Фан Клуб: Челзи

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Луиз ќе фали само како позитивна појава во тимот , ништо друго .
Имаме ретардирана управа така да единствено нешто паметно што паметам од блиско минато да направиле(y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.914
Поени од реакции
84.321
Тебе со 22.500 мислења те мрзело да пишуваш... :D
Неможеме да знаеме кој бил во право а кој не ако не дебатираме.
Баш напротив, трошиме во рамките на ферплеј што според мене е најбитно.
Добиваме 50- милионска понуда за играч кој нема првотимски статус и го продаваме, да го задржевме а наредната сезона да го има истиот статус, а притоа купиме напаѓач од џебот на Роман е тоа е веќе.... пластика. :)
Еве да речеме ти ќе ме "победиш" во дебатата ,а Челзи на крај на сезона завршува на 9то место.

Ете сме завршиле на 9то место ама ете битно ти си бил во право за Луиз. Јеј.

Муабетов ми е крајно хипотетички многу нормално ама поентата ми беше дека ќе дознаеме на крај на трансфер рок, па на крај на оваа сезона и можеби на крај на некоја друга сезона :)
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
:pos::pos::pos::pos: Добро бе уште ли верувате во ова ФФП.:ROFLMAO:
Не како правило од Уефа дали ќе ни го одземе билетот за европа или не. Туку како рамноправност спрема другите....
Ние трошевме 2 сезони енормни суми, ама тие играчи останаа долгорочно во Челзи и освоија титули. (нема потреба да ги пишувам знаме за кои станува збор).
Секако дека имаше и доста промашени играчи.
Сега во новата ера на Мурињо, управа работи паметно, мисли на долгорочен план, вложува во академија купува млади играчи а не играчи од типот на Пизаро, Деко, Белети туку Хазард, Матич, Аспи...
Додека некои тимови во пл им даваат на своите играчи палти по 300 к кај нас најголема плата е 185к (+/-) и сл работи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.914
Поени од реакции
84.321
Него што мислите кој ќе биде следен што ќе дојде и што ќе си отиде ?

Според мене Коста ин ќе биде а за аут..шо знам.. Ба ? Можеби Рамирес ?
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Не како правило од Уефа дали ќе ни го одземе билетот за европа или не. Туку како рамноправност спрема другите....
Ние трошевме 2 сезони енормни суми, ама тие играчи останаа долгорочно во Челзи и освоија титули. (нема потреба да ги пишувам знаме за кои станува збор).
Секако дека имаше и доста промашени играчи.
Сега во новата ера на Мурињо, управа работи паметно, мисли на долгорочен план, вложува во академија купува млади играчи а не играчи од типот на Пизаро, Деко, Белети туку Хазард, Матич, Аспи...
Додека некои тимови во пл им даваат на своите играчи палти по 300 к кај нас најголема плата е 185к (+/-) и сл работи.
Toa ќе се смени одма доколку пак се остане со празни рука и другата сезона, иако потенцирам дека не е потребно да трошиме превише, само 2-3 играчи ни се потребни и тоа е тоа.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Еве да речеме ти ќе ме "победиш" во дебатата ,а Челзи на крај на сезона завршува на 9то место.

Ете сме завршиле на 9то место ама ете битно ти си бил во право за Луиз. Јеј.

Муабетов ми е крајно хипотетички многу нормално ама поентата ми беше дека ќе дознаеме на крај на трансфер рок, па на крај на оваа сезона и можеби на крај на некоја друга сезона :)
Не ми е целта да те победам, ниту да те убедувам во нешто, туку да си направиме муабет.
Напиша дека не ти се бендисува потегот, па ме интересираше зошто ?
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.505
Поени од реакции
1.725
јаја туре треба да го купат. со матич ќе бидат новите макеле и есиен од златното време, само повисоки и многу подобри
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Ќе ми фали искрено Џизерот, повеќе можеби ради целата таа харизма, работите вон терен, но и агресивноста и желбата која ја покажуваше на терен. Навистина го личеше синиот дрес, изгледаше како да го сака клубот. Можеби дел и од него се приврза со клубот, на страна го ставам професионализмот. Му посакувам среќа (освен против Челси кога ќе игра :D).

Иначе колку пари се земаа за него? 48 милиони фунти? Бајаги.


Земајте го Бензема ајде :D
Колку ќе ни даете? :P

Цел респект кон Луиз, ама ко ќе прочитам некој коментар на ФБ дека Луиз бил еден од најјаките, ми иде да се фрлам од тераса. (на приземје живеам :D)
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.463
Мора да ви се пофали пластичната управа, последните 2 продажби, скоро 100 милиончиња инкасиравте.(y)
Љубоморен сум.
 
H

HoT IcE

Гостин
Абе никој не вика дека се лоши кога се работи за економија и финансии, види колку е стабилен Челзи и во склад со ФФП, ама од фудбалски аспект се тапа.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
De Brujn 18 milioni
Mata 37 milioni
Luiz 50 milioni
Vkupno ne znM nad 100 milioni. Koj od o ie imase pr otimzkj status?

Seg ifiijalno koga e sfati kolku kd mi cali Luiz. Eden ix omilenite mi besd Ma dpgen pametna odluka en ova, once in a lifetine sansa e. Po ekje utre. Cao.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom