Фан Клуб: Челзи

Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Околу изјавата, не кривам никого туку се обидувам да ја сфатам ситуацијата. Дали Челзи е новиот Арсенал или едноставно има погрешен човек за тренер. Веројатно се надевам на второто бидејќи првото е системски проблем и е многу полошата варијанта.

Околу формациите, факт е дека ТТ сработи добро со синхронизацијата на екипата досега, но исто факт е дека е веќе прочитан. Тука нема никакво кривење, само согледување. А хипотетичкото прашање за подготовката за финалето е сосема легитимно после таква изјава. Ако таскот е исполнет, тогаш што би барале на финалето? Нека оди женската екипа, верувам повеќе залагање ќе покажат од ова што покажува машката (со исклучок на двомечот со Реал Мадрид).
Abe od preska samo gluposti postiras sakas da kazis Tuchel deka ne e dobar trener Tuchel e mozebi vo 5 najdobri treneri vo momentov
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.022
Поени од реакции
11.210
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Менди
Азпи - Силва - Рудигер
Џејмс - Канте - Ковачич - Чилвел
Маунт - Вернер
Хаверц
Ова според мене мора да е тимот за финалето, со надеж дека Менди ќе може да игра.
Били би го ставил пред Жоржињо и Ковачич моментално, ама нема шанси за тоа, а Жоржињо е полош на последниве натпревари. Со надеж дека Ковачич ќе изигра добро во финале и нема лесно да губи топки и да заебува пасови.
Азпи да се врати во тројката. Иако цело време оди напред, Џејмс може многу повеќе да понуди.
Напред тоа е најдобрата комбинација. Пулишич очигледно во моментов повеќе може да влијае од клупа.
 
B

Beginner

Гостин
Би требало Зијах да го игра во финалето заради неговата статистика против Сити 2/2 гола.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.022
Поени од реакции
11.210
Настрана поразов.
Ама ова со судењево што се случува е тежок криминал. Греалиш имаше 4 старта, само опомена во прво .
Азпи никако не заслужи црвен на крај.
Имаше две ситуации кои требаше да одат на ВАР, прва ситуација беше во прво после ударот на Вернер и во второ ситуацијата со Мингс, ама не ВАР не смее да се користи на сметка на противникот на Челси. Ниту да се прегледа спорната ситуација. Никако.
Автоматски споено мислење:

Менди
Азпи - Силва - Рудигер
Џејмс - Канте - Ковачич - Чилвел
Маунт - Вернер
Хаверц
Ова според мене мора да е тимот за финалето, со надеж дека Менди ќе може да игра.
Били би го ставил пред Жоржињо и Ковачич моментално, ама нема шанси за тоа, а Жоржињо е полош на последниве натпревари. Со надеж дека Ковачич ќе изигра добро во финале и нема лесно да губи топки и да заебува пасови.
Азпи да се врати во тројката. Иако цело време оди напред, Џејмс може многу повеќе да понуди.
Напред тоа е најдобрата комбинација. Пулишич очигледно во моментов повеќе може да влијае од клупа.
Јас би одел без Вернер. Наместо него Пулишиќ или Зијеш.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Кога ќе видам прочитан бил.
Ете и Клоп и Пеп нели ги прочитаа па шо.

Челзи го издоминира и Арсенал и Астон Вила на тактички план и во поглед на организација на игра изгледаше подобар тим, голови паднаа од никакви шанси. Тука тренер неможе ништо ниту знае колку ќе направи противникот шанси ниту колку ќе промаши Челзи.
Огромен проблем на Челзи е реализација на шанси доколку Челзи искористеше прв шанса тогаш ќе беше поинаку.




. Имате утакмица со Сити и Реал каде што Челзи успеја да наметне темпо, посед и пресинг и тоа со релативно помалку квалитетен состав. Што еве јас искрено не паметам Челзи кога успеал да направи посед и пресинг против технички појака екипа.
И тоа зборуваме за играчи кои немаат искуство и не се готов производ и играчи како Жоржињо, Оливие, Рудигер кои не се ни блиску до квалитет како Агуеро Модрич итн.
Челзи со Тухел изгледа пред се екипа која сака да игра пресинг и не се плаши да игра со топка, дисциплинирана во одбрана и организирана во изнесување на топка.
Заборавате дека Челзи месец ипол игра маст вин натпревари на три фронта.
Со нели флопови и отпишани играчи.
Да не ги набројувам доволно ги хејтавме нели.

И како такви ние изборивме топ 4 и две финалиња од кои едното е лш и не е доволно хм....


Јас особно сум задоволен од тоа како успеа да го издигне среди и мотивира тимот за кратко време.
Но неможам да ги споредам првата сезона на Лампард со првата сезона на Тухел бидејќи Лампард наследи тим без Хазард со 5 нови промовирани играчи.

За натаму ќе видиме секој тим влегува во криза како ќе излезе Тухел од резултатска криза ќе видиме.
За споредба оваа сезона на Клоп не би ја преживеал никој на клупа во Челзи.





Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
177
Поени од реакции
345
ne tresete gluposti, kolku sakate smejte se, ama mislam za finale giroud treba da e starter, on e covek za golemi natprevari, i pamtete mi go zborot giroud ke go resi finaleto.Chelsea champion.....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Бертранд Траоре > Зијех/Пулишиќ оваа сезона.

Не знам дали паметам некоја екипа во понова историја свесно, ни на клупа да не го стави најдобриот стрелец во екипата веќе три месеци по ред, и секако и после тие три месеци кога тој нема да игра нити ќе бида на клупа....ќе остане најдобар стрелец на екипата.

Одлично.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Бертранд Траоре > Зијех/Пулишиќ оваа сезона.

Не знам дали паметам некоја екипа во понова историја свесно, ни на клупа да не го стави најдобриот стрелец во екипата веќе три месеци по ред, и секако и после тие три месеци кога тој нема да игра нити ќе бида на клупа....ќе остане најдобар стрелец на екипата.

Одлично.
Не е најдобар стрелец. :icon_lol:

Поприлично сум сигурен дека одлуката за отстранување на Абрахам е од нефудбалски причини и не верувам дека баш има врска со Тухел.
Запнато е некаде и нашиве решија да го замрзнат.
Ма да, којзнае, да не изненади во финалето.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
И ајде вака, на крај на ПЛ сезонава, што вели статистиката, во споредба со минатата сезона

Поени: 67 ( 1 повеќе од минатата)

Победи: 19 (1 помалку од минатата)
Порази: 9 (3 помалку од минатата)
Реми: 10 (4 повеќе од минатата)

Голови: 58 (11 помалку од минатата)
Примени: 36 (18 помалку)

Разликата во старт е очигледна, оваа година имаме далеку полош напад од минатиот, а далеку подобра одбрана.

Вкупно шутеви: 556 (69 помалку од минатата)
Шутеви во рамки на гол: 210 (13 помалку од минатата)
Пасеви: 24070 (826 повеќе од минатата)
Процент на успешни пасеви: 87% (2% послабо од минатата)
Нафрлувања: 749 (113 помалку од минатата(
Процент на успешни нафрлувања: 25% (ист процент ко и лани)



Најдобар стрелец сезонава во ПЛ:
Жоргињо - 7
Абрахам, Маунт и Вернер со 6

Најмногу асистенции:
Вернер - 8
Чилвел и Маунт - 5

Најмногу подавања:
Тиаго Силва - 1940
Азпи - 1887
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Повредата на Менди не била сериозна и се надеваат дека ќе се врати на тренинг во среда. Утре сите имаат слободен ден.

За Канте исто очекуваат да се врати на фул тренинзи во среда. Иако на шала, Тухел најави дека може да ризикуваат со него дури и да не е 100% спремен.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Сите резултати на Челзи после пласманот во ЛШ финале 2012:

Победа против КПР (6-1)
Пораз од Њукасл (0-2)
Пораз против Ливерпул (4-1)
Победа против Блекбурн (2-1)

Победа во ФА купот 2-1 против Ливерпул


Вкупно 3 победи, 2 порази - гол разлика 11:9 (+2)

Сите резултати на Челзи после пласманот во ЛШ финале 2021:

Победа против Сити (2-1)
Пораз против Арсенал (0-1)
Победа против Лестер (2-1)
Пораз против Вила (1-2)

Пораз во ФА купот 1-0 против Лестер

2 победи, 3 порази, гол разлика 5-5

Ништо страшно, sve je to dio procesa mikani moi, да се опуштат Сити

:kafence:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Ајде, нека се гради некој хајп за финалево, све ви ебам.

Да се потсетиме како беше тоа во 2012 :D

Пред мечот, тактики, желби, соништа, мотвациони говори, тактики И МАТУРИ
Тој што сонуваше дека сите фан-клубови ќе слават кај нас после Ноу Камп каде е сега? Ме интересира како спиел вчера :D
Честито матура на сите, се надевам дека вечер Челзи максимално ќе ви ги продолжи уживањето и славењето.

ДА СЕ БИДЕ ИЛИ НЕ? АЈДЕ ЛАВОВИ!
Да споделам..

Последен пост од мене пред финалево.
Можам да пишувам долг текст а ла говорот од Гладијатор ама нема потреба.Се се знае. Нема што друго да се каже.
Не сакам да победи подобриот. Сакам да победи Челзи без разлика на последиците.
*инсерт рандом мотиватион сонг хере*
А да, имало шпекулции дека Ди Матео ќе го замени.........................ЕДИ РЕХА?

....ок, 9 години после постов.....ху д фак е Еди Реха, уопште не го паметам имево како фудбалски тренер на било која екипа, камо ли на Лацио или шо ти знам :pos:

Според некои шпекулации што се вртеа деновиве Еди Реха тренерот на Лацио ќе биде заменет од Матео, па можеби ова е причината.
АЈ СО СРЕЌА И СО ГОСПОД НАПРЕД !! KTBFFH !!
Сега или никогаш
ПОСЛЕ ПРЕКРАСНАТА МАТУРСКА ВЕЧЕР ШТО ЈА ПОМИНАВ СНОШТИ,СЕ НАДЕВАМ ДЕКА МОМЦИТЕ НЕМА ДА МЕ РАЗОЧАРААТ ВЕЧЕРВА !
Сме се насобрале матуранти овде :D
Ај вечер и титула да прославиме :)
ИИИИИИИИИ

Излегуваат првите 11.

.............

РАЈАН.
ФАКИНГ.
БЕРТРАНД.

Прва утакмица во ЛШ во кариерата, тамам стартер во финале :D

Subs: Turn, Ferr, Ess, Rom, Mal, Sturr, Torres. #ChampionsLeague(SL)


Chelsea FC
Team: Cech; Bos, Cahill, D Luiz, Cole; Mik, Lamps (c); Kal, Mata, Bertrand; Drog. #ChampionsLeague (SL)
di mateo e car bertrand 1va postava... kakva odluka.. so sreka neka ni e decki da se slavi vecer !!!
Бертранд е стартер :)
Da se nadevame deka ke se isplati ova so bertrand :)
Што вие на вас бе Бертранд е помотивиран побрз и подобар во продори од Малимуда :D
Која храброст од страна на РДМ, секоја чест за тоа. Среќно Рајан, во големи натпревари се станува голем играч!
Ди Матео има муда !
неможиме да пробиеме со бертранд и просечко
Претпоставувам коментаров е пишан или после 1-0 или после поништениот гол на Милер :D

igrajte vie i ponatamu bunker i ke osvoite LS nekogas :)
ЦЕЛ ФАН КЛУБ ШТАМА, сите излезени, бркаат матурантки, гледаат фудбал, се пијанчат, кој знае што прават.

Нормално, фанови на други екипи се тука од дома си седат си гледаат ни посакуваат среќа со кежуал боцкање :D
Браво дечки карпа сте, секоја чест (y) Со среќа во пеналиве, Тери ви го нема така да тепате сигурно (y)

Ова набрзинка така...
И ПОТОА.......................................


ПОБЕДААААААААААААА

СИТЕ СЕ СОБИРААТ ВО ФАН КЛУБ ДА ЧЕСТИТААТ, as per the dream of....кој и да беше тој што сонуваше (се надевам ќе се јави пак дека сонувал нешто :/ )

адааааааааааааааааааааааааааагкѓпстрх јноќктх мкмсгмно рх
Бравоооооооооооооооооооооооооо конечно аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
Честито дечки заслужено спрема мене.Славете!!Цела ноќ ја имате пред вас!!! LETS GO CHELSEA LETS GO!!!
Секоооојаааааа чеееееееееееессстт.....сите го отпишаа Челси, па дури и јас но успеавте.Прва титула во Лигата на Шампионите во историјата на Челси.

БРАВО БРАВО БРАВО, МИЛИОН ПАТИ БРАВО !

:cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:
ЧЕСТИТКИ , заслужено а и потајно навивав и се надевав дека ќе ја освоите .. зашто ја заслуживте !!! БРАВО:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Тоа се нашите англичани (y) Нека кркаат Баерн по вторпат од нас :D Браво, браво, радувајте се, заслуживте, можам само да замислам како ви е сега :vozbud:
фала оди сега написе вагисил за дупето што те чеша
KTBFFH
Честитки децаа!ептен ми е мерак за Челзи:vozbud:
Честито момци, ај да не ви пречам, слвате си!
Честито титула, сосема заслужено !!!!
Кол, Дрогба, Лампард, Чех .... :cuc:
Честито другари,заслужена титула,посебно по исфрлањето на Фарса на аеродромот,само ми е жал што Ди Матео нема да остане на клупата на Челзи,а треба да остане.
И ако после ова го избркаат Ди Матео нека се убијат, оти ако не се убијат сами, јас ќе ги убијам жими се
:vozbud::vozbud: Чувствував! почна да ми отрпнува левата рака, морам да се смирам... ШАМПИОНИ!!!
Честитки дечки! Браво! Секоја чест!
Заслужено после толку години скоро до самиот крај еве се ислпати.Честито
добро на што личеше прославата ???
си викам дека нема да ги избркаат од стадион сега ??
Од кога Дрогба го даде голот знаев дека Челзи ќе победи, ми се сврти во главата видеото со ламата, секоја чест многу години се чекаше ова :D
Честитки!!!
Дрогба, Чех, Лампард :cuc::cuc::cuc:
абе видовте ли Џон Оби Микел како изигра ???
абе макелеле да си ебе векот :)
ко да му е 5то финале :)
Честито од мене се гледаме во ЛШ! Баш би било супер да се паднеме (y)
Микел е мен оф д меч. Отсекогаш сум го поштувал и немам лош збор за него напишано....
Честито момци прво па мушко! Баш ми е мило што освоивте вие, браво за Ди Матео за успехов, славите вечер ваша ноќ е ова... :)
Ајде честито титула...Редно беше и кај вас да долета :)
ААААААААААААААААААААААААААААААА...............ЧЕСТИТОООООООООО ТИТУЛААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА:vozbud::vozbud:
Оууу мајстори честито титула, навивав за вас уште на почетокот. Дрогба конечно со пехар. Едноставно неможеше оваа генерација на Челзи да остане без оваа титула.
Само да честитам, уште сум под еуфорија.
Конечно долгоочекуваниот момент, конечно да ги видам Дрогба, Лампард, Чех и Тери како го краваат трофејот во ЛШ, заслужија!!!
И едно ќе кажам, мака ми е за навивачиве од другите клубови не ќе можат појќе да не реметат со то дека немаме титула во ЛШ, туку ај не се важит оваа со многу среќа беше:icon_lol:
И ако Ди Матео не остани во клубот, официјално Абрамович ќе го прогласам за најретардиран човек.
Давореее врати се бе :)
уствари не се враќај изгледа баксуз си :P
ШТО Е ОВА ЛУЃЕЕЕ АААААААА ВЕ САКАМ СИТЕ
ШТО СЕ СЛУЧИ????? ДЕЛИРИУМ!!!!!!!! ШАМПИОНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Благодарност до сите што честитаа!



Еден сочен бакнеж до тебе, пичко. Kриј се сега во постела. :*
УШЛОТООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:

:cool:
Кој го гледаше интервјуто на Лампард за Скај Спортс, дали примети од десната страна во поаздина колку Есиен беше напален позади докторката наша? Да се знај, ЦРНЕЦ! :cool:
Фала ти Челзииииииииииии !!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::cuc::cuc::cuc:
Поздрав до сите што не отпишаа (y)
Славете момци и девојки ова е наша ноќ
Шампионииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии!!!!
На сред Минхен во немачки стил со примери од Швицарска!
Слава им на цел колектив,до ДИ Матео посебно. Срдечен поздрав до сите наивачи на Челзи,нека ни е честито.
Секако, да не се заборави Ева

Не мислиш дека е типкава? Мене ми изгледа дека е Ева а и така прочитав...
Морам уште ова да го напишам, моментот кога Луиз земаше залет, помислив дека како Рамос ќе ја промаши:pos: каков залет само зеде.
Честито титула дечки..ама колку беше смешен Ди Матео после натпреварот..човекот не ни се израдва а освои ЛШ и кога одеше по скалите like a boss како 7-8 титула во ЛШ да му е:D
Кој ми најде слика од Ивановиќ кога беше качен на стативата благодарен ке сум му цел живот!
Ех да не си му во кожата на АВБ сега.
Aj честита нека ви е, ако не бев за вас.. :D
Конечно ми се оствари сонот,не само на мене туку и на сите фудбалери и фанови на Челзи.Покажавме неверојатна борбеност,пожртвуваност,покажавме прекрасен тимски дух,покажавме како се игра со срце и со љубов.Честитки до сите фудбалери на Челзи а нејвеке до Чех и Дрогба:cuc:
Следна сезона пак ќе играме во ЛШ што ни дава голема предност во купување на нови играќи:)

Толку од мене ни преостанува само да славиме

1Л Челзи

КТBFFH

Champioooones Champioooones,Aaaleeee Aaaaleee Aaaaleeeee
Навивав за вас ко Реал да играше. Ми ја разубави вечерта Челзи. Мн заслужено. Честитки момци
Малку се смирив и нешто што ми лежи да кажам.
Ако Дрогба и ДиМатео не останат во челзи, тогаш Роман може комотно да се обеси.
Даворче ни фалиш :((((
ФАНОВИ НА ЧЕЛЗИ ОД ДЕНЕС МОЖЕТЕ ДА СПИЕТЕ СПОКОЈНО !! ЧЕЛЗИ Е НОВИОТ ШАМПИОН НА ЕВРОПА !! :vozbud::vozbud:
Аууууууу каква завршница луѓе!Имавме голема среќа искрено,али нашите јунаци покажаа како се игра до последна минута..ЧЕСТИТО ТИТУЛА И СЛАВЕТЕ ВЕЧЕРВА!
Дрогба :cuc::cuc::cuc::cuc:
--- надополнето: 20 мај 2012 во 01:56 ---
Фала на сите за честитките!

И нормално, ако мислите животов не следи сценарио, се ова ќе завршам со мојов пост :D

Иначе убеден сум дека оваа кампања на Челзи во ЛШ беше потпомогната со виши сили.
Најкатастрофална игра против Наполи. Отказ на менаџер и како нов менаџер доаѓа РДМ кој што претходно беше само тренер на ВБА...
Се беше судбина и карма. Си се наредија коцките конечно.
Сите го зафкраваа Торес-Ја потопи Барса
Судијата не поеба со Барса-Пенал промаши Меси
Тери се слизна со Јунајтед-Робен промаши пенал
Титула изгубивме на пенали-Титула добивме на пенали
Нормално, мора да има сценарио :D Ви реков у декември, ако сакаме ЛШ финале мора нов тренер. Тоа е рецептот за финале - бркање на тренер у среде сезона кога се изгледа мрачно.

И еве, пак, погодив :D

Е сега..

2012:

најзезнат противник во 1/8 финале - сега исто
португалци во 1/4 финале - сега исто
шпанци во 1/2 финале - сега исто
не би грешел душа ако кажам дека и во 2012 и во 2021 го добиваме најдобриот тим во Европа во финале, така? :D

Ништо, две финалиња до сега решени по пеналите....ќе има ли и трето? :D


Ајде, ќе видиме.


Се надевам со постовиве ви помогнав малце хајп за финалето.

:vozbud: :vozbud:

@Фанови на Сити не се срамете пишете и вие нешто хе хехе
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
@dragonsky си нашол 100 постови, и ниту еден од мене...?
Па во тие 2-3 страни што ги гледав повеќето беа од фанови на други екипи што честитаат, можда ти подоцна си пишал :D
Можда сум скокнал некој не сакајќи, или ептен нормален пост ти бил што не е од типот на "AAA MAMATA KE IM JA EBEME" или 'AAAA EVE SME NA MATURSKA SO BRATOT I NAPREDOK NAVIVAME SITE" :D

Стисни на било кој од постовите (на стрелката) re-live го денот и вечерта преку постовите :D
Автоматски споено мислење:

Чинам ти беше тој што прашал зошто има фанови на Лацио што навиваат за нас, па некој нели одговори за тој тренерот
Автоматски споено мислење:

Најјако е што 90% од линковите за слики од тоа време се мртви :D

1621968236219.png

Некој побарал слика од Ева...добива линк од фејсбук страна "eve odi u sliki baraj"

Сега, 9 години подоцна...мисли си дека ќе ги најдам :D

А најјак ми е постов, што ептен кога го читам ми делува како да го читам во 2021:

Честито заслужена титула во ЛШ.
Да ми кажеше некој дека оној Челзи со Боаш може да им се спротистави на Барса и Баерн ќе го сметав за ненормален но по доаѓањето на Ди Матео како целиот тим да се препороди.Дрогба е играч што вреди злато и неможе ниту еден шеик да ја исплати потребната сум за него за овој да се најде во неговиот тим.Покажа уште еднаш дека е класа играч и дека таквите како него се ретки....да не речам дека не постојат.
Или, ако не сфаќате како би било тоа:


Честито заслужена титула во ЛШ.
Да ми кажеше некој дека оној Челзи со Лампард може да им се спротистави на Сити и Реал ќе го сметав за ненормален но по доаѓањето на Тухел како целиот тим да се препороди.Канте е играч што вреди злато и неможе ниту еден шеик да ја исплати потребната сум за него за овој да се најде во неговиот тим.Покажа уште еднаш дека е класа играч и дека таквите како него се ретки....да не речам дека не постојат.



Еве, ист пост, само со сменети имиња.... и буквално има логика и вака, нели? :D

WRITTEN IN THE STARS :vozbud: :vozbud:

...шо ве ебам, милом или силом ќе ви внесам хајп до сабота!!

:vozbud: :vozbud: :vozbud:
Автоматски споено мислење:

А јако е вака да се читаат постови од порано, 90% од членовиве ги снема..


Ви текиња на Марио Гомез, фанот на Баерн? Стелт, пред Стелт? :D Кој знае каде е..


Голем дел од овие што славеле матура таа вечер сигурно сега се во САД или Малта и работат пошто секако нема у државава да работат :pos: :pos:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom