Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
arap напиша:
nema sto mzt imaat najdobra navivacka grupa vo makedonija.
Ќе дојдете ли во струмица организирано за да го докажите тоа или ќе останете само на зборови.

п.с. баш би сакал да дојдете за да ја разубавите атмосферата.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Abe MZT zakon... a za centarskite pic*i bolje da ne zboram... btw Famly rullz... nie sme najbolji...
 

MaCk0

The Worlds Greatest
Член од
19 октомври 2005
Мислења
117
Поени од реакции
1
ej pozdrav :
aerodromski glupi konji nema da se shampioni :))))
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
MaCk0 напиша:
ej pozdrav :
aerodromski glupi konji nema da se shampioni :))))
abe MZT zakon, drugite se centarski pi4ki... ne se palete mnogu(ednas ako ste pobedile nemoRA DA ZNA4I DEKA SEKOJA UTAKMICA KE JA TEPATE)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
marketar напиша:
Ќе дојдете ли во струмица организирано за да го докажите тоа или ќе останете само на зборови.

п.с. баш би сакал да дојдете за да ја разубавите атмосферата.
По ова ке се види колку време не сум се улучил на форумов. Брат незнаеш колку сакав да дојдевме, а за да дојдевме требасе да се помине четврт-финалето, ама многу слаби сме. А за атмосферата верувај дека немаше да биде пријатна ако игравме со Струмица во полуфинале. Ке имаше инцинденти 100%. Ке кукавте после зашто сме дошле :icon_lol:

Може нема да се шампиони, ама се и ке останат најдобрата навивачка група
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
За најбољи што сме најбољи сме ама ова управава и играчите барем еднаш да не наградеа со една титула.А не вака идеме на утакмици ГРМИМЕ а за кого?Играчине играат,скокаат ама толку им е душата.И толики баксуз стварно нигде у свет го нема.10 години претендент за титулата никако да ја освоиме.Не знам што друго да кажам...ни во господ неам веќе верба само чудо може да ни донесе титула у натамошниве 10 години.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Оди таму лечи се бе. Кога ние би биле шампиони 15 пати, сала од 10.000 мала ке ни биде. Вие се собирате само под закани и никој не иде самоинициајтивно. Ние сме повеке кога играме со Центар отколку што вие бевте лани во Евролигата, така да молим те не замарај
 

MaCk0

The Worlds Greatest
Член од
19 октомври 2005
Мислења
117
Поени од реакции
1
Radical Boy напиша:
Оди таму лечи се бе. Кога ние би биле шампиони 15 пати, сала од 10.000 мала ке ни биде. Вие се собирате само под закани и никој не иде самоинициајтивно. Ние сме повеке кога играме со Центар отколку што вие бевте лани во Евролигата, така да молим те не замарај
znam peer znam deka BOLI i pak godinava shampioni ke bide BOLI ali jebiga toa e toa !!
mora da se nauchite da ziveete so vistinata uvek vtori : )))) hihihi
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Момак, ако си толку прост и неможеш да запамтиш две-три реченици, земи си диктофон. јас погоре напишав дека ние нема да бидеме шампиони 100%, а нема ни да бидеме во блиска иднина, ама тоа не е причина ние да не бидеме, најдобрата навивачка група, за разлика од вас кои се собирате по пртисок и закани и тоа исклучиво за против МЗТ.
 

MaCk0

The Worlds Greatest
Член од
19 октомври 2005
Мислења
117
Поени од реакции
1
Radical Boy напиша:
Момак, ако си толку прост и неможеш да запамтиш две-три реченици, земи си диктофон. јас погоре напишав дека ние нема да бидеме шампиони 100%, а нема ни да бидеме во блиска иднина, ама тоа не е причина ние да не бидеме, најдобрата навивачка група, за разлика од вас кои се собирате по пртисок и закани и тоа исклучиво за против МЗТ.
pa za koja druga ekipa da se sobirame osven za MZT!!!
za panter vodno li da se sobirame :nesvest:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
навивачи се оние кои одат да го гледаат и навиваат клубот а не противникот. Во твојот пост самиот си кажа колку сте вие верни и добри навивачи
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Радикал батали го бе он дали еднашка отишол у Градски парк(луна парк) па сега ке соли памет кој е кој.Него шо напраи МЗТ прееска со Вардрар Осигурување.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Ај у курац сеа видов на вести Вардар-МЗТ Скопје 71-65 после продолжение.И оваа сезона нема да играме барем финале:nerv: Ај здравје боже догодина:cug:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Изгубивме, по вина на тенерот, ама реално гледано, силата на тимот е таа. МЗТ игра 6 играчи стално од кои пет се дрва, шестиот публиката е на ниво стално :)

Сеа сериозно, МЗТ нема играчи кои можат да освојат нешто. Ако не се донесат, бар 4-5 солидни играчи МЗТ догодина ке се бори да влезе во плеј оф, тоа гарантирам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom