Фан клуб: МЗТ Скопје

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Ајдее сеа па на песни отиде муабетот, од шо почнавме на шо ќе завршиме, нема шо во се сте најдобри, крај, извинете што пречиме вака ние, може слободно да не се замарате со нас, немате конкуренција во ништо веќе мора да се помириме со тоа
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ени мени сени, навивам за Фени !? Пред цела македонска јавност се резилевте на телевизија, и ти ќе кажуваш за песни:tapp:
More poserko...Edno prasanje dotebe...A gledase li emisijata koga Lozari bea kaj Dzambazov?
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Атанасе посмирено малце...
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
А бе шо се палите толку??? Никој не ви споре дека сте најдобра навивачката група, најбројна. Имате среќа сте се родиле у Аеродром, некои имале среќа у Кавадарци, Струмица итн итн. не е битно. Туку нека тоа, потерајте си работа и најдите го човекот шо ве проколнал да не освоите титула, коа му ги земале нивата за да направат сала :pos2::pos2: ај може ќе ви се смилува и ќе ви а тргне клетвата инаку титула....
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
А бе шо се палите толку??? Никој не ви споре дека сте најдобра навивачката група, најбројна. Имате среќа сте се родиле у Аеродром, некои имале среќа у Кавадарци, Струмица итн итн. не е битно. Туку нека тоа, потерајте си работа и најдите го човекот шо ве проколнал да не освоите титула, коа му ги земале нивата за да направат сала :pos2::pos2: ај може ќе ви се смилува и ќе ви а тргне клетвата инаку титула....
Добро пе па преку таквото више со таа титула.Што ако немаме титула?Да не треба да се откажеме ние како нав.група заради тоа што немаме титула?Или па треба МЗТ да пропадне заради тоа?Вие изгледа немате (незнате) како да вратите на нашите постови освен со таа титула и тие 50 разлика.Секој пост ви е ист.Мизерија.Знаете колку други навивачки групи низ светов не осетиле НИКАКВА титула а пак се број 1 во своите земји.Тоа кажува нешто, затоа и тоа се цени најмногу на страна, ама овдека е све обратно, мада не сте криви вие.Толку ви фаќа.Ние може немаме титула во првенство.Барем имаме купови и го имаме дресот на Реал Мадрид закачено во канцеларија со потпис од сите играчи.Вие кој го имате.На центар?Никогаш нема да осетите све она што го имаме ние осетено на нашите утакмици и никогаш нема да не сватите дека ние не навиваме за таа титула што е случај со сите вас.Кога тогаш ќе си дојде дали додека вие (фени) ќе бидете уште во прва лига, дали кога ќе престанете да постоите, све исто.
Ајде сега вратете пак со : "Немате титула".
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ajde pokazete si go vasiot SELJACKI INAET. Nie moze ke zememe titula za 1,2,3... godini ama vie ke ostanete na ovoj mizeren skor od 1 titula, zosto vie ste MINATO !!! Izbrisete si go vasiot fan klub, zosto NE POSTOITE !!!!:nenene:
може ке земете...20 години можеби веке ја зимате никако да ја избришете витрината од прашина.

на нас ни успеа тоа за 2 сезони. Скорот од 1 титула не е мизерен ја имаме 1 ама вредна.Вие ни таа ја немате...:pusk:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
jas ti pisav nie moze ke zememe titula za 1,2,5,10 godini, ama vie otidovte vo minatoto :helou::helou::helou::helou::helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Сеуште не сме.. кога ке биде тоа официјализирано тогаш може да кажаме дека не постоиме.
Вие надевајте се можеби ке земате...
НАдежта последна умира нели ... но сепак умира... хах:):)

P.S не заборавајте чистачката да ви ја избрише прашината од витрините ок ли ? :) haaha
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
на нас ни успеа тоа за 2 сезони. Скорот од 1 титула не е мизерен ја имаме 1 ама вредна.Вие ни таа ја немате...:pusk:
Чекај како ви успеало за 2 сезони, па нели постоевте од осамостојувањето на Македонија...Колку купови имате btw?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Чекај како ви успеало за 2 сезони, па нели постоевте од осамостојувањето на Македонија...Колку купови имате btw?
лелел кој ќе излезе на крај со вас нека каже.. а незнам и ти Јоцо шо се замараш со них поззз
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
За 2 сезони откако постои клубот под името Струмица 2005 со ново раководство и нови играчи :smir:
Надежта да последна умира...Кај нас не е умрела уште ама за кај некои кај вас незнам... 20 години чекате .. .
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Најнови засилувања на МЗТ се Милош Пејановиќ и Александар Хелд. Не знам што се случи со Бојан Поповиќ кој Together_Lozari го најави како можно засилување на центарската позиција. Инаку овие двајца споменати минатата сезона настапуваа за Пелистер.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Најнови засилувања на МЗТ се Милош Пејановиќ и Александар Хелд. Не знам што се случи со Бојан Поповиќ кој Together_Lozari го најави како можно засилување на центарската позиција. Инаку овие двајца споменати минатата сезона настапуваа за Пелистер.
Вака сега Бојан Поповиќ треба да дојде кај вас пошто ми потврди самиот тој на моето прашање каде идната сезона тој ми одговори во Мзр се договорив таму да одиме со Милош и Александар затоа што не викна Ацо Петровиќ.Е сега ако нешто се нема изјаловено работата во последен момент или слично незнам јас таму инаку човекот ми потврди дека 90% е играч на Мзт.Ај па можеби овие денови ќе објават информацијата за него поздрав.:salut:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ај нека ни е со среќа со овие двајца и нека ни донесат само успеси....

Пејановиќ е добра алтернатива на кец пошо не се знае дали Јане ќе си иде ,а и да не си иде сепак во клаузулата од договорот му стои дека кога сака може да напушти...

За Хелд е иста работата само што он е алтернатива на Мујо и Перо иако јас мислам дека он може да игра и како чист бек-шутер...Лани не напуни со тројки у наша сала па сеа се надевам дека може да го повтори изданието...

За Поповиќ ќе видиме дали ќе дојде ...Ја баш не се сеќавам дека он лани нешо посебно изигра ама сигурно ќе добива 15-етина минути по утакмица и ќе се труди да ги искористи за што подобро да се наметне кај Ацо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom