Фан Клуб: Челзи

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
ААААААААААААААААААААААААААААААА...............ЧЕСТИТОООООООООО ТИТУЛААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА:vozbud::vozbud:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
да ми дајдте слика од таа ламата ќе ја ставам на аватар :D
Ама прво тргна на кај баерн па потоа кај Челзи и си викам ова прво ќе води Баерн па на крајот челзи ќе се спаси и ете бе така излезе јака работа хехе
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
LONDON WALL :D
алеале але алееееееееее
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Оууу мајстори честито титула, навивав за вас уште на почетокот. Дрогба конечно со пехар. Едноставно неможеше оваа генерација на Челзи да остане без оваа титула.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Само да честитам, уште сум под еуфорија.
Конечно долгоочекуваниот момент, конечно да ги видам Дрогба, Лампард, Чех и Тери како го краваат трофејот во ЛШ, заслужија!!!
И едно ќе кажам, мака ми е за навивачиве од другите клубови не ќе можат појќе да не реметат со то дека немаме титула во ЛШ, туку ај не се важит оваа со многу среќа беше:icon_lol:
И ако Ди Матео не остани во клубот, официјално Абрамович ќе го прогласам за најретардиран човек.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Давореее врати се бе :)
уствари не се враќај изгледа баксуз си :P
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Значи што да се каже... Не можат да се најдат вистинските зборови за овој спектакл... БРАВО ЧЕЛСИ, најдобро одиграно најзаслужено.... Нека ни се множат ваквите титули и уште многу други :) Уште еднаш докажавме дека сме НАЈДОБРИ :):):)
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Според мене мора да играат во финале Дрогба и Торес заедно за сметка на средината... Не пишав до сега за Есиен зошто „неможев“ т.е несакав да мислам дека готов е (после повредите), но реално е така.

Несмее да игра ни тој ни Малуда во финале, а со тоа во средината сме ограничени само со Лампарад, Микел и Ромеу (нема ни овој да добие шанса)...

Додека пак во нападот секако не треба да игра Стариџ дефинитивно, па така ќе бидат Калу, Дрогба и Торес обавезно....

Во тој случај пак ќе повторам како ми е замислен мене составот...

Прв:
---------------Чех----------------
Босингва-Луиз-Кејхил-Кол
--------------Микел-------------
-----Лампард-----Мата-------
-----Торес-Дрогба-Калу-----

Или според денес тоа што го видов (по измената Малуда-Фереира) добар потег беше Бертранд да се проба крило (во секој случај моментално е подобра опција од Малуда на крило). Па така може и да се излезе со:

---------------Чех----------------
Босингва-Луиз-Кејхил-Кол
--------------Микел-------------
Лампард-----------Бертранд
---------------Мата--------------
------Дрогба-------Калу-------

Според овој вториот знаејќи го пристапот на РДМ до сега дефанзивно подобра би била оваа опција, бидејќи Лам и Робен напаѓаат од десно т.е наше лево што во тој случај би имале двајца брзи фудбалери на таа страна... исто и за напад-контра од таа страна би било добро...
Но мора да влезе во игра и Торес...
Ова беше клучно, по негово повлекување во напад Челзи го доби првиот корнер, а со тоа и израмнувачкиот погодок...:pipi:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
ШТО Е ОВА ЛУЃЕЕЕ АААААААА ВЕ САКАМ СИТЕ
Ова е незаборавно, ова е победа, ова е долго очекуваниот трофеј во наши раце, ова е фудбал, ова е извонредна игра, тим кој го остава срцето, душата, ма се остава на тере... Ова Е CHELSEAAA!!!! <3 BTW и сите те сакаат тебе :)
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
ШТО СЕ СЛУЧИ????? ДЕЛИРИУМ!!!!!!!! ШАМПИОНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Благодарност до сите што честитаа!


igrajte vie i ponatamu bunker i ke osvoite LS nekogas :)
Еден сочен бакнеж до тебе, пичко. Kриј се сега во постела. :*
 

Kajgana Shop

На врв Bottom