што го викаш...Да не се можеби Ајдуци или пак се Козари...Во финале на плеј-оф, 7-ма утакмица, Ајдуци не беа појше од 200 души...Ние со Карпош Соколи,сабота ,14.00 е времето на почеток на утакмицата у сала бевме 250 НАВИЈАЧИ кои цела утакмица стоевме и пеевме за клубот...Е тоа за вас е нешто незамисливо...

Струмица ,по сите параметри, никогаш ама баш никогаш нема да биде над МЗТ... Пази вака...Сите глеам ја спомнувате таа титула...Ја не се брзам, ќе дојде и она...Кад-тад и ние ќе напраиме фешта низ Аеродром по повод освојување на титула...Ама вие, колективот КК Струмица, никогаш нема да победи величини како Реал Мадрид,Порто итн.......Па вие едвај ја поминавте Цедевита...

Ај сеа, пази некој да не ти провали у станот у Кисела вода....Блиску си до Аеродром...Наврати понекогаш на утакмица за да видиш како е атмосферата...Можда не е како во Пионир, ама за наши услови и прилики е одлична...Поготово за екипа која лани на полусезона беше 7-ма а после едвај успеа да стигне до плеј-оф...
Mozes da me ubeduvas kolku sakas vo set tvoj post i donekade ste vo pravo ali da mi kazuvas deka ste nadvikale cela sala NE...Evaka sea.Malku objektivno...Minatata sezona koga dojdovte prviot pat(posle pobedata nad Strumica sto ja napravivte) bevte okolu 200 i iskreno ne nadvikavte bidejki togas realno i Lozari ne bea organizirani.Ne se slusavte samo na dva tri pati koga cela sala ja peese 1963...I zatoa priznavam...
Ali za kupot koga bevte.Lozari imaa kade kade podobra organizacija i bea okolu 200 a i atmosverata bese mnogu naelektrizirana.Togas iskreno glas ne vi se slusase.Neznam dali bese na dvete utakmici ali toa e realnosta...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.985
Има навреда и има извор на “навреда’’,значи навредата има ефект само од уста на некој за кој знаеш дека е подобар од тебе.
Или да упростам до мене не допира тоа “селодром’’ од некој што пред да дојде на утакмица бил на нива или бавча.Што и само по себе по мое мислење не е никаков “грев’’или ствар за нервирање,ама поради тоа ви е натоварено и рагирате на него ке го трпите уште долги долги години.... зборам за Ајдуци и Лозари
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Има навреда и има извор на “навреда’’,значи навредата има ефект само од уста на некој за кој знаеш дека е подобар од тебе.
Или да упростам до мене не допира тоа “селодром’’ од некој што пред да дојде на утакмица бил на нива или бавча.
:pos2::pos2: Taka e.Ali nie greska pravime so sboruvame od globalno nivo.Nekoj moze da zivee vo Skopje a da bide najgolem seljak.Ili pak da zivee vo Kavadarci pa da bide vistinski graganin.Znaci celta mi bese lugeto se razlikuvaat eden od drug.Znaci ti si skopjanec i se razlikuvas od svoite sogragani.Ne se site isti.Ima vo Kavadarci zemjodelci i ne treba da se sramat od toa.No ima i spored vas graganski luge koi ne se zanimavaat so agrar...Ja licno i mojta familija nemame niva ili bavca pa nikogas ne sum rekol za nekoj moj sograganin sto ima "seljak".A i vo periferijata ako ne najdes rabota ke rabotis na niva i ke izvadis leb.Ali vo Skopje ako ne najdes rabota treba da ostanis na ulica...
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Шо има ефект навредата а, навредата е само да испровоцираш некого, шо може друго да биде, ај сеа оти рековте козари некој нема да спие вечер а, за провокации е барем лесно удри и бегај, ама не ве личи бре, кој ви рекол нешто вас, вие си постоите за вас, ние за нас кој како си ја сфатил така нека си ја тера
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Mozes da me ubeduvas kolku sakas vo set tvoj post i donekade ste vo pravo ali da mi kazuvas deka ste nadvikale cela sala NE...Evaka sea.Malku objektivno...Minatata sezona koga dojdovte prviot pat(posle pobedata nad Strumica sto ja napravivte) bevte okolu 200 i iskreno ne nadvikavte bidejki togas realno i Lozari ne bea organizirani.Ne se slusavte samo na dva tri pati koga cela sala ja peese 1963...I zatoa priznavam...
Ali za kupot koga bevte.Lozari imaa kade kade podobra organizacija i bea okolu 200 a i atmosverata bese mnogu naelektrizirana.Togas iskreno glas ne vi se slusase.Neznam dali bese na dvete utakmici ali toa e realnosta...

Епа не е ли срамота 200 души да надвикаат 2000 ????????? И тоа кога клубот им губи убедливо цела утакмица...

Не да не беа организирани ...Со шерифот на трибина кој би бил организиран....

За купот беше еден автобус и тоа само помлада екипа бидејќи повеќето беа на мекици кај Вепар заради добиената принова...И ти тука очекуваш 50 луѓе да надвикаат 2000 или повеќе...Нон-сенс...Али тоа со дека Скопје има Аеродром а дека курот им е авион беше врвот во навивањето на нашата навијачка сцена...Само имбецилен дегенерик може да смисли такво нешто....
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Епа не е ли срамота 200 души да надвикаат 2000 ????????? И тоа кога клубот им губи убедливо цела утакмица...

Не да не беа организирани ...Со шерифот на трибина кој би бил организиран....

За купот беше еден автобус и тоа само помлада екипа бидејќи повеќето беа на мекици кај Вепар заради добиената принова...И ти тука очекуваш 50 луѓе да надвикаат 2000 или повеќе...Нон-сенс...Али тоа со дека Скопје има Аеродром а дека курот им е авион беше врвот во навивањето на нашата навијачка сцена...Само имбецилен дегенерик може да смисли такво нешто....
Togas atmosverata ne bese na nivo.A na kupot i da bevte 300 nemase da ja nadvikate cela sala zatoa so site peeja i imase poveke od 2300 gledaci...
Koga veke spomna imbecilen degerenik...Vasiot biser na mudrosta "Simik usi,k*r da pu*i" podobar e???
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Абе они сеа пак за тоа се фаќат кој кого надвикал, надвикувајте се на утакмици, навивајте провоцирајте колку сакате се е дозволено таму, а шо има сеа тука да се курчите колку јаки сте биле се гледа тоа и се слуша на утакмиците
 

Kajgana Shop

На врв Bottom