Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Аууу Марко,пази да не грешиш,другар...Бојан Поповиќ е екстра играч за наша лига,многу добро ги памтам неговите игри:)...Супер би се вклопил во Мзт...:helou:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ај нека ни е со среќа со овие двајца и нека ни донесат само успеси....

Пејановиќ е добра алтернатива на кец пошо не се знае дали Јане ќе си иде ,а и да не си иде сепак во клаузулата од договорот му стои дека кога сака може да напушти...

За Хелд е иста работата само што он е алтернатива на Мујо и Перо иако јас мислам дека он може да игра и како чист бек-шутер...Лани не напуни со тројки у наша сала па сеа се надевам дека може да го повтори изданието...

За Поповиќ ќе видиме дали ќе дојде ...Ја баш не се сеќавам дека он лани нешо посебно изигра ама сигурно ќе добива 15-етина минути по утакмица и ќе се труди да ги искористи за што подобро да се наметне кај Ацо...
Bojan Popovik na dvete utakmici so Feni vo Bitola dade 20 kosa.Gledav na statistikata na KFM pisuva deka na prvata utakmica MZT-Pelister Bojan Popovik dal 18 kosa.Se raboti za dobar igrac.Site trojca se dobri trojkasi.Spored mene ako gi zemite site ovie igraci ste favoriti za vtoroto mesto...Sekako i dokolku ostane Jane...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Bojan Popovik na dvete utakmici so Feni vo Bitola dade 20 kosa.Gledav na statistikata na KFM pisuva deka na prvata utakmica MZT-Pelister Bojan Popovik dal 18 kosa.Se raboti za dobar igrac.Site trojca se dobri trojkasi.Spored mene ako gi zemite site ovie igraci ste favoriti za vtoroto mesto...Sekako i dokolku ostane Jane...
Не знам, кај нас кога играа МЗТ-Пелистер (зборам за онаа втората утакмица, на првата немаше публика пошо бевме казнети) најдобар впечаток ми оставија Хелд и Вотсон. Овој плејов не знам мислам дека беше просечен, а ти викам Поповиќ ич не го памтам. За Соколов и Тасовски, за првиот не знам, ама вториов го видов во петокот беше заедно со играчите на Работнички излезен, ако воопшто и тоа нешто покажува:toe: Да почекаме уште 10 дена да видиме екипите што ќе земат, мада од домашниве не останаа многу слободни, едино странци. Сега за сега, скоро сите добро испазарија, освен Работнички за кои мислам дека имаат послаб тим од МЗТ оваа година, пошо подобри се само на 2 и 3 позиција.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Не знам, кај нас кога играа МЗТ-Пелистер (зборам за онаа втората утакмица, на првата немаше публика пошо бевме казнети) најдобар впечаток ми оставија Хелд и Вотсон. Овој плејов не знам мислам дека беше просечен, а ти викам Поповиќ ич не го памтам. За Соколов и Тасовски, за првиот не знам, ама вториов го видов во петокот беше заедно со играчите на Работнички излезен, ако воопшто и тоа нешто покажува:toe: Да почекаме уште 10 дена да видиме екипите што ќе земат, мада од домашниве не останаа многу слободни, едино странци. Сега за сега, скоро сите добро испазарија, освен Работнички за кои мислам дека имаат послаб тим од МЗТ оваа година, пошо подобри се само на 2 и 3 позиција.
Сега оваа година ќе го тепате РАботнички на имиња според составите моментално сте ептен подобри ќе има интересно дерби оваа сезона.:salut:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
дома ке тепат ама на гости ке се помачат и феспед направии добар тим
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
дома ке тепат ама на гости ке се помачат и феспед направии добар тим
На такви натпревари нема дома-гости. Еве лани на пример, а можам да потврди кој сака во Градски Парк имаше сигурно 600-700 навивачи на Фемили. Мислам дека беше едно од најбројните гостувања во последните 4-5 години. Значи домашниот терен и не е некоја значајна улога.

Сега оваа година ќе го тепате РАботнички на имиња според составите моментално сте ептен подобри ќе има интересно дерби оваа сезона.
Не сме баш ептен подобри, ама за нијанса мислам дека сме. Се ќе зависи од нивните двајца странци што ќе ги донесат пошо веќе имаат двајца што ги знаеме, Зифчевиќ и Филиповиќ.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не знам, кај нас кога играа МЗТ-Пелистер (зборам за онаа втората утакмица, на првата немаше публика пошо бевме казнети) најдобар впечаток ми оставија Хелд и Вотсон. Овој плејов не знам мислам дека беше просечен, а ти викам Поповиќ ич не го памтам. За Соколов и Тасовски, за првиот не знам, ама вториов го видов во петокот беше заедно со играчите на Работнички излезен, ако воопшто и тоа нешто покажува:toe: Да почекаме уште 10 дена да видиме екипите што ќе земат, мада од домашниве не останаа многу слободни, едино странци. Сега за сега, скоро сите добро испазарија, освен Работнички за кои мислам дека имаат послаб тим од МЗТ оваа година, пошо подобри се само на 2 и 3 позиција.
Dusan Bocevski ima veke 35 godini.Ne planira vrakanje vo Makedonija?Ja mislam toj bi mozel da zasili nekoj nas tim.Ili pak onoj Avramovski...Ali MZT gi ima tamu Stankovik,Kiril Nikolovski,Despotovik
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ali MZT gi ima tamu Stankovik,Kiril Nikolovski,Despotovik
Кирил Николовски е нов член на Вардар 2000, а Деспотовиќ е послаб од Крсто што работи во салата во МЗТ. Ги имаме Станковиќ и Кралевски, и евентуално ако дојде Поповиќ. Тогаш мислам дека ќе имаме по подолго време можеби не супер, ама многу добра екипа.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Мислам дека направивте огромна грешка со пуштањето на Николовски, се гледа дека има потенцијал во детето, можеше да ви се најде во ротација, во најлош случај ќе беше малку подобар од Мики :)
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Мислам дека направивте огромна грешка со пуштањето на Николовски, се гледа дека има потенцијал во детето, можеше да ви се најде во ротација, во најлош случај ќе беше малку подобар од Мики :)
Не знам стварно сошто го пуштија. Реално гледано не доби некоја шанса, ама ако видиш па и не ја заслужи. Јас цело време го кривев Маки дека не го става, ама објективно дечкото не се појавуваше на тренинзи. Каков сакаш потенцијал биди ако не тренираш нема да успееш. Втора работа е требаше да му дадат режим на исхрана за да ојача малце, не можеш со 17,5 кила да се буташ со Симиќ, Латовиќ, Кол...А дека бил подобар од Мики, што да се каже толку слаб игач немам видено во МЗТ кој знае колку одамна. какви ротации, какви глупости треба да си иде да не го глеам. Единствено нешто што има се мудата и ништо повеќе.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Кирил Николовски е нов член на Вардар 2000, а Деспотовиќ е послаб од Крсто што работи во салата во МЗТ. Ги имаме Станковиќ и Кралевски, и евентуално ако дојде Поповиќ. Тогаш мислам дека ќе имаме по подолго време можеби не супер, ама многу добра екипа.
A Vardar 2000 e ovoj Vardar so igra prva liga ili
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Да Вардар 2000 игра во Прва лига. Вардар осигурување се во Втора лига
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Е ако не се појавувал на тренинзи тоа е веќе е друга работа, никој млад играч не може тоа да го направи и да очекува шанса за надоградба на талентот, па макар и во конкуренција на Мики.
А тоа што беше ептен слаб мислам дека и не е толкав проблем, со добар режим на исхрана, час-два повеќе во теретана и тој проблем ќе се реши.

Туку ако подразмислиш подобро можеби и логичен е потегот да се пушти Николовски, ги земавте Станковиќ, Кралевски, наводно близу сте и до Поповиќ, па и нема баш многу простор за Николовски. :toe:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Mozebi ne e za vo ovaa tema.No sto se desava so Vardar?Nesto Krstevski slusam ovo ono.Imaa ambicii i za BIBL...
Не знам а и искрено не ме интересира. А и не знам кој би ти одговорил пошо немаат навивачи они, поготово Вардар 2000. И грешка си немаа они амбиции, туку Вардар Осигурување. Али да не навалгам во дискусии стварно не знам што се случува во тој клуб:smir:

Е ако не се појавувал на тренинзи тоа е веќе е друга работа, никој млад играч не може тоа да го направи и да очекува шанса за надоградба на талентот, па макар и во конкуренција на Мики.
А тоа што беше ептен слаб мислам дека и не е толкав проблем, со добар режим на исхрана, час-два повеќе во теретана и тој проблем ќе се реши.

Туку ако подразмислиш подобро можеби и логичен е потегот да се пушти Николовски, ги земавте Станковиќ, Кралевски, наводно близу сте и до Поповиќ, па и нема баш многу простор за Николовски. :toe:
Станковиќ нема да може да игра цел натпревар, не знам ни за Кралевски иако мислам дека е добар играч. Пак мислам дека грешката е веќе направена што и да збориме ќе биде џабе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom