Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
abe sredno pa faks i to.sega sum si doma vo Strumica.zabega diskusijata,sakav da kazam deka vo Strumica se zivee mnogu podobro,porelaksirano,pocovecki,pokvaliteno i drugi PO...a ne deka go napagam Skopje...dojdi,prosetaj,uveri se.Za kk strumica...diseme na skrgi,kako riba na suvo sme,ama toa e toa,no(ne se palejte samo sega) sme bile sampioni i se kurcime i si mozeme...a kakva takva ekipa ke imame,so sto glavniot uslov po vas kriterium da imame staz u prva liga go ispolnuvame,znaci dali ke sme treti peti osmi ne e vazno,kolku sto ve razbrav,ili gresam?
Не, види во Прва лига имало многу екипи, ама само Работнички и МЗТ важат за брендови. Ова не ти го зборам субјективно, реално гледам на работите, се согласил ти или не. Значи кажав повеќе пати ние сме втората екипа после Работнички со највеќе финалиња, ние сме втората екипа после Работнички со најмногу освоени трофеи во купот, важиме за екипа која најдобро ја преставила државата надвор во Европа. Армијата на навивачи од ден на ден се повеќе се зголемува иако како што знаеш екипата ни има приредено многу тажни моменти во тие кобни финалиња. Е тука е тоа чудното односно љубовта кон клубот, колку сме подалеку од титулата, толку ние сме повеќе и повеќе. Мислам дека до некаде ти станаа јасни работите. :smir:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
nikoj ne spori deka ste najbrojni,ama ste kako ,,ispusten konj na zelena livada,,...poveke steta mu pravite na klubot.za brendot ne se slozuvam...brend e koka kola,a sinalko ne se slozuvam.kk strumica(porano polo trejd,makedonija 91,makedonija intereks,paralelno nemetali) e konstantno vo prva liga so razlicni iminja,ima nekolku finalinja,finale na kup,igraci izlezeni od strumicka skola taka da vo vrska so BRENDOT..tuka sme i nie be prijatel,samo sto sme bile i sampioni.Mak kosarka sledam od osamostojuvanje taka da popravi me ako gresam,kazi koja godina mzt bil u liga a strumica ne(kriticno e ovaa godina).taka da,na drug tie prikaski ...RESPECT Strumica,da se nadevame deka nema da se sluci najlosoto i pomirete se so vistinata,Strumica e pred MZT vo mak.kosarka
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
nikoj ne spori deka ste najbrojni,ama ste kako ,,ispusten konj na zelena livada,,...poveke steta mu pravite na klubot.za brendot ne se slozuvam...brend e koka kola,a sinalko ne se slozuvam.kk strumica(porano polo trejd,makedonija 91,makedonija intereks,paralelno nemetali) e konstantno vo prva liga so razlicni iminja,ima nekolku finalinja,finale na kup,igraci izlezeni od strumicka skola taka da vo vrska so BRENDOT..tuka sme i nie be prijatel,samo sto sme bile i sampioni.Mak kosarka sledam od osamostojuvanje taka da popravi me ako gresam,kazi koja godina mzt bil u liga a strumica ne(kriticno e ovaa godina).taka da,na drug tie prikaski ...RESPECT Strumica,da se nadevame deka nema da se sluci najlosoto i pomirete se so vistinata,Strumica e pred MZT vo mak.kosarka
Прашај ги играчите за кој клуб од Македонија сакаат највеќе да играат само заради атмосферата во Јане Сандански. Само очигледно и ти си како другите што сум дискутирал на оваа тема. Вие ко прво не знаете за кој тим да навивате, односно навивате за се што ќе искочи од Струмица.Џабе ќе збориме кој е поголем клуб, срамота ќе биде да ја отвараме таа тема.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
ete,u vas stil...odma demagogija..prasaj gi igracite..ti gi prasaj,jas gi imam prasano(igracot igra tamu kaj so ke dadat poveke pari.pr.ronaldinjo ojde u barsa i kaza deka kako mal sonuval za barsa,dojde u milan,pa saa vika oti sonot mu se ispolnil i sl.).abe bidejte realni,kakva atmosfera,kakvi bakraci.da ti se ukaze prilika da go gledas kk partizan vo zivo i da vides atmosfera,jas licno sum bil i sega uopste mi e sram da zboram za atmosfera u mk od navivacki grupi...mozebi ovogodinesnite finalinja feni-strumica imaa nekoja solidna atmosfera da navlece da vika i naviva se zivo i divo vo salata,a ne 200-300 verni navivaci.Na svadba ako si do muzikata ti otidea usnite tapancinja,ama ako si na drugio kraj od salata ke se cudes sto ovi se fatile za raka i se vrtat vo krug,takva e atmosferata u nasite sali .so povremen blesok tuka-tamu.i pak na temata da se vratam,Strumica e pred MZT vo site sportski parametri sto se merat(tesno,ama dovolno) i ,,priznaj,pizda mu materina,priznaj,,.
ps.znaeme za koj navivame,Respect Strumica
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Прашај ги играчите за кој клуб од Македонија сакаат највеќе да играат само заради атмосферата во Јане Сандански. Само очигледно и ти си како другите што сум дискутирал на оваа тема. Вие ко прво не знаете за кој тим да навивате, односно навивате за се што ќе искочи од Струмица.Џабе ќе збориме кој е поголем клуб, срамота ќе биде да ја отвараме таа тема.
За кои други тимови имат навивано Ајдуци освен за Беласица во фудбал и за КК Струмица во кошарка? Да не имат идено да навиват у ракомет? пинг понг? одбојка?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ete,u vas stil...odma demagogija..prasaj gi igracite..ti gi prasaj,jas gi imam prasano(igracot igra tamu kaj so ke dadat poveke pari.pr.ronaldinjo ojde u barsa i kaza deka kako mal sonuval za barsa,dojde u milan,pa saa vika oti sonot mu se ispolnil i sl.).abe bidejte realni,kakva atmosfera,kakvi bakraci.da ti se ukaze prilika da go gledas kk partizan vo zivo i da vides atmosfera,jas licno sum bil i sega uopste mi e sram da zboram za atmosfera u mk od navivacki grupi...mozebi ovogodinesnite finalinja feni-strumica imaa nekoja solidna atmosfera da navlece da vika i naviva se zivo i divo vo salata,a ne 200-300 verni navivaci.Na svadba ako si do muzikata ti otidea usnite tapancinja,ama ako si na drugio kraj od salata ke se cudes sto ovi se fatile za raka i se vrtat vo krug,takva e atmosferata u nasite sali .so povremen blesok tuka-tamu.i pak na temata da se vratam,Strumica e pred MZT vo site sportski parametri sto se merat(tesno,ama dovolno) i ,,priznaj,pizda mu materina,priznaj,,.
ps.znaeme za koj navivame,Respect Strumica

Eеееејјј, од каде се избаци па ти сеа ????????

Атмосфера кај нас во сала не прави публиката туку прават навијачите а ти очигледно тоа не можеш да го разграничиш...Отидовме како што викаш ти 200-300 верни навивачи у Кавадарци па пак бевме погласни од цела сала иако губевме 20 разлика константно цела утакмица...

А кажи ми кој е заслужен за тој блесок што го викаш...Да не се можеби Ајдуци или пак се Козари...Во финале на плеј-оф, 7-ма утакмица, Ајдуци не беа појше од 200 души...Ние со Карпош Соколи,сабота ,14.00 е времето на почеток на утакмицата у сала бевме 250 НАВИЈАЧИ кои цела утакмица стоевме и пеевме за клубот...Е тоа за вас е нешто незамисливо...

Струмица ,по сите параметри, никогаш ама баш никогаш нема да биде над МЗТ... Пази вака...Сите глеам ја спомнувате таа титула...Ја не се брзам, ќе дојде и она...Кад-тад и ние ќе напраиме фешта низ Аеродром по повод освојување на титула...Ама вие, колективот КК Струмица, никогаш нема да победи величини како Реал Мадрид,Порто итн.......Па вие едвај ја поминавте Цедевита...

Ај сеа, пази некој да не ти провали у станот у Кисела вода....Блиску си до Аеродром...Наврати понекогаш на утакмица за да видиш како е атмосферата...Можда не е како во Пионир, ама за наши услови и прилики е одлична...Поготово за екипа која лани на полусезона беше 7-ма а после едвај успеа да стигне до плеј-оф...
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Лузери од увек сте губеле и има да губите, и само ќе губите, абе навикнати сте да губите шо да праиме сеа, рачунајте на уште една пропала сезона :pos2: селодромци
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Лузери од увек сте губеле и има да губите, и само ќе губите, абе навикнати сте да губите шо да праиме сеа, рачунајте на уште една пропала сезона :pos2: селодромци
На такви како тебе уште 100 години да им се објаснува тие пак нема да сфатат ...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ete,u vas stil...odma demagogija..prasaj gi igracite..ti gi prasaj,jas gi imam prasano(igracot igra tamu kaj so ke dadat poveke pari.pr.ronaldinjo ojde u barsa i kaza deka kako mal sonuval za barsa,dojde u milan,pa saa vika oti sonot mu se ispolnil i sl.).abe bidejte realni,kakva atmosfera,kakvi bakraci.da ti se ukaze prilika da go gledas kk partizan vo zivo i da vides atmosfera,jas licno sum bil i sega uopste mi e sram da zboram za atmosfera u mk od navivacki grupi...mozebi ovogodinesnite finalinja feni-strumica imaa nekoja solidna atmosfera da navlece da vika i naviva se zivo i divo vo salata,a ne 200-300 verni navivaci.Na svadba ako si do muzikata ti otidea usnite tapancinja,ama ako si na drugio kraj od salata ke se cudes sto ovi se fatile za raka i se vrtat vo krug,takva e atmosferata u nasite sali .so povremen blesok tuka-tamu.i pak na temata da se vratam,Strumica e pred MZT vo site sportski parametri sto se merat(tesno,ama dovolno) i ,,priznaj,pizda mu materina,priznaj,,.
ps.znaeme za koj navivame,Respect Strumica
Чекај малце, ти најде да кажуваш тука за атмосфера во македонските сали. И јас знам да кажам дека во странство имало многу јака атмосфера на натпревар кога еден тим играл против Панатинаикос, Реал Мадрид, Барселона, Тау Керамика...тогаш сакал-не сакал само од себе ќе ти дојде да викаш. Што не ми кажеш каква е атмосферата во Пионир кога Партизан игра со Свислајон Таково па да дојдеш да ја споредиш со онаа на МЗТ-Работнички. Како можеш да кажеш дека немало атмосфера во нашите сали...Си бил некогаш на дерби, зборам за времињата кога на финален натпревар помеѓу МЗТ и Работнички пред Јане Сандански останувале 2000 луѓе надвор кои немале никакви шанси да влезат, си почувствувал како е да го победиш Реал, Порто, Бенфика, Ратиофарм. Кај си за тогаш да ми кажеш дека е важно само да се учествува, само не ти одговара да ми ја спомнеш таа сезона. Ајде кажи ми по што сте подобри од нас, само по една мочана титула и ништо повеќе. И што со неа, дали вреди за една титула ти утре да не можеш да идеш да гледаш кошарка, дали утре некој ќе каже дека вие сте оставиле некој силен белег во нашата кошарка. НЕ! Тоа е само Работнички, зборам во поглед на трофејноста. Виакш Струмица е пред МЗТ во сите спортски параметри што се бројат. Ајде да ги наброи ме
- Кој има повеќе Куп трофеи? - МЗТ
- Кој нема никогаш испаднато заедно со Работнички од Прва лига? - МЗТ
- Кој е најуспешен клуб во европски рамки од Македонија? - МЗТ
Кој ќе се натпреварува и понатаму во Прва лига? - МЗТ (а вие не)
Само една титула е разликата помеѓу овие два клуба и пак ќе кажам што сега ќе праите со таа титула. За да осетите што ќе ви се случува понатаму, прашај те ги љубетелите од на кошарката од Гостивар што се би дале само да им се врати спортот во Гостивар. Кога викаш оваа година колку толку се осетило што значи атмосфера во една сала во финалните натпревари помеѓу Фени и Струмица... Па после ова што да кажам за тебе, дека едностаљвно лажеш дека се разбираш од навивање. Гледај малце објективно, Ајдуци беа максимум 200, зборам за оние кои навиваа, Лозари исто така 200. Можеш да прашаш многу твои членови на форумов во врска со разликата помеѓу Фемили и останатите навивачки групи. Дискутирано е на таа тема 100 пати и образложено и зошто е тоа така. колку и да ти е криво дека твојот омилен клуб се распаѓа, мора да сватиш дека сме далеку, далеку над вас ама буквално во секој поглед. Нема да праиме муабет се додека не почне сезоната. Еве јавно те замолувам да дојдеш на форумов и тогаш да дискутираме на истава тема, ќе видиш дека многу работи ќе ти бидат јасни во врска со твојот омилен клуб, уште не си свесен ни што збориш. И како што кажа ти ДАЈ БЕ ПИЧКА МУ МАЈЧИНА ПРИЗНАЈ, ПОДОБРИ СМЕ ОД ВАС. ПРИЗНАЈ
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Не не, зборувате работи шо не треба, за тоа вака изреагирав, не мешај сеа се и сешто, кажи ако имаш нешто салам за кажување ако не ќе почнат пак старите прикаски, селаци, провинцијалци, козари, чушкари, селодромци, нежни момчиња и се и сешто, тоа никаде не води, ако нема со што да одговориш не треси глупости и не мешај работи шо не треба
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Па ти кажа селодромци се гледаш ли што пишуваш! Каде во моите постови прочита земјоделци, провинцијалци...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom