Фан Клуб: Челзи

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.451
Поени од реакции
42.740
Aj честита нека ви е, ако не бев за вас.. :D
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Кој ми најде слика од Ивановиќ кога беше качен на стативата благодарен ке сум му цел живот!
Незнам колку време барам и неможам да најдам .... Балканска работа
ЅВЕР(y)
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Честито да ви е победата, се радував речиси како Милан мој да победил :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Конечно ми се оствари сонот,не само на мене туку и на сите фудбалери и фанови на Челзи.Покажавме неверојатна борбеност,пожртвуваност,покажавме прекрасен тимски дух,покажавме како се игра со срце и со љубов.Честитки до сите фудбалери на Челзи а нејвеке до Чех и Дрогба:cuc:
Следна сезона пак ќе играме во ЛШ што ни дава голема предност во купување на нови играќи:)

Толку од мене ни преостанува само да славиме

1Л Челзи

КТBFFH

Champioooones Champioooones,Aaaleeee Aaaaleee Aaaaleeeee
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Навивав за вас ко Реал да играше. Ми ја разубави вечерта Челзи. Мн заслужено. Честитки момци
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Малку се смирив и нешто што ми лежи да кажам.
Ако Дрогба и ДиМатео не останат во челзи, тогаш Роман може комотно да се обеси.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Тој што сонуваше дека сите фан-клубови ќе слават кај нас после Ноу Камп каде е сега? Ме интересира како спиел вчера :D
Шо бе пиле? Ти мрзнеше гзето на пеналите а? :pos:
igrajte vie i ponatamu bunker i ke osvoite LS nekogas :)
:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:


Со други коментари ќе се јавиме покасно, не за друго гласот ми се фати буква неможам да кажам после шутот на Кол, за Дрогба ич тема да не отвараме... ајт! Радувајте се момци и девојки!

KTBFFH!!!
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Честито дечки, по заслужено не можеше да биде. Уште една убавина на фудбалот, кога ве отпишаа и ви предвидуваа петарди и понижувања на Камп Ноу и Алианц, што би рекол Кили им го "зачукавте" на сите

Него имам едно прашање. Мене само ми се причини или кога се гушнаа Абрамович и Ди Матео, Ди Матео му рече told you? :D
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
ФАНОВИ НА ЧЕЛЗИ ОД ДЕНЕС МОЖЕТЕ ДА СПИЕТЕ СПОКОЈНО !! ЧЕЛЗИ Е НОВИОТ ШАМПИОН НА ЕВРОПА !! :vozbud::vozbud:
 
M

MrzaRules

Гостин
Честито дечки, заслужено или не-нека коментираат "експертите", за статистиката нека коментираат фановите на Барса, а ваш е моментот за славење...дочекавте и вие...честито нека ви е (y)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Аууууууу каква завршница луѓе!Имавме голема среќа искрено,али нашите јунаци покажаа како се игра до последна минута..ЧЕСТИТО ТИТУЛА И СЛАВЕТЕ ВЕЧЕРВА!
Дрогба :cuc::cuc::cuc::cuc:
--- надополнето: 20 мај 2012 во 01:56 ---
Фала на сите за честитките!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom